2013 ÖMSS Mezuniyet ve Puana Göre Tercih Önerileriniz....

bendane27

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, biliyoruz ki kadrolarımız açıklandı ve 2012 ÖMSS atamasının taban ve tavan puanları bizde mevcut... 2013 tercihlerimizi yaparken bu puanlar bize yardımcı olur mu..? İllerin, bakanlıkların yada kadroların puanları 2012 atamaları ile aynı mıdır?

derderbo

Üye
Üye
Tavan ve taban puanların aynı olması imkansız bir şey.
Bu önümüzdeki atamada diyanet hariç puanlar değişik ve ilginç bir seyirde kapanır.Eğer tercih sayısı yine 15 olursa süprizlere gebe.Özellikle benimde tercihte bulunacağım örtaöğretim alanından
Hepimiz adına hayırlısı olsun diyerek klavuzu bekliyelim.

ossman

Üye
Üye
Tavan ve taban puanların aynı olması imkansız bir şey.
Bu önümüzdeki atamada diyanet hariç puanlar değişik ve ilginç bir seyirde kapanır.Eğer tercih sayısı yine 15 olursa süprizlere gebe.Özellikle benimde tercihte bulunacağım örtaöğretim alanından
Hepimiz adına hayırlısı olsun diyerek klavuzu bekliyelim.

derderbo kardeş ne gibi ilginçlik ve sürprizler olabilir? biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin bir zahmet? bizler de ona göre durum değerlendirmesi yaparız..

oktay0677

Üye
Üye
arkadaşlar ankaradan oktay ben 84 puan aldım. ortaöğretim lise mezunuyum. bence yoğun bi şekilde paylaşırsak puanları 3 aşağı 5 yukarı yönlniriz. haa asla kesin bişey olmaz neticede allahın takdiri senin seçeeğin yeri kimse seçmez 60 la bile girersin nasipse. yinede bi motivasyon diyelim en azndan ankara ordu rize erzincan tercihlerim arasında olcak ....allaha emanet olun. ve müminin en büyük gücü duası hepiniz dualarımdasınız.

derderbo

Üye
Üye
derderbo kardeş ne gibi ilginçlik ve sürprizler olabilir? biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin bir zahmet? bizler de ona göre durum değerlendirmesi yaparız..

Mesela ben yukardaki yorumu yazarken diyanetin imam hatip kadroları henuz ertelenmemişti.ikincisi ise adalet ve c.t.ev.g.m gibi sadece erkek adayların başvurması gibi ösym dende tercihlerin 25–30 arası sürpriz bekliyorum.

seksenler01

Üye
Üye
derderbo kardeş,önlsans puanlara kaça düşebilir? 2.tercihte tahmin olarak?

tarık1

Üye
Üye
arkadaşlar tercih günü yeni sıralamamız ösym den görüneçekmi

derderbo

Üye
Üye
derderbo kardeş,önlsans puanlara kaça düşebilir? 2.tercihte tahmin olarak?

Değerli kardeşim önlisansta yanılmıyorsam 1.atamalarda yaklaşık 1050 civarı atanan oldu.önlisastan 70 alan 2700–2800 civarı sıralamalardalar.1650 de şimdiki açılan kadro.bu hesaptan baktığımzaman 70 lerde atma seyrinde durur istisnai yukarıda atanamayan olur.Ayrıca tercih sayısı 15 olursa birazdaha süpriz olur.Bı benim kendi görüşüm.en doğru karar kendi kararınız olacak.

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar tercih günü yeni sıralamamız ösym den görüneçekmi

Öyle bir beklenti içinde olma.Eğer ÖSYM yeni sıralamaları verseydi bunu en az 6 ay önce yayınlardı.

Tekerlekli Sandalye