2013 2. Engelli Memur Alımı Ekim Ayında Yapılacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
2013 Özürlü Memur Alımı ve İlanlar

En son devlet tarafından yapılan açıklamaya göre boşta birçok engelli memur kadrosu olduğu ve bu kadronun 2013 yılında dolduracağını belirtmişti. Haberinde devamında ise 2013 yılında 2. Memur alımının yapılacağı Bakan Şahin tarafından açıklandı. Özürlü memur alımının yapılacağı ve bu alımın engellilere yönelik bir sınav testi olan Ömss ile yapılacağını açıkladı. Tüm engelliler ayrı gruplara ayrılacak ve gruplar içerisinde ayrı sınavlara girilerek atama yapılacak.

Bunun değişmesinin nedeni ise bedensel engellilerin sınavı daha hızlı şekilde yaparak yüksek puanlar elde etmesi ve daha yüksek rütbelerde daha hızlı işe girebilmeleriydi. 2013 yılına bakıldığında yaklaşık olarak 7 bin boş engelli kadrosunun bulunduğunu ve 2013 Ekim ayında ikinci bir engelli alımı yapılacağını açıkladı.

Özürlü memur sınavına girebilmek için, 657 sayılı devlet memuru kanunun 48.maddesinin 7. Bendini karşılamanız, Ortaokul mezunu olmanız gerekli. İş başvurusunda bulunmak için ise, dpb.gov.tr adresinde bulunan iş talep formunu doldurmanız, 1 adet vesikalık fotoğraf, sağlık kurulu raporunun fotokopisi ( Fotokopide bulunması gerekenler ; Özürlülük ölçütü sınıflandırılması ve sağlık kuruluşlarından alınmış olması gerekli.)

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, kamu kurum ve kuruluşlarına belirtilen başvuru tarihinin son mesaisine yukarıda belirtilen belgeleri posta ile gönderebilirsiniz. Posta ile gönderilen başvurular kabul edilecektir. Diğer merak ettiğiniz konuları başvuracağınız kamu kurum ve kuruluşlarına sorabilirsiniz.

kadersizim

Üye
Üye
kura üsulüde olcakmı acaba ben ortaokul mezunuyum

reiis

Üye
Üye
hic birde yok boyle bir haber kaynak nedir

mesut5454

Üye
Üye
aynen hiç bir yerde bunla ilgili bir kaynak yok

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar gerçekçi olalım biraz daha imam hatipliler ve öğretmenler atanmadı. Normal olarak düz lise mezunları nasıl atanacak bence önümüzdeki 2013 de 2. atama olursa normal düz lise mezunlar 2014 de büyük bir ihtimalle atanma olmaz keşke yanılsam ama durum bunu gösteriyor çünkü doldururlar boş kadroyu ümitler hayaller yıkıldı sınava gir para ver tekrar hayatımız sınavla geçti zaten

mavikan985

Üye
Üye
peki sımdi ılk once ne yapalım ......sırayla yazarmısınız mumkunse gulumse hayata....sıryla hepsini yazarsan sevınırım...lınkı okudu

mekansız67

Üye
Üye
gulumse hayata gecen sene gırdıgımız sınav gecerlı sayılmayacakmı yenıden bır sınav usulumu olcak bu verıler ne zaman ısleme gecer ne yururluge gırer ne zaman basvurulaara gecerız yardımcı olun artık son sansımızzzzzzz

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar bu yukardaki sorularınızın cevapları için sadece beklemeliyiz şuan herhangi bir gelişme yok.Zaten yeni bir sınav yada bir atama olursa bunu DPB lığı kamuoyuna duyurur bizde burda sitemizde anında detayları ile paylaşırız.Bundan endişeniz olmasın.

sevme_

Üye
Üye
hayat gülümse acaba normal lise yani düz lise mezunları da atanır mı ve puan kaça iner bilgin var ise sevinirim

mekansız67

Üye
Üye
Ancak kalan 10 bin atamanın ne zaman yapılacağı yada yapılıp yapılmayacağı onbinlerce engelli memur adayı tarafından merak ediliyor. Sitemize ulaşan engelli memur adayları 2013 Ağustos ayında yapılacak diyanet ve engelli öğretmen ataması ile birlikte ÖMSS 2013/2 atamalarının yapılmasını beklediklerini, hükümetin "20 bin atama yapacağız" sözünün takipçisi olduklarını belirttiler.

Atama yapılmasının önünde yasal bir engel olmadığını var olan problemlerin hükümet iradesi ile kolayca aşılabileceğini düşündüklerini ve sayın Bakana güvendiklerini söylediler.

ts61

Üye
Üye
sanki tekrar sınava gireceğiz gibi bir izlenim oluştu.Sınava girersem bir şey yapamam bildiklerime de unuttum. inşallah sınav falan olmaz.

denizin kızı

Üye
Üye
ne demek inşallah sınav olmaz ?! siz bildiklerinizi unuttunuz diye sınavı bekleyenler ne olacak? bu konuda bir fikriniz var mı? yeni atama yok sınava çalışın dediler en son

ts61

Üye
Üye
Sınav zaten 2014 nisan ayında kesin olacak.O bilindik bir şey ben sadece atamalarda sözlü sınav olmaz inşallah dedim.

denizin kızı

Üye
Üye
Sınav zaten 2014 nisan ayında kesin olacak.O bilindik bir şey ben sadece atamalarda sözlü sınav olmaz inşallah dedim.[/QUOT

önceki yazdıklarınla sonradan yazdıkların arasındaki farkı bul ve ne kadar saçmaladığını kendin anla ben bir şey demiyorum :D

beroj13

Üye
Üye
ablacım ben lise mezunuyum ömssde 74 poan aldım sizce yerleşirmiyim yada nereye başvurayım bana yardımcı olun teşekür

Tekerlekli Sandalye