2012 ÖMSS Tercih Sonuçları Sizce Ne Zaman Açıklanır?

esperado

Üye
Üye
Tercih sonuçlarının en kısa zamanda açıklanmasını bekliyoruz.

YassaX

Üye
Üye
esperado ; Benim Beklentim 1-2-3 Ağustos 2012 Tarihlerinde idi . Ancak; 3 Ağustos 2012 Tarihinde Üniversite Tercihlerinin Son günü olması dolayısıyla ; Tarihi 1 ya da 2 Ağustos olarak düşünüyorum . Çünkü ; Hem YGS - LYS ye girmiş hem de ÖMSS ye girmiş binlerce Kardeşimiz var . Öncelikle ; ÖMSS Sonuçlarına göre ; hangi ile atandıklarını ya da atanamadıklarını öğrendikten sonra Üniversite Tercihlerini yapmaları uygun olacağından bu şekilde düşünüyorum .

mevce

Üye
Üye
Bende bugün saat 15.30 da ösymyı arayarak bir çok engelli arkadaşımızın ömss sonucunu beklediğini ona göre lys ,kpss ,dgs tercihini yapacaklarını söyledim.Öncelikli olarak lys nin müracaatının 3 Ağustosta bitmeden ömssnın açıklanmasının gerektiğini söyledim.Telefondaki bayan açıklanma tarıhının önce belli olmadığını söyledi.LYS yi hatırlatınca 3nden önce açıklanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.Bence ösymyı herkes arasın.En azından bir baskı oluşur düşüncesindeyim.

marcus_oredius

Üye
Üye
bilgi için teşekkür ederim. umarım önceden haber verirlerde arkadaşlar mağdur kalmaz.

mevce

Üye
Üye
Rica ederim inşallah verilen haber doğru olur da 3 Ağustostan önce açıklarlar

DREAM_LiFE

Üye
Üye
Bende bugün saat 15.30 da ösymyı arayarak bir çok engelli arkadaşımızın ömss sonucunu beklediğini ona göre lys ,kpss ,dgs tercihini yapacaklarını söyledim.Öncelikli olarak lys nin müracaatının 3 Ağustosta bitmeden ömssnın açıklanmasının gerektiğini söyledim.Telefondaki bayan açıklanma tarıhının önce belli olmadığını söyledi.LYS yi hatırlatınca 3nden önce açıklanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.Bence ösymyı herkes arasın.En azından bir baskı oluşur düşüncesindeyim.
mevce arkadaşım,ösym'nin numarasını buraya yazabilirsen bizde arayıp,dediğin gibi bir baskı oluşturabiliriz.saygılar.

turukku

Üye
Üye
ömss sürecinde bütün işlemler en az 1 ay süreyle gerçekleşti. sınav sonuçlarının açıklanması sınavdan 1 ay sonra, tercihlerin alınması sonuçların açıklanmasından 1,5 ay sonra. tüm bunlara bakıldığında tercihlerin açıklanması da en az 1 ay sonra gibi gözüküyor (umarım ben yanılırım).

marcus_oredius

Üye
Üye
umudum en yakın zamanda açıklanması yönünde ama en geçine görede kendimizi hazırlamalıyız.

jolly

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba,
sınava giren arkadaşların sonuçları ile kuraya katılan arkadaşların sonuçları aynı günmü açıklanacak?
bilgisi olan varmı?

Tekerlekli Sandalye