2004 SSK girişliyim. 2010 Memur oldum. Ne zaman emekli olurum?

s.a hayırlı ramazanlar kardeş benim bi sorum olacaktı doğuştan özürlü olup 2003 tarihinde %40 rapor aldım ve 2003 yılında vergi indirimim var oda %55 ve 2004 ssk girişim olup 2010 a kadar 1901 primim var ssk lı çalıştığım zamanlarda vergi indirimindende yararlandım 2010 yılında memur oldum emekli sandığı ve 2 inci yılım memuriyete başladığım günden itibarende vergi indiriminden yararlanıyorum acaba ben nezaman emekli olabilirim bilgilendirirseniz sevinirim.

1 Ekim 2008 Sonrası Sakat Statüsünde İşe Giren Memurun Emekliliği

5510/madde 28

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.

Geri