2.derece vergi indirimi aldım emekli olamıyorum

dogum tarihim.1966, ssk giriş trihim:1994 pirim günü:3800
yaşım: 46 sigortalılık süresi 17 yıl
ilk 2yıl ssk daha sonra 14 yıl bagkur pirimi yatırdım. 9 ay önce emekli olmak için ssk ya geçtim ve işci olarak akrabamın yanında gösterdim kendimi ve pirimlerimi yatırıyorum
işe başladıgımda engelli degildim.
dahasonra göz tembelligi oluştu ve 2011 yılında ssk ya mamulen emeklilik için başvurdum ünüversite hastanesine sevk ettiler % 63 rapor verildi
ama ankaradan 4 defa ekipriz raporu istendi hastane ise sen amaliyat olmadın diye ekipriz raporu vermedi en sonunda red kararı geldi uğraşamadım malesef.
daha sonra bir akrabamın yanında işci olarak gözüktüm pirimlerimi kendim yatırıyorum
vergi indirimine baş vurdum % 63 rapor verildi karar olumlu geldi
şimdi vergi indiriminden faydalanıyorum
malulen emekli olmam için şimdi nasıl bir yol izlemeliyim.
devlet engelli olarak tanımış vergi indirimine göre. bu koşullarda malulen emekli olmama engel varmıdır?

malulen emekli olamazsan 2.derece vergi indirimi ile nasıl emekli olurum

sgk na gittim erken emekli olmak istedigimi ve 2.dereceden ver gi indirimim oldugunu söledim bana olmaz dedilerkurum degiştirdigin için 3.5 yıl ssk da kalmam gerektiginidaha sonra emekli olabilecegimisölediler

Malülen emekliliği boşver erken emekli ol.
Erken emeklilik en az %40 işgücü kaybı oluşan engellilere tanınan normal emeklilik ile eş değer emeklilik. Önerim bu yönde..
şimdi sizde SGK.ya müracat ederek emekliliğinizi talep edebilirsiniz.Başlamadan önce tam detaylı dilekçe yazmalısınız. dilekçe ekine de SSK ve Bağkur primleri gösterir belgelerde ekleyin.

15 yıl geçmesi ve 3960 gün primlerin yatması halinde erken emekliliğiniz hal olur.

İşlem sürecini buraya yazarsanız sizden sonra gelen emekli adayları bilgi ışığından faydalanarak gün uışığına çıkan kardelen olurlar. Umarım başınızdan geçen olayı kısaca yazarsınız.

Hizmet birleşmesi talep ettiniz mi?
tüm hizmetlerin birleşmesi gerek. Personelin yanına gitmeyi boşver sen açıkça dilekçe yaz..

Geri