2013 Ocak, Şubat, Mart aylarında ÖMSS yapılacak mı?

teamtech

Üye
Üye
selam arkadaslar ÖMSS için aile sosyal bakanlıgını dun 144 ten sordum ve dedıler 0cak ayı şubat ayı mart ayında ÖMSS GERCEKLESECEKMIS HANGI GUN AY DIYE SORDUM ONU BILMIYORLARMIS AMA OLACAGINI DILE GETIRDILER SAYGILAR...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sınav yapılmayacakta ocak, şubat, mart aylarında daha doğrusu 2013 ün ilk üç ayında ek atamalar yapılacak. Şimdiye kadar yapılan tüm açıklamalar bu minvaldeydi.

YassaX

Üye
Üye
teamtech ; ÖMSS muhtemelen 2014 Tarihinde yapılacaktır ... Devlet Kurumlarında Engelli Memur açığı olduğu sürece ; 2 yılda bir ÖMSS yapılacaktır ...

ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

ÖMSS’nin geçerlilik süresi

MADDE 10 ‒ (1) "" ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder. ""

ÖZÜRLÜ MEMUR ADAYI & ÖMSS / KURA REHBERİ : http://www.dpb.gov.tr/dosyalar/pdf/kpss/omssmemur.pdf

ÖMSS YÖNETMELİĞİ : http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...ch=%F6z%FCrl%FClerin%20devlet%20memurlu%F0una

teamtech ; yukarıda LİNK'lerini verdiğim Rehber & Yönetmelik sizi detaylı bir şekilde aydınlatacağını düşünüyorum. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'İN de açıklamalarında devamlı surette dile getirdiği 2013 Yılının ilk Üç Ayında Boş Engelli Kadrolarını dolduracağız ifadesi 2012 - ÖMSS Sonuçlarına göre yapılacak Alımları - Yerleştirmeleri ifade etmektedir . 2013 Yılında Yeni bir ÖMSS nin ya da Engelli Sınavının Olması Söz Konusu degildir ... Ayrıca Alo 144 ya da Alo 183 Bu konunun detaylarını çok fazla bilmemektedir ... Cunku 1,5 yıldır bu numaraları defalarca kez aradım ... Telefonla bilgi alacaksanız size tavsiyem : Hattı düşürebilirseniz : 0 312 418 80 71 numaralı telefondan dahili : 215 - ÖMSS ile ilgilenen birim ... Bu verdiğim numara Devlet Personel Başkanlığı'nın telefonlarıdır ( www.dpb.gov.tr ) ...

Saygılar ...

Saygılar ...

teamtech

Üye
Üye
ömss da OSYM ŞİFREMLE ADAY İSLEME GIREMIYORUM NEDENI ? VE ENGELLİ RAPORUMDA VERGİ İNDİRİMDEN YARARLANDIM AMA 208 TARIHI EMEKLİ GUNUM GELDIGINDE BENDEN YENI RAPOR ISTERLERMI? NOT RAPOR TARIHIM SÜREKLİ

YassaX

Üye
Üye
teamtech ; ÖSYM Aday İşlemlerine ÖMSS için girememenizin Nedeni Şifrenizi yanlış hatırlıyor olmanızdandır ...Az önce kendi şifremi denedim ve sorun yok, sayfam açıldı ... Herhangi bir lise'ye giderek ; 2 TL ya da 3 TL karşılığında ÖSYM Şifrenizi edinebilirsiniz ... Tercihler yaklaştı ve YGS Başvuruları da başlayacak. Bence bir an önce gitmelisiniz ...

Vergi İndirimi Konusunda ise vereceğim LİNK'e Yeni Bir Konu açarak ya da uygun başlık altında sorunuzu sorabilirsiniz : Vergi İndirimi - Sakatlık İndirimi

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye