2.el normal bir otomobil nasıl engelli otomobile çevrilir ??

ylmz31

Üye
Üye
ben 2.el 2006 model aparatsız bir araç aldım ortopedik engelim yok kronik engelim var anemi hastalığımdan ötürü (kansızlık) %90 raporum var bankada çalısıyorum park probleminden ötürü arabamı engelli aracı diye tescil ettireceğim ama bi kaç yıl sonra satıp engelli oto alacağım için tereddütteyim daha sonra masraf dökmeden normale çevirebiliyormuyum bilgisi olan varmı acaba ? onun dısında engelli aracı olarak tescil ettirmek içinde masraf alınıyormu ve nasıl yapılıyor lütfen paylaşırmısınız ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sadece sıfır otomobillerde ÖTV indirimi var. Bir kaç yıl sonra sıfır otomobil alacaksan hiç uğraşma. Zaten istesende engelli otomobiline çeviremessin.

Limooni

Üye
Üye
Yapmanız gereken tek şey ruhsat ve raporunuzla (%90 ve üzeri olmalı) vergi dairesine gidip MTV muafiyeti için form doldurmanızdır.

Böylece aracınız engelli aracı konumuna geçer ve böylece Motorlu Taşıt Vergisi ödemezsiniz.

ÖTV muafiyeti olmadığı için ruhsatta bi değişiklik olacağını veya satarken zorluk çıkacağını sanmıyorum.

murat tarsuslu

Üye
Üye
ben de ikinci el otomatik vites araç almayı düşünüyorum. h ehliyet alabilir otomatik vitesli özel düzenekli araç kullanabilir raporum var. oran %96. normal aracı aldıktan sonra gaz-fren aparatı taktıracağım. ve ruhsata işleteceğim. ama bütün bunlar için hangi yolu izlemem,ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim..

Tekerlekli Sandalye