2016 EKPSS'ye işitmeden engelli statüsünde mi gireceğim, Genel statüde mi?

ismailyuksel39

Üye
Üye
Merhaba değerli abilerim.Yaşım 23.önlisans mezunuyum.raporum yüzde 76.işitme ise orta dereceden yüzde 34 oran almıştım yüzde 9 göz yüzde 60 nefrotik sendromdan aldm.ortalama 76dan geliyor.sınav başvuruaunda sadece işitme bölümünden girmek istiyorum.genele girmek istemiyorum.malum bildiğiniz gibi işitme soruları biraz daha kolay şansımız biraz daha fazla artar.işitme engelim ilkokul 4.sınıfta işitme kaybı yaşadım aniden.orta derece geçiyor şuan.ilkokul zamanından işitme odyo test kağıtlarım var.bilen abiler yardımcı olursa cok sevinirim.

nefise

Üye
Üye
Konuşabiliyor musunuz?
Yüzde 90un üzerine kaybı olan veya doğuştan işitme engelliler için işitme bölümüne girmektir

ismailyuksel39

Üye
Üye
Konuşabiliyor musunuz?
Yüzde 90un üzerine kaybı olan veya doğuştan işitme engelliler için işitme bölümüne girmektir

Konusuyorum tabi.bi yerde okudumda ilkokuldan sonra kayıp yasayanlar işitme bölümüne girebilir diye bilgisi olan varmı diye ögrenmek istedm.orta derece kayıp bnm y0zde 50 gibi düsünebilirsiniz iki kuşakta.tam sagır degilim.

nefise

Üye
Üye
Girebilir değil. Sağırlar okulunda okumuşsa işitme grubuna girebilir ekpss ye başvurmakta evrak yanında okuduğu sağırlar okulu diploması bulunmak zorundadir yoksa girmez

ismailyuksel39

Üye
Üye
Girebilir değil. Sağırlar okulunda okumuşsa işitme grubuna girebilir ekpss ye başvurmakta evrak yanında okuduğu sağırlar okulu diploması bulunmak zorundadir yoksa girmez

Anladım cevabınız için teşekkür ediyorum.ozaman genel statü önlisansdan gireceğim mecburen.sağolun iyi günler.

Alya

Üye
Üye
Küçükken yapılan testi götürün genede yazabilirler kanıt istiyolar bide enyüksek hangi hastalıksa onu yazarlar ondan gircen

Hakan.60

Üye
Üye
Bende doğuştan işitme kaybı var.fakat genelden alacaklar.belgelememi istediler.
Istedikleri belge odio vb testler değil.
Kaynaştırma veya işitme engelliler okulundan diploma istiyorlar.
Zaten klavuzdada ona benzer maddeler yazıyor.
Anladığım kadarıyla ösym nin istediği şey hiç duymuycaksin yada işitme engeli okulundan mezun olacaksın.gerisi düşüyormuş gibi işlem yapılıyor

Tekerlekli Sandalye