2012 Haziran Dönemi 2022 Maaş Ödeme günleri ve Tutarları

Haziran 2012 ikinci dönem 2022 maaşları ve haziran 2022 ödeme takvimini bu başlık altında paylaşılacaktır. Şu aşamada haziran ayında verilecek 2022 maaşı tutarları henüz netleşmedi. Netleşince konu altında belirtilecektir.

2022 HAZİRAN AYI ÖDEME TAKVİMİ

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar her dönemin 5 inci günü
Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olanlar her dönemin 6 ıncı günü
Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü
Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olanlar her dönemin 8 inci günü
Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olanlar her dönemin 9 uncu günü

Bu ödeme günlerinin tatile denk gelmesi durumunda tatili izleyen mesai günü ödeme yapılması kararlaştırılmış olup ,
ilanen duyurulur.

Ayrıca her ne kadar bu tarihleri sgk bu şekilde yayınlamış olsada bu tarhilerde ufak tekef degişiklikleri postane yapabiliyor, postane ödeme tarihlerini kendisini belirleyip mart ayında postane girişine asıyor ordan takip edebilir gününde maaşınızı alabilirsiniz.
Yukarda verilen tarih aralıkları çoğu zaman çoğu ilde farklı uygulanıyor. Geçmiş dönemlerde bunun örnekleri görüldü.
Doğum tarihinin son rakamı 2 olanlar x il'de ayın 4'ünde alırken, yine doğum tarihinin son rakamı 2 olan ve başka bir il'de oturan kişi ayın 5-6 sında aldığı görüldü.

Maaşlar iki oran üzerinden verilmektedir o yüzden %40-69 arası özür oranı maaş miktarını ve %70 den fazla olanların aldıkları maaş miktarlarını paylaşmalarını önemle rica ediyorum.

Arkadaşlar, Haziran dönem aylıkları belli. Evrak takipte 1 aylık miktar neyse onu 3'le çarpacaksınız ve alacağınız Haziran dönem aylığını bulmuş olacaksınız.

2012 Haziran dönem aylıkları şu şekilde ödenecek:

Yaşlı: 112,58 TL. x 3 = 337.75 TL
Özürlü (%40-69): 225,16 TL. x 3 = 675.48 TL
Özürlü (% 70 ve üstü): 337,74 TL. x 3 = 1013,22 TL
18 Yaş altı Özürlü Yakını: 225,16 TL. x 3 = 675.48 TL

Haziran dönemi Haziran, Temmuz ve Ağustos'tan oluşuyor.
Memur katsayısı ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra da 2012 son altı ayın 2022 tutarları yeniden belirlenecek.
Haziran dönem aylıgını ilk altı aya göre alırken,
Eylül dönem aylığını son altı ay miktarlarıyla alacaksınız. Ayrıca bunun yanında Eylül dönem aylığına Haziran dönem aylığındaki Temmuz ve Ağustos aylarının farkı da eklenecek.
Şu durumda haziran dönem aylıkları belli yani. Son altı ayın 2022 aylık miktarları Haziran dönem aylıgında olmayacak. Ama Temmuz ve Agustos farkını Eylül'de alacaksınız.

benim bir sorum olucaktı benim kimliğimin son rakamı 6 acaba ben kesin olarak yarınmı alıcam maaşımı ve zam yokmu hala 675 tl mi alıcaz özür oranım yüzde 60 saygılar ??

zam lı alacağımız tarih eylül eylülde zamlı olarak alacaz evet doğum tarihinizin son rakamı altı ise yarın alacaksınız maaşınzı

evet arkadaşlar bugün maaş döneminin ilk günü. Lütfen %40-69 ila %70-100 arası rapor oranı ile maaş alanlar aldığı maaş miktarlarını burada paylaşırlarsa memnun oluruz.

1.013,22(bin onüç tl yirmi iki kr) aldım ; %70 rapor oranı.

Not: Ptt 8:30' da açılıyor ama engelli maaşlarını 9:30' da ödemeye başlıyorlar; para o saatte geliyormuş şubeye( istanbul/ tuzla için bu şekilde)

eylül maaşı olarak benim aldığım miktar 1233 TL aralıkta da acaba aynı miktarımı alacağız
oran: %80

bu başlıkta 2022 maaşları konu içinde sen galiba bakım parASINImı diyon, cevabını bakım parası konulu başlığa yaz kardeşim, neyse adminler ilgilenirler...

Geri