2008 yılında aldığım rapor sistemde göründüğü için yeni rapor verilmedi..?

Çarşı35

Üye
Üye
2005 yılındaki engelli rapor oranım yüzde 45 Yeni rapor almak için bugün hastaneye müracaat ettim sistemden 2008 de en son almış olduğum yüzde 32 lik raporum karşıma çıktı ve yenisini alamazsın dediler, fakat 2011 de diz altı ampütasyonluların oranları yükseltildi, rapor çıkartamadım ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim..

İsen Buga

Üye
Üye
Bulunduğunuz ilde İl Sağlık Müdürlüğüne gidip ilgili o raporu sildireceksiniz. Kimlik no ve dilekçe ile işlem 5 dk da hal olur(bürokrasi işlemleri yoğun değilse)..
O zaman aynı günde hastaneye gidip tekrar rapor talebinde bulunabilirsiniz.

Çarşı35

Üye
Üye
İl Sağlık Müdürlüğüne gittim o raporu bulup itiraz ediceksin dedi,raporun kopyası için hast. dilekçe verdim ama bulamazlarsa birdaha nasıl rapor çıkartıcam 2011 de oranlar yükseltildi ve yeni rapor verilmiyor

İsen Buga

Üye
Üye
itiraz başka sildirmek başka...
Rapora itiraz etmek uzun zahmetli iş, ama sildirmek daha pratik...

itiraz ettiğinizde prosedür gereği sizi hakem hastaneye sevk edecekler, gün verilecek yani oradan şuradan uğraştıracaklar; ama sildirdiğinizde canın istediği hastaneye gidip rapor alacaksınız.

Çarşı35

Üye
Üye
Sildirme seçeneği kesin mi bana söylemdiler , hem sildirsem bir önceki yani 2005 te aldığım yüzde 45 lik rapor çıkar mı o şuan elimde bana son çıkardığın rapor görünür dedi.

Son düzenleme:

İsen Buga

Üye
Üye
Belki sana bildirmeyi unutmuşlar yada işgüzarlık.
İşin aslın itiraz etmek en iyisi çünkü en mantıklı çözüm o...
Sizi en iyi elemanlarına gönderecekler senato elemanları sizide muayene edecekler.
Ama sildirmek işin en kolay tarafı...

Siz düşünenizi uygulamaya çalışın. Hastane size kopya nüsha vermezse(ki bu küçük ihtimal) geri dönüp vermediğini söyler ve itiraz edersiniz.
Verirse o zaman geri dönüp isterseniz sildirme seçeneklerinin olup olmadığını sormalısınız.
Her halükarda yapacağınız işlemden siz sorumlusunuz...

Çarşı35

Üye
Üye
Bu ihtimalleri göz önünde bulundurucam bakalım ne sonuç çıkıcak , yardımlarınız için teşekkürler İsen Buga.

Tekerlekli Sandalye