1temmuz 2020 engelli raporu için randevum var

Zaferdurukan

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlarım, hepinize selamlar
1 temmuz günü Arnavutköy devlet Hastanesi'ne babam için randevu aldım. Babam, fredi ataksi hastası ve yaklaşık 15 sene evvel %86 engelli raporu almıştı,gerçi şimdi rapor kayıp. Bu sebep ile ÖTV muafiyeti için tekrar muayeneye girecegiz.
Açıkçası babam şu an tamamen bakıma muhtaç , yuruyemiyor,el koordinasyonu hiç yok,annem yemek yediriyor,konuşması bozuk,kulaklar az işitiyor ve prostatı var vs. Yani 15 sene. Evveline göre hayli müşkül durumda. Bu sebeple evden dışarı da çıkarmak zor ,akrabalara gidemiyor ????
Ben bir konuda bilgi talep etmek istiyorum zahmet olmaz ise, ilk randevu da ne yapılacak? Çünkü 45 km uzakta bize hastane! Bu iş çok mu uzun süreli olacak? Yani 4-5 defa gidip gelmek mi gerek?
Ne kadar sürede alabiliriz raporu?
Teşekkürler ????

İsen Buga

Üye
Üye
babam için rapor aldım 1 hafta sürdü. 2018 Ankara ATATÜRK hastanesi. Hergün bir ila iki doktor görüşmesi yaptırabildim. Rahatsızlıklarına göre doktor doktor gezdiriyorsunuz.... Bir ila iki hafta sürer ve hergün.

Bu arada dipnot: Sadece rapor yetmiyor mahkeme kararı da gerekiyor. Rapor ile tek başına gidip ÖTV -MTV muafiyeti olan araç alamazsınız.. Mahkemede Vasi kararı yanısıra da araç alım satım kararı da çıkartmanız gerekiyor.

Zaferdurukan

Üye
Üye
Çok şaşırdım.
Mahkeme kararı ne demek anlamadım açıkçası. Benim arkadaşım dedesinin raporu ile sadece noter vasıtası ile vekaletname çıkardı. Mahkeme olayını ilk defa sizden duydum.

İsen Buga

Üye
Üye
Çok şaşırdım.
Mahkeme kararı ne demek anlamadım açıkçası. Benim arkadaşım dedesinin raporu ile sadece noter vasıtası ile vekaletname çıkardı. Mahkeme olayını ilk defa sizden duydum.

Bende babama da noter vasıtası ile çıkarttım; Aklı melekeleri yerinde mi diye noter soru soracak cumhurbaşkanımız kim? Nerelisin? Bugünlerden ne? gibi güncel basit sorular soracak. Babanız cevap verebilecek mi? Evet ise sıkıntı yok... Noter ile bu işi halledersiniz.
Sorulara cevap verebiliyorsa noter onay verir iki yabancı (aileden olmayan) Şahit de ister. Sağlık ocağından da fotoğraflı güncel rapor ayrıca ister. (Heyet raporu tek başına yeterli değil...)

Ama siz öyle anlattınız ki babanızın durumu ağır hasta gibi geldi bana. NOTER sorularına cevap vermiyorsa ayrıca sağlık ocağı raporu aklı melekeleri yerinde değil diyorsa ki o zaman:
Hal öyle olunca vasi atanması yapılması gerekiyor. Vasi atanırsa araç alım işi için mahkeme kararı da ayrıca gerekiyor. İsterseniz bayi ile konuşun öyle bir şey var mı bir araştırın. Önemlisi babanız noter soruların cevaplayabilecek mi?(bunu da bayii.deki bir bilene sorun) dediğim gibi çıkar. Bilen biliyor zaten ...

Amacım tam bilgi ile muayeneye gidiniz demek istedim yoksa babanız çok yorulacak.

Zaferdurukan

Üye
Üye
Yanlış anlaşıldığım için kusura bakma???? fiziksel olarak bakıma muhtaç diyelim,mental olarak gayet iyi. Teşekkürler bilgiler icin

Tekerlekli Sandalye