2 ay oldu işe gireli vergi indirimi albilmem için neler yapmalıyım?

*fatoş*

Üye
Üye
arkadaşlar 5 yıl önce bel fıtığı nedeni ile malülen emekli olmak istedim yüzde 30 çalışamaz raporu ile emekli olamadım.şimdi öğrendim vergi indirimi diye birşey varmış bu konuyla ilgili bilgim yok.3 yıl önce de troid ameliyatı oldum sağ ses telimi felç ettiler paratroid bezlerimede hasar vermişler bu nedenle kalsiyum çökmesinden dolayı arada bir boğulma tehlikesi yaşıyorum birkaç hastalığın raporları birleştirilerek alınan yüzde 45 kabul görülürmü?şu an elimde hiç bir raporum yok doktora pazartesi gidecem önce nereye gitmeliyim? nasıl bir yol izlemeliyim?kimileri doktora gitmicen önce deftardarlığa gitmelisin onlar seni doktora gönderecek diyorlar yardım ederseniz sevinirim.1.3.1966 doğümlu bayanım.20.02.1989 işe girdim.2700 günüm var.2 çocuğum borçlananırsam 3600 günü geçiyor.internetten ne kadar maaş alırımı tıklatığımda gösterge:9475 aylık bağlama oranı:55 ortalama yıllık kazanç:7.509,60 ortalama aylık kazanç:918,30 25.01.2013 tarihi itibari ile hesaplanan aylık 932,27 yazıyor.sormak istediğim bir kaç soru var.vergi indirimi alırsam bu yazmış olduğum maaş kadarmı alacam?vergi indirimi nedir?araştırdığımda 3.dereceden indirim alan 180 düşüyormuş nerden düşüyor anlıyamıyorum.13 ve 6 yaşlarında çocuklarım var.ALLAH korusun benden sonra maaşımı çocuklarım alabilirmi?ALLAH hepinizi korusun cevaplarsanız sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
vergi indiriminden faydalanmadan emekli olamazsınız yada sizi emekli etmezler.
Dolayısıyla vergi indiriminden faydalanmanın bir koşulu bir işyerinde çalışıyor olmak.

Madem 2 ay oldu işe gireli; yapmanız gereken bulundugunuz ilde Defterdarlığa gitmelisiniz. Orada özürlüler birimi var size nasıl bir prosedür izleyeceğinizi gösterirler...

Vergi indirimi için en az %40 oranında sakatlığınızın ispatlanması yetiyor. Gerisi önemli bilgiler değil..

Tekerlekli Sandalye