2016 Eylül ayı 2022 maaşı miktar ve ödeme günleri

2016 yılı eylül dönemi sakatlık oranına göre alınacak 3 aylık engelli maaş miktarı ve ödeme günleri aşağıda yazıldığı gibidir.

EYLÜL DÖNEMİ MAAŞ MİKTARLARI

65 yaş üstü yaşlılık aylığı: 685,06 TL (1 aylık miktar 228,35 TL)

%40-69 engelli aylığı: 1028,76 TL (1 aylık miktar 342,92 TL)

%70 ve üstü bakıma muhtaç engelli aylığı: 1543,15 TL (1 aylık miktar 514,38 TL)

18 yaş altı engelli yakını aylığı: 1028,76 TL (1 aylık miktar 342,92 TL)

ÖDEME GÜNLERİ

Doğum yılının son rakamı

• 0-5 Olanlar 5 eylül pazartesi günü
  • 1-6 olanlar 6 eylül salı günü
  • 2-7 olanlar 7 eylül çarşamba günü
  • 3-8 olanlar 8 eylül perşembe günü
  • 4-9 olanlar 9 eylül cuma günü maaşlarını çekebilirler.
Ayrıca bakınız:

http://engelliler.gen.tr/f7/2016-yili-2022-engelli-maasi-kisi-basi-gelir-belli-oldu-28082/

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-almak-icin-gerekli-evraklar-74/

Güle güle harcamanız dileğiyle...

evet bendede 1592.58 tl gorunuyor.bereket versin

evet bendede 1592.58 tl gorunuyor.bereket versin

A slm, malesef çekemessin, normal ödeme günün 6 eylül salı gününe denk geliyor, fakat bayram sebebiyle bir ihtimal 5 eylül pazartesi günü çekme ihtimalin var.

İstersen ayın 5 i pazartesi günü maaş aldığın ptt şubesine telefon et maaşını çekip çekemeyeceğini öğren öyle git.

kardeşim kimliğin son rakkamı değil doğum tarihinin yıl'ın son rakkamı örneğin 1993 ise 3 yani 3/9 olanlar ayın 8.deperşembe günü şeklinde alabilirsin

evet mehmet bey doğru söylüyosunuz doğum tarihinin son rakamına göre ben yanlıklıkla öyle dedim normalde doğum tarihime göre söylemem gerekirdi kelime hatası yapmışım yanlışlıkla çok özür. ayrıca cevapta vermişsiniz çok tşk ederim septik beyde cevap vermiş sagolsun ikinizden de öğrenmiş oldum ikinizede çok tşk ederim.

Arkadaşlar eylül ayı maaşları her yıl zamlı olarak ve yüksek yatacaktır ilk mesajta yazan miktarlar aslında dogru sanıyorum aralık döneminde o miktarı çekeriz ama bu dönem alınacak maaşlar;

%40-69 rapor oranları 1061 lira
%70 ve üzeri olanlar 1592 lira olacaktır

Pinkvirüs,

2022 aylıklarının yatıp yatmadığını ve yatan miktarları soruyorsanız e devlette aile ve sosyal politikalar bakanlığı bölümünden sosyal yardımlar sorgulama kısmından takip edebilirsiniz.

2022 Aylıklarıdaki artışlar ise memur maaşlarına yapılan zamlara endekslidir,

Ödeme gününüz eylül 6 salı gününe denk geliyor, bayram sebebiyle bir ihtimal 5 eylül pazartesi çekme ihtimaliniz var.

Ödeme gününden önce çekilcegini sanmıyorum neticede ödeme günlerine bakılırsa cumaya bütün herkesin ödemesi tamamlanmış olacaktır gününde atm den yada postaneden çekebilirsiniz

Arkadaşlar, Mehmet Yalçın kardeşiminde yazmış olduğu gibi, ptt yi aradım sordum 2022 aylıkları doğum tarihlerin son rakkamına denk gelen günlerde ödenecekmiş, erken ödeme malesef yok.

Geri