2014 EMSS (ÖMSS) başvurusu hakkında

EnemyHunter

Üye
Üye
Merhabalar 2014 olcak olan emss başvurusunda aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum 2012 de başvuru sırasında antalyada bi yere gidip orda başvuru yapmıştım ordaki işlemi yapcak olan görevliler de kontrol ediyordu ozamanki raporumda hangi işlerde çalışamaz kısmı diye bi yer vardı o kısım boştu 2013 başında tıp fakultesinden aldığım raporumda o kısımda çalışamaz yazıyor şimdi beni tasalandıran olay şimdiden sınava hazırlanmaya başladım başvurular yapılacağı zaman raporun o kısımdaki çalışamaz yazısından dolayı kabul etmezlerse malum rapor kolay çıkmıyor hele bide tıp fakültesinden en az 2 ay sürüyor alınması o yüzden sizce raporu yenileteyim mi acaba ?

derderbo

Üye
Üye
Merhabalar 2014 olcak olan emss başvurusunda aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum 2012 de başvuru sırasında antalyada bi yere gidip orda başvuru yapmıştım ordaki işlemi yapcak olan görevliler de kontrol ediyordu ozamanki raporumda hangi işlerde çalışamaz kısmı diye bi yer vardı o kısım boştu 2013 başında tıp fakultesinden aldığım raporumda o kısımda çalışamaz yazıyor şimdi beni tasalandıran olay şimdiden sınava hazırlanmaya başladım başvurular yapılacağı zaman raporun o kısımdaki çalışamaz yazısından dolayı kabul etmezlerse malum rapor kolay çıkmıyor hele bide tıp fakültesinden en az 2 ay sürüyor alınması o yüzden sizce raporu yenileteyim mi acaba ?

Bulunduğunuz ilde Tam teşekküllü devlet hastanesi varsa oranın sağlık kuruluna başvurun en fazla bir haftada raporunuz çıkar iş(istihtam) için rapor alacağınızı bildirin.size yardımcı olacaklardır.illa tıp fakültesi hastahanesinden rapor çıkartmanız için bir mecburiyet yok.
Bu arada sınava iyi hazırlanın aklınıza takılan sorularınıza elimden geldiğince cvp veririm.Şimdiden başarılar dilerim size.

derderbo

Üye
Üye
Bu arada hangi engelli gurubundan sınava gireceksiniz.
Sınava başvurunuzda başvurunuzu kabul eden merciler sizin rapordaki çalışıp çalışamaz kısmına ilgilenmezler,sadece raporun % 40 üstünde ise başvurnu kabul edecekler.çalışıp çalışmama kısmına atandığn kurumun karar verecek.

EnemyHunter

Üye
Üye
bedensel engelli grubunda sınava girmiştim 2012 de bencede sorun çıkmaz raporum daha yeni sayılır durmadan rapor çıkartırsak belki bi sorun çıkabilir ondan sormuştum teşekkürler

derderbo

Üye
Üye
Raporunuzda çalişamaz diye bir ibare varsa Allah izin verirde Emss ile bir kuruma atanırsanız ozaman kurum bu ibaraden dolayı sizden yeni rapor isteyebilir,bu sıkıntıyı bu atamalardada gördük,onun için bir devlet hastanesinden 3-4 ay sonra yeni bir rapor çıkartabilirsiniz.

EnemyHunter

Üye
Üye
inşallah bakalım artık ilk atamalarda 90 ve üzeri atanıyo zaten o yüzden full çıkarmaya odaklı çalışıyorum

gececi01

Üye
Üye
ömss de kura atamalarında veya sınavında mesleği olan baz alınıyormu yoksa bir önemi yokmu mesleğin

derderbo

Üye
Üye
Ömss de mesleğinle ilgili kurumlar kadro açarsa sınavada girdiysen tabiki tercihte bulunabilirsiniz,baz alma olayı budur.
Ancak kuarayla atananlarda bir ve ikinci ömss tercihlerinde herhangi bir mesleki kadro alımı olmadı.Bildiğim kadarıyla sadece hizmetli kadroları açıldı

amed

Üye
Üye
abiler mrb ben yeni üye oldum lise 3. sınıf öğrencisiyim meslek lisesi büro yönetimi bölümündeym 18 yaşımı allah kısmet ederse şubat 2014 te dolduruyorum %52 raporum var işitmeden. sınav hakkında bilgi verirseniz sevinirim girebiliyor muyum sınava ne zaman yapılacak başvurular hangi kuruma työnlendirmelerinizi bekliyorum hepinize teşekkürlerimi sunarım şimdiden.

derderbo

Üye
Üye
abiler mrb ben yeni üye oldum lise 3. sınıf öğrencisiyim meslek lisesi büro yönetimi bölümündeym 18 yaşımı allah kısmet ederse şubat 2014 te dolduruyorum %52 raporum var işitmeden. sınav hakkında bilgi verirseniz sevinirim girebiliyor muyum sınava ne zaman yapılacak başvurular hangi kuruma työnlendirmelerinizi bekliyorum hepinize teşekkürlerimi sunarım şimdiden.

