2012 Engelli Öğretmen Alımı Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

eğitmen

Üye
Üye
Engelli kontenjanının arttırılması güzel bir gelişme. Bu konuda yapılan çalışmalar kısmende olsa başarıya ulaştı. 800 civarı meb kadrosu açıklandı. 2010 yılında 1000 engelli öğretmen alımı yapıldı. 843 kadro bizler için yeterli bir sayı. Bakan daha önceden herkes kendi mezun olduğu bölüme göre işe yerleştirilecek demişti. Bu yönde sözlerin tutulmasını talep ediyoruz. Eğitim fakültesi mezunu olan yüzlerce engelli arkadaş var. Bizlerde engelli öğretmen adayları olarak, en doğal hakkımız olan öğretmenlik mesleğini yapmak istiyoruz. Bu konuda meb'e, alo 147 hattına, bimere engelli öğretmen alımıyla ilgili maillere devam edelim. Engelli öğretmen adayları olarak düşüncelerimizi, kederlerimizi, sevinçlerimizi burada paylaşalım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Mcaglar

Üye
Üye
inşallah öğretmen kadrosunda azalma olmaz ben teknik eğitim fak. mezunuyum. tüm engelli arkadaşlarımın atanmasını istiyorum. bizim için en hayırlısı neyse o olsun.

fatih_han5251

Üye
Üye
ya bişi sorcam ben 69 .kusur puan aldım sosyal bilgiler ögretmenligi mezunuyum sizce atanırmıyım bilen varsa lutfen cevap atın saygılar

lale

Üye
Üye
ben de sosyal bilgiler öğretmeniyim. 77 küsür puan aldım. sıralamam 972... yeterli olur mu bu puan ve sıralama bilmiyorum... bu durumda bekleyen kaç öğretmen var bunların branşlara dağılımını bilsek keşke... öğretmen alımı yapacaklarına dair bi açıklama da yok. tercih klavuzunu beklememiz gerekio sanırım .

fatih_han5251

Üye
Üye
ben de sosyal bilgiler öğretmeniyim. 77 küsür puan aldım. sıralamam 972... yeterli olur mu bu puan ve sıralama bilmiyorum... bu durumda bekleyen kaç öğretmen var bunların branşlara dağılımını bilsek keşke... öğretmen alımı yapacaklarına dair bi açıklama da yok. tercih klavuzunu beklememiz gerekio sanırım .

evet haklısınız bazı nette arastırmalar yaptım yzanlara gore toplam ogretmen olarak basvuru 500 kusurmus acılacak kontenjan 800 diyorlar ama ne kadar dogru bunu bilemiyorum sizindemi ilk kez sınava girisiniz

Mcaglar

Üye
Üye
evet haklısınız bazı nette arastırmalar yaptım yzanlara gore toplam ogretmen olarak basvuru 500 kusurmus acılacak kontenjan 800 diyorlar ama ne kadar dogru bunu bilemiyorum sizindemi ilk kez sınava girisiniz

fatih hocam öğretmen ataması yapacaklar mı? nereden öğrendiniz

DREAM_LiFE

Üye
Üye
fatih hocam öğretmen ataması yapacaklar mı? nereden öğrendiniz
sevgili Mcaglar,3-4 gün trt1 teletext te hükümetin ağustos ayı içinde 49 000 öğretmeni atayacağına dair bir haber okudum.İnşallah bunların içinde engelli kardeşlerimizde olur.bilgilerinize...saygılarımla

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; hic bir zaman hic bir konuda Karamsar olmamaya çalışıyorum ; ancak ÖMSS Konularında Uzun zamandır yazan birisi olarak yorumlarını iletmek istiyorum ... ÖMSS de ilk atamada 843 MEB Engelli Kadrosu olduğunu biliyoruz ancak içerik henüz belli değil ... En son 2010 Yılında ; yapılan Özürlü Devlet Memurluğu Sınavlarında 1.000 tane Engelli Kontenjanı vardı ... Ancak ; MEB aynı Zaman Engelli Öğretmenler Alımı için Eğitim Bilimleri Sınavı da yaptı ... Bunun Sonucunda ; ilk atamada 1.000 Engelli Öğretmen Kotenjanı dolmadı, 900 Küsur Doldu ve Sonrasindaki atamalarla açığı tamamladılar ... ÖMSS de ise ; Eğitim Bilimleri Sınavı yapılmadı .. Bu konuda bu zamana kadar en ufak bir acıklama da yapılmadı ... Sadece 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğinde Şu Şekilde bir madde bulunmakta :

""" Yerleştirme
MADDE 15
2) Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen atamalarına ilişkin yerleştirme işlemleri, ÖMSS sonuçlarına göre adı geçen Bakanlıkça yapılır. """"

Gönül isterki ; Sembolik bir rakamda olsa ; ilk ÖMSS Sınavında ; Engelli Öğretmen Ataması Yapılsın ... Kişisel Yorumuma gelince ; ben bunun çok çok düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum ... Ancak ; Herşey Tercih Kılavuzu Yayınlandığında belli olacaktır ... Sınava Giren Tüm Engelli Eğitim Bilimleri Mezunu Arkadaşlarımız için En Hayırlısı Neyse O Olsun .... Herkese HAYIRLI KANDİLLER ...

Saygılar ...

Mcaglar

Üye
Üye
hocam facebook sitesinde öğretmen atamalır ile ilgili arkadaşlar var onlarla sürekli uğraşıyoruz. dilekce yazmadığımız bakanlık kalmadı. partilere dahi mesaj attık. bunuda geçtim fox tv de sabah programına dahi mesaj attık toplu olarak Fatih Portakal sunucu mesajları okudu. 147 yi aradık defalarca somut birşey söylemediler. engelli öğretmen arkadaşlarımız ankaraya dahi gittiler. olumlu ayrıldılar ama sonuç ne olacak kimse bilmiyor. meb 843 kişi bildirmiş bunlar düz memurda olabilir. genelde bu rakamları gören arkadaşlar bunların tamamını öğretmen zannediyor. başta bende öğle zannediyordum ama sonra bu sitede ve diğer paylaşım sitelerinde öğrendim. burada kimsenin umudunu kırmak istemiyorum.

İnsallah ben yanılıyorumdur.Ben bilgisayar ve kontrol öğretmenliği mezunuyum. bende öğretmen olmak istiyorum. diğer memurluklarda olsam belki bir iktisat, işletme, kamu vb bölümleri okuyan arkadaşların yerini alabilirim bu sefer bu arkadaşlar üzülecek okumadığı mesleği yapıyor diye bizim hakkımız diye bilir.

inşallah herkes en mutlu olduğu yerde göreve başlar. kimse üzülmez.

Mcaglar

Üye
Üye
akim' e dilekçe göndermiştim her arkadaşa gelen mesaj banada geldi. böyle bir çalışma yoktur ama takip etmeye devam edin diyor.
bir nevi:
çeşmeyi açın belki sıcak su gelir

hayırlısı olsun arkadaşlar.

Tekerlekli Sandalye