2 Bin 500 Engelli Yüzme Öğreniyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 'Çocuklarımız yüzme öğrenecek, analarımızın yüreği yanmayacak' sloganıyla açtığı yüzme kurslarında 2 bin 500 engellinin yüzme öğrendiği belirtildi. Engelli gençlerin yüzme öğrendikleri havuzda temsili yarışlar düzenlendi.

Yüreğir'de engellilere tahsis edilen yüzme havuzunda düzenlenen törende konuşan Zihni Aldırmaz, geçtiğimiz yıl bin 600 engelli çocuğun katıldığı yüzme kurslarında bu yıl 2 bin 500 kişinin eğitim gördüğünü söyledi. Başkan Vekili Aldırmaz, "Burada pırıl pırıl bir tablo var. İlgili odalar, eğitim kurumları, belediyemiz ve engelliler hep birlikteyiz. Özel çocuklarımıza hizmet vermekten mutluyuz. Daha önce olduğu gibi bundan sonra da engellilerin yanındayız." şeklinde konuştu.

Çukurova Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Ramazan Balçık da "Özel çocuklarımıza, özel ilgi gösteren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Aldırmaz'a teşekkür ederim." dedi.

Konuşmaların ardından engelli çocuklar arasında temsili yüzme yarışları düzenlendi. Dereceye giren çocuklara madalya verildi.

01.08.2012 – Cihan

Tekerlekli Sandalye