193 sayılı kanun ve emeklilik

hasarlı

Üye
Üye
S.A BEN 2009 YILINDA 193 SAYILI KANUN 31, MADDESİ İLE 15 YIL 3600 GÜNDEN EMEKLİ OLDUM FAKAT MRKZ SAĞLIK KURULU RAPORUMA 1 YIL SONRA KONTROL MUAYENESİ İSTEDİ.2009 HEYET RAPORUM SÜREKLİ.2010 SÜREKLİ 2011 SÜREKLİ İABARELİ 16,11,2012 DE TEKRAR KONTROL MUAYENESİ İSTENİYOR.RAHATSIZLIĞIM %40 yineleyici depresyon % 20+10 kalp ve hp tansiyon.hastane %58 SÜREKLİ RAPOR MRKZ SAĞLIK KURULU BU RAPORU %62 KONTROL MUAYENESİ İSTEYEREK ONAYLADI.BİMERE YAZDIM MRKZ SAĞLIK KURULU BANA CEVAP YAZDI.
16,07,2006TARİH VE26230 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN ÖZÜRLÜ SAĞLIK KURULU RAPORLARI
HAKKINDA YÖNETMELİK GEREĞİ OLDUĞUNDAN KONTROL MUAYENESİNE GİTMEK ZORUNDASINIZ BU AŞAMADA YAPILACAK BİR İŞLEM BULUNMAMAKTADIR DENDİ .BEN MAĞDUR OLUYORUM YAZIŞMA 4-5 AY SÜRÜYOR MAAAŞIM KESİLİYOR SAĞLIKTAN YARARLANAMIYORUM İLAÇLARIMI ALAMIYORUM .BANA YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM.DAVA AÇ KAZANIRSIN DİYORLAR.NEYAPMAM GEREKTİĞİNİ BİLEMİYORUM BU ŞAKİLDE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK BİR DAVA VARMIDIR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR

alksgn

Üye
Üye
vergi indiriminizmi 1 yıl konrollü yoksa özürlü saglık raporunuzmu eger vergi indirim belgenizde kontrol srhi varsa mecburen kontrol olacaksınız benim bildigim kadarıyla

hasarlı

Üye
Üye
arkadaşlar hastane raporum 3 adet sürekli mrkz sağlık kurulu kontrol istiyor.özürlüler kanunu 13.maddesi 4. şıkkı sürekli raporlara sahip kişilerden hiçbir kurum defaten repor isteyemez . itiraz dilekçesi yazdım.verdikleri cevabıda yazdım.onları kanun değil iç tüzükleri ilgilendiriyormuş yapcak bir şey yokmuş1 ocak 2008 den sonra sgk lı olanlardan neden vergi indirim belgesi kaldırıldı.2008 den önceki sgk lıların ne günahı var emeklilik şartlarının oluşmasımı

hasarlı

Üye
Üye
halil bey ben bu kanundan 15 yıl 3600 günden emekliyim hastane raporum sürekli fakat Ankara mrkz sağlık kurulu 1 yıl sonra kontrol verdi bu kanun benim içinde geçerlimidir. e devlette daha önce durum kodunda 1 yıl sonra kontrol tarihi yazıyordu. şu anda durum kodu boş.sgk sayfasında.net bilgiye nereden ulaşırım saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SGK ya giderek sorabilir yada BİMER e mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

dev adam

Üye
Üye
bundan sonra raporlar ankaraya gitmeyecek deniliyor.bu durumda sürekli raporları süreli yapamazlar diye tahmin ediyorum

Tekerlekli Sandalye