2 kulakta işitme kaybı özür oranı %48 ötv den yararlanabilirmiyim??

canan0606

Üye
Üye
Merhaba iyi geceler benim 2 kulakta işitme kaybı özür oranı %48 ötv den yararlanabilirmiyim ve bir sorunum daha var fakat henüz benim ehliyetim yok bunun için H sınıfı ehliyet gerekiyormu araba alabilmek için, ehliyetim olmadan ÖTV den yararlanabilirmiyim :confused::confused::confused:

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malasef işitme engelliler hiç bir şart altında ÖTV indiriminden yararlanamıyor. Araç kullanabilmeniz için H sınıfı ehliyetinizin olması lazım. Ama tek başına h sınıfı ehliyet ÖTV indiriminden yararlanmanızı sağlamaz.

canan0606

Üye
Üye
peki bu %48 raporla özürlü kartı çıkarabilirmiyim? eğer çıkarabilirsem özürlü kartına indirimli olarak kaç TL verebilirim? ayrıca bu raporla ÖMSS sınaavlarına girebilirmiym? ben lise mezunuyum :rolleyes:

İsen Buga

Üye
Üye
%48 raporla özürlü kimlik kartı çıkartabilirsin ama vergi indirimi bilemeyiz. Bir işte çalışıyor iseniz vergi indirimi için bulunduğunuz ildeki Defterdarlık şubelerine müracat edebilirsin.
ÖTV.siz araç alamazsınız (Oto galeri ve bayiilere güvenme; Onlar size ÖTV.siz araba aldırırlar ancak ilerleyen yıllarda Maliye durumu farkederse faizi ile sizden talep eder).

ÖMSS sınavına o rapor ile girebilirsin. Lise mezunu olmanız size hayırlı olması vesilesiyle...

Tekerlekli Sandalye