2014'teki EKPSS için ÖSYM'ye kayıt oldum ancak?

alpaçino

Üye
ben hıç sınava gırmedım/80 özurluyum pisikolajık,ösym gırış,kayıt dıyo tc.no,.y.u no,ben tc,vatandasıyım,neyse gereken bılgılerı gırdım,tc,kım no harıç,bana bı numara verdı 11,hanelı,bıde şifre,6,hanelı gırıyom ,aday bılgılerınıze ulasamadı dıyo,ne yapmam lazım,acaba yannış yaptıgım için benı 2014,sınavlarına almazlarmı,yardım edın,ben sadece şifre almak istedım,ama yannış işlem sonucu, y,u no su verdı,acele cvp,tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başvuruların nasıl yapılacağı henüz kesinleşmedi. ÖSYM Tarafından bir açıklama yapılacaktır. Ön bilgi olması açısından 2012 deki ÖMSS başvurularının nasıl yapıldığını aşağıya ekliyorum...

Adayların, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne giderken aşağıda belirtilen evrakı
yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

1) ÖMSS Aday Başvuru Formu
2) 14/01/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük
Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik
hükümlerine uygun %40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen özürlü sağlık kurulu raporları 5
3) Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, mezuniyet belgesi, sınava başvurduğu öğrenim
düzeyinden mezun olabileceğini gösterir resmî belge)
4) Nüfus cüzdanı veya pasaport (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı,
pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
5) İlköğretime başlama yaşı öncesi işitme özürlü olan adayların bu durumunu gösterir resmî
belge/belgeleri

Adayların ÖSYM Başvuru Merkezine giderken aşağıda belirtilen belgeleri yanlarında
bulundurmaları zorunludur:

1) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış aday ve görevli
tarafından imzalanmış mühürlü Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi
2) Doldurulmuş ÖMSS Aday Başvuru Formu
3) Özürlü sağlık kurulu raporunun fotokopisi (Fotokopi ÖSYM Başvuru Merkezine teslim
edilecektir.)
4) Sınavda yanında insülin pompası bulunacak şeker hastası adayların, şeker hastası
olduğunu belirtir raporları
5) Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, mezuniyet belgesi, sınava başvurduğu
öğrenim düzeyinden mezun olabileceğini gösterir resmî belge) 6
6) Nüfus cüzdanı veya pasaport (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası
bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
7) Başvuru/sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu

alpaçino

Üye
benım raporum,2008,12,ayında alınmıştı .ve sureklı,

benım raporum,2008,alındı,ve sureklı,agır özurlu ıbaresı var,vucut /80,yanı oranım,,yazıyo, çalır veya çalısamaz yazmıyo,bu raporla sınava gırebılırmıyım,sadece hıç bır araç kullanamaz,gıbı seyler yazıyo,bırde bu başvuru formunu nereden alıcaz,tşk) 14/01/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük
Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik
hükümlerine uygun %40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen özürlü sağlık kurulu raporları 5.buna gore ne yapmalıyım,tşkbenım eskı rapor sorun olurmu,

sevme_

Üye
Üye
bişi sorucam sınav başvuları başladımı ömss için 2014 ve bilgisi olan var mı acaba 2012 de yapılan sınavda 3.atama olucak mı

sevme_

Üye
Üye
ve ağustosta 2014 olucak sınav için belge istenmesi cok erken

Tekerlekli Sandalye