2018 EKPSS Sınav Duyurusu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2018 yılı EKPSS sınav giriş belgelerinin yayımlandığı ifade edildi.

Buna göre yayımlanan duyuruda EKPSS'nin 22 Nisan 2018 tarihinde uygulanacağı ifade edildi. Adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM şifreleri ve T. C. Kimlik Numaraları ile sisteme giriş yaparak edinebileceklerdir.
İşte yayımlanan duyuru:

5378.jpg

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM tarafından konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda "22 Nisan 2018 tarihinde uygulanacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018-EKPSS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 16:00'den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

2018-EKPSS için adaylar saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır." ifadelerine yer verildi.

Hakan.60

Üye
Üye
Bugün sınav da gireceğim yeri gösteren sınav bilgi kağıdını aldım.ama aklıma birşey takıldı.
Bana aile sosyal mud.den verilen kağıtta ek süre verilmedi