Amed sanırım başka bir başlıktada aynı sorularına cevap verdim.sınav başvurusunu sınava 3-4 ay kala ÖSYM kendi sitesinden duyurusunu yapar.merak etme ozaman burda biz yardımcı oluruz.
Ayrıca %40 üstü raporu olan her engelli başvurur.

amed

Üye
Üye
peki tahmini ne zaman olur yakından takip ediyorum ne zaman başvurular yapılıyor ve nereye yapılıyor bilgileriniz benm için çok önemli bu konu hakkında hiç bilgim yok

amed

Üye
Üye
lise bitmeden başvurum kabul edilir mi ben seneye allah izin verirse son sınıf öğrencisi oluyorum son sınıfta olmamla tercih kabul edilir mi yoksa diploma mı olması lazım ? başvurular hangi kurumlara yapılıyor ? abicim k.bakmayın bu sınav benim için gerçekten çok önemli inşallah bende tüm adaylarda kazanırız sınavı yakından takip etmek istiyorum aksi takdirde iki sene beklemem gerekecek o kadar zamanım yok yardımcı olursanız bilgilerinizle yol gösterirseniz çok sevinirim

derderbo

Üye
Üye
Evet kardeşim lise son sınıfta okuyanlar başvurur,ancak yaklaşık sınavdan 2-3 ay arası artık tercihlerin başladığı zaman tercihlerin son gününe kadar mezun olman gerekiyor.
Amed kardeşim henuz çok erken sen burayı takip et merak etme herzaman yardımcı olacağım size,sınav tarihi belli olsun başvuru için Allah izin verirse mutlaka yardımcı olacağım sana.

derderbo

Üye
Üye
Evet kardeşim lise son sınıfta okuyanlar başvurur,ancak yaklaşık sınavdan 2-3 ay arası artık tercihlerin başladığı zaman tercihlerin son gününe kadar mezun olman gerekiyor.
Amed kardeşim henuz çok erken sen burayı takip et merak etme herzaman yardımcı olacağım size,sınav tarihi belli olsun başvuru için Allah izin verirse mutlaka yardımcı olacağım sana.
Sen şimdilik derslerine çalış 2014 haziranına kadar mezun olmaya bak.

amed

Üye
Üye
çok teşekkür ederm. yakından takip edcm burayı inşallah. şimdiden çalışmaya başlym diye düşünüyorum ama neye çalışcm bilmyrm ömss test kitapçıkları var mı ?

Fulya

Üye
Üye
arkadaşlar bende kamuya girmeyi düşünüyorum. Yani 2014 de sınava bende gireceğim
yapılan sınavda kategori bazında kitapcıklar var. ben anlayamadım. önlisans da kaç ketegori kitapcığı var. resmi sitede 3 tane. görme ,işitme ve zihinsel .
ben hangi gruba gireceğimi nasıl hesap edebilirim.

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar bende kamuya girmeyi düşünüyorum. Yani 2014 de sınava bende gireceğim
yapılan sınavda kategori bazında kitapcıklar var. ben anlayamadım. önlisans da kaç ketegori kitapcığı var. resmi sitede 3 tane. görme ,işitme ve zihinsel .
ben hangi gruba gireceğimi nasıl hesap edebilirim.
Egeliniz hangi guruptaysa ona göre sınava tabi tutulacaksınız

Fulya

Üye
Üye
işte bende onu anlayamadım tam olarak. 3 grup var. ben bence 3 ünede uymuyorum :D
zihinselden kastları nedir tam olarak onu anlayamadım.

derderbo

Üye
Üye
Fulya ;Sizin şuan yapacağınız sadece derslere çalışmanız.Zaten sınav başvuruları başladığı zaman,başvuru merkezi raporunuza göre hangi engel kategorisinda sınava gireceğinizi söyler merak etme.sadece zihinsel engellilerin sınav soruları değişik.
Sınava çalışma kitapları ise normal kpss kitapçıklarına çalışın.lisede giriyorsanız lise kpss ye girdiğiniz alanın kpss kitapçıklarına çalış.

Fulya

Üye
Üye
hımmm yani diğer soru kitapcıkları ok. teşekkürler derdebo.

Tekerlekli Sandalye