2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tarihleri

derderbo

Üye
Üye
Hayırlı olsun.Tercih tarihleri belli oldu
ÖMSS ve KURA TERCİHLERİ
28/02/2013–08/03/2013 arası.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon ama bu sadece kura ile alınacaklar için değil mi?

derderbo

Üye
Üye
Hayır Halil bey Hem ÖMSS hemde KURA tercih tarihleridir.
Atama bekleyen bütün engelli kardeşlerimize hayırlı olsun.

güz gülleri

Üye
Üye
o zaman tercih klavuzu 28.02.2013 tarihinde açıklanacak ve 08.03.2013 tarihine kadar devam edecek ..

mavikan985

Üye
Üye
herkes kör gibi ...bu atamadanda çoğuda dışarda kalacak....hizmetli kadarosunda olanlara wc temizletiliyor bir engelliye....okuduklarımın hepside öyle yazmış....adı üzerinde engelli .....ama ankaradaki babalar halada kulakları sğaır gibi kualaklarını tıkamışlar engelilere....açtık & yaptık atadık demek için savaş halindeler yazık be yazık sizlere...EY ANKARA elbet birgün DÜŞERSİN elimize o zaman dünyayın kaç bucak oladuğunu anlatacaz sana...o zaman gelirrr bekliyorum...

emir_26

Üye
Üye
Ya olumsuz yazıpta moral bozmanın anlamı ne bekleyip görücez hayatımız zaten olumsuzluklarla dolu birde siz moral bozmayın

mavikan985

Üye
Üye
neyin ahayırlısı atanamıcak olanlaramı...bu işte hayır yok ki :(

crazy63

Üye
Üye
arkadaşlar hizmetli ne iş yapar tam olarak bilen varsa yazsın birde maaş durumları ne ne kadar aylık alıyorlar?

EnemyHunter

Üye
Üye
kura sınava girmemişler için değil mi yani normal tercih yapan kuraya katılamyor mu anlamadım ben

YassaX

Üye
Üye
EnemyHunter ; 2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme --> ÖSYM 'de Yazan Yazının İçeriği : 2013 - Özürlü Memur Seçme Sınavı / KURA ile Özürlü Memur Yerleştirme demektir ...

GEÇMİŞTEN BİR ÖRNEK : BASIN DUYURUSU (29 Haziran 2012) 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması : """" Bu amaçla hazırlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. """

Yani önceki açıklamalarda da ; ÖMSS / KURA Olarak Açıklama yapılıyor ... Hem ÖMSS ye Sınav olarak girenleri hem de ÖMSS / Kura diyerek ; Kura'ya başvuru yapanlar için açıklamayı ifade etmektedir ...

Saygılar ...

YassaX ...

frdvs

Üye
Üye

Özel eğitim okuluda rehber öğretmenim .İlkokul mezunu öğrencilerim var.Onlara yardımcı olmak için bu konuyu araştırıyorum ama yeterli bilgi bulamadım.Zaten kura ile yerleşebililrer sadece de.Bu ilan edilen ilkokul mezunu kadrolarından tercih yapılacak mı net biliyor musunuz

frdvs

Üye
Üye
Hayır Halil bey Hem ÖMSS hemde KURA tercih tarihleridir.
Atama bekleyen bütün engelli kardeşlerimize hayırlı olsun.

ÖZeleğitim okulunda rehber öğretmenim.İlkokul mezunu öğrencilerim içn araştırıyorum.Kura ile girebilecekler ama yine de bu ilkokul diye ilan edilen kadrolardan tercih yapacak mıyız biliyor musunuz net bu konuyu?

derderbo

Üye
Üye
ÖZeleğitim okulunda rehber öğretmenim.İlkokul mezunu öğrencilerim içn araştırıyorum.Kura ile girebilecekler ama yine de bu ilkokul diye ilan edilen kadrolardan tercih yapacak mıyız biliyor musunuz net bu konuyu?
14/25 mayıs 2012 tarihlerinde ösym nin kura başvurusuna sözünü ettiğiniz öğrencileriniz kuraya kayıt için başvurmuşlarsa 28 şubat 8 mart arasında açılacak kura tercih klavuzunda kendilerine uygun kadrolara tercihte bulunabilecekler.
Ancak yukarda sözünü ettiğim tarihlerde kura kayıt başvuruları yoksa zaten tercihte bulunma şansları yok.ÖSYM sitesinden ÖMSS ve KURA başvuru klavuzunu iyi okuyup bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
Allah kolaylıklar versin size ve öğrencilerinize.

sebboy

Üye
Üye
Kura Usulü Yapılacak Yerleştirmede tercih yapılabilmesi için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde Merkezimize başvuru yapılmış olması gerekmektedir sınava girenler için tercih yapma tarihleride 28 Şubat-8 Mart 2013dür

frdvs

Üye
Üye
14/25 mayıs 2012 tarihlerinde ösym nin kura başvurusuna sözünü ettiğiniz öğrencileriniz kuraya kayıt için başvurmuşlarsa 28 şubat 8 mart arasında açılacak kura tercih klavuzunda kendilerine uygun kadrolara tercihte bulunabilecekler.
Ancak yukarda sözünü ettiğim tarihlerde kura kayıt başvuruları yoksa zaten tercihte bulunma şansları yok.ÖSYM sitesinden ÖMSS ve KURA başvuru klavuzunu iyi okuyup bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
Allah kolaylıklar versin size ve öğrencilerinize.

2012de başvurdular.tamam o başvurunları bilgilendirmem lazım ozaman.Bunun için de 28 şubatta kura için açıklanacak ayrı bir klavuzu beklemem lazım .O zaman ilkokul mezunları için açılan kadrolara kim başvuracak ki? Kusura bakamayın aklım bir türlü yatmadığı için soruyorum :(eğer bu kadrolardan seçim yapılacaksa şimdiden yapmam gerek çünkü :(

hancı

Üye
Üye
kura için tercih yapacagım 2012 yılında kayıt yaptırdım tercih yaptım şunu bilmek istiyorum yine ösym kaydı yaptıracakmıyım yeniden yoksa sadece tercihmi yapacagım ayrıca olurda kuradan çıkarsam raporum martta bitiyor ne olur ozaman rapor işi zor görünüyor buda ayrı bir dert

derderbo

Üye
Üye
2012de başvurdular.tamam o başvurunları bilgilendirmem lazım ozaman.Bunun için de 28 şubatta kura için açıklanacak ayrı bir klavuzu beklemem lazım .O zaman ilkokul mezunları için açılan kadrolara kim başvuracak ki? Kusura bakamayın aklım bir türlü yatmadığı için soruyorum :(eğer bu kadrolardan seçim yapılacaksa şimdiden yapmam gerek çünkü :(
Arkadaşım 14–25 mayısta başvurusu tamamsa adayın bir daha başvurusu gerekmiyor yokta zaten,aday sadece ösym den aldığı aday şifresiyle kura için yayınlanan tercih klavuzundan ilkokul mezunuysa ilkokul için açılan kadrolara tercih yapar,ortaokulsa o aalandan açılan kadrolara tercihte bulunur
İlköğretim den mezunsa yine o alandan tercihte bulunur.
Yani kuraya sadece tercihte bulunacak inşallah anlatmışımdır.

Tekerlekli Sandalye