2,5 senedir evde bakim maaşi aliyorum hiç uzmanlar gelmedi

osman yıldırım

Üye
Üye
Yaklaşik 2,5 senedir evde bakim maaşi aliyor annem bir kez bağlanirken sosyal hizmetlerden bayan bir uzman geldi 2,5 senedirde gelen olmadi %80 ağir özürlü raporum var şizofren hastasiyim gelirler diye akşama kadar evden çikmiyorum acaba ne zaman gelirler belli bir süre varmi 2022 maaşida aliyorum uzmanlar ne zaman gelebilir saygilar

magvali

Üye
ne zaman gelecekleri belli olmazz kardeşim.hiç gelmeyebilirlerde hayatı kendine zehir edip evden çıkmamazlıkta yapma

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nasıl yani 2.5 senedir SHÇ yetkilileri kontrole gelirler diye akşama kadar evde oturup onlarımı bekliyorsun?
Çoğu ilde SHÇ yetkilileri hiç kontrole gitmiyor. Gittikleri illerdede 6 ayda bir gidiyorlar. Senin evde oturup onları bekleme gerek yok. Gelir seni evde bulamazlarsa maaşını keseçekleri halleri yokya. Bu kadarda abartmamak lazım.

cilginpalet

Üye
Üye
hakkaten abartmışsın hem 2022 hem evde bakım alıyorum hafta en az 3 kez dışardayım yani raporda tekerlekli sandalyede dışarı çıkamaz demiyorki yada raporun her ne hastalıktan verildiyse dışarı çıkamaz demiyorki banada 1 kez bile gelmedi,ler hatta normalde 2 3 ayda bir kaat imzalaması gerekirken yılda 1 kez yolluyorum annemi imzalıyor olay bitiyor benim görüşüm rahat ol dön normal hayata

atipik

Üye
Üye
Acaba; %70 raporum var(Zihinsel engelli), 2022 maaşı alıyorum.Evde bakım ücreti için başvuruda bulunmak istiyorum.
Eve kontrol için gelen görevliler biraz anlayışlı oluyorlar mı ? Kurallar konusunda çok mu sıkı davranıyorlar?

Belirtilen bazı hususlar uyuyor bana :) : Paronayalarımdan dolayı dışarı çıkamamak,Toplumsal kurallara uymamak gibi(iyi ile kötüyü bazen ayıramıyorum).
Benim durumumda olupda bu ücreti alan arkadaşlar biraz açıklama yapabilirler mi ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Atipik evde bakım maaşı kuralları çok açık ağır özürlü sağlık raporunuz olması gerek kendi ihtiyaçlarınızı gideremez durumda olmanız gerek yani ( banyo giyinmek kişisel temizlik bakımınız gibi) birde eve giren gelir kişi başına bölündüğü zaman 448 tl geçmiyorsa evde bakım maaşı için sosyal hizmetlere baş vurabilirsiniz.

atipik

Üye
Üye
Bu durumda alamıyorum demektir..
Teşekkürler.

sinandeniz

Üye
Üye
arkadaşlar bende 3,5 senedir evde bakım maaşı almaktayım lakin bu zamana dek kontrole gelen olmadı ben adanadayım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gelen arkadaşlara sordum gelmeseler daha iyi:)

Bazı illerde hemen hemen hiç gelmiyorlar denilecek kadar az, bazı şehirlerde 6 ayda bi kez geliyorlar geldiklerinde işte hasta evdemi bakıcı yanındamı üstü başı erkekse saçı sakalı temizmi evdeki kişi sayısı aynı gelirde artış var mı bunları kontrol ediyorlar, geldiklerinde evde bulamadıkları hasta ve bakıcı yüzünden maaşı kesilen çok kişi var o yüzden biraz öncede dedigim gibi gelmeseler daha iyi olacak hiç kurcalamayın derim:):):)

Tekerlekli Sandalye