2012 yılında alınmış olan "ölene kadar geçerli" raporu yükseltilmesi Hakkı'nda

Thecash

Üye
Üye
2012 yılında alınmış olan "ölene kadar geçerli" raporu yükseltilmesi Hakkı'nda

Selamın aleyküm, sitenizi takip ediyorum 2 gündür. Çöp olmuş eskimiş bir konuyu size danışmam gerekiyor müsaadenizle.

Anneanneme 2012 yılında aldığımız %76 ağır özürlü raporu ÖTV indirimli araba alacağımızdan dolayı yükseltmeyi planlıyoruz. Anneannem ileri derecede alzhemier hastası ve bezleniyor kalça kemiği platinli kırık ve ihtiyaçlarını karşılayamayacak derecede yaklaşık 10 senedir bu durumda. Rapora itiraz edeceğimizi bilmiyorduk fakat sitenizde gördüğüm kadarıyla itiraz etmeden tekrardan raporu aldığımız hastaneye dilekçe ile başvurarak raporu yükseltebileceğimizi öğrendim ve bu beni gerçekten çok sevindirdi. Sorum şu ;

- 2016 yılındayız ve bu durum değişmemiştir umarım.

- eğer ki bir değişiklik yoksa dilekçe örneği Nasıl olmalı ?

- mutlak suretle raporu ilk aldığımız Hastaneye mi götürmekmemiz gerekiyor dilekçeyle birlikte hastamızı?

Teşekkürler saygılar .

-

R

rahim

Guest
sağlık bakanlığının belirlediği engelli sağlık raporu veren herhanği bir hasteneye gidebilirsiniz.

Thecash

Üye
Üye
sağlık bakanlığının belirlediği engelli sağlık raporu veren herhanği bir hasteneye gidebilirsiniz.

Yani ben atıyorum; raporu A hastanesinden aldım, rapora itiraz etmeden dilekçemle B hastanesine gidebiliyorum öyle mi ? Bu örnek verdiğim A ve B hastaneleri ikisi de devlet ve rapor vermeye yetkili hastaneler tabi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Eski rapor oranını yükseltmeyi planlıyorsanız size en yakın ( Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu engelli sağlık raporu vermekle yükümlü hastane) hastaneye tamamen yeni bir dilekçeyle başvurunuzu yapın. Giderken yanınızda eski raporda olsun farketmez ama önemli olan mutlaka eve en yakın hastane olması. Anneannenizi heyet doktorları görmek isteyeceklerdir diye düşünüyorum ve yine bana kalırsa rapor oranını zaten siz söylemeye bile gerek kalmadan yükselteceklerdir. Siz verilen dilekçede ne için engelli raporu almak istediğinizi belirten matbu ( önceden hazırlanmış dilekçeler genelde ilgili bölümde hazır bulunmakta) dilekçeyi sizlerin menfaatine olacak şekilde doldurun ve teslim edin. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten. Bu arada evde bakım maaşı yada hastanın durumu ile ilgili bez yardımı yada sonda, araç alımında ötv indiriminden faydalanması vb. yardımlar içinde başvurunuzu belirtin.

Dilekçenizi verirken hastanızı eğer mümkünse eve gelip de görme imkanları olup olmadığını hakkında da bilgi edinin. İnşallah böyle bir kolaylık sunarlar.

Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimle...

Thecash

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim. Bu hafta bu işlemi gerçekleştireceğim verdiğiniz bilgi doğrultusunda inşaAllah olumlu sonuç alırım ve sonucu sizinle paylaşırım. Tekrar çok teşekkür ederim sağlıcakla

Tekerlekli Sandalye