2 aylık iş'te çalışmam maaşı etkiler mi?

çınarlar

Üye
Üye
İyi günler dilerim arkadaşlar. Biz 4 kişilik bir aileyiz. Zihinsel engelli abim var. Evde bakım aylığında almaktayız. Maaş alma kriterleri içerisinde sınırdayız ama geçmiyoruz. Ben üniversite öğrencisiyim ve kendime harçlık çıkarmak için bir hotele eylül ayına kadar ,yani 2 aylığına, girerek çalışmak istiyorum. 2 aylığına sigortalı olarak çalışır ve bunu bildirmeden çıkarsam bir sorun olur mu acaba ? Zaten bildirersek maaş alma kriterlerini geçeceğimiz için maaşı kesin keserler. Benim istediğim şey 2 aylık çalışmam için evde bakım maaşını kesmeden çalışmam mümkün mü acaba? Böyle bir şey başına gelen var mı? Şimdiden teşekkürler, hayırlı günler.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İyi günler dilerim arkadaşlar. Biz 4 kişilik bir aileyiz. Zihinsel engelli abim var. Evde bakım aylığında almaktayız. Maaş alma kriterleri içerisinde sınırdayız ama geçmiyoruz. Ben üniversite öğrencisiyim ve kendime harçlık çıkarmak için bir hotele eylül ayına kadar ,yani 2 aylığına, girerek çalışmak istiyorum. 2 aylığına sigortalı olarak çalışır ve bunu bildirmeden çıkarsam bir sorun olur mu acaba ? Zaten bildirersek maaş alma kriterlerini geçeceğimiz için maaşı kesin keserler. Benim istediğim şey 2 aylık çalışmam için evde bakım maaşını kesmeden çalışmam mümkün mü acaba? Böyle bir şey başına gelen var mı? Şimdiden teşekkürler, hayırlı günler.

Selam,

Ne olursa olsun SSk sız çalışmayın. 2 aylıkda olsa sizin çalışmanız evde bakım maaşının kesilmesine sebep olacaksa sizde 2 aylığına ikametgahınızı çalıştığınız hotele alın yada bana sorarsanız hazır iş bulmuşken ikametgahınızı tam olarak başka bir akrabanızın yanına alın ve hem okuyup, hem ssk lı bir işte çalışmaya devam edin. Bırakın evdekiler kendileri için almakta oldukları maaşı almaya devam etsinler siz kendi hayatınızı kurtarmaya çalışın ki ileride ailenize de faydanız olsun :(

SSK'sız çalışmak/çalıştırmak hem çalışan hemde çalıştıran için yasal olmayan bir durumdur. Cezai müeyyideye maruz kalabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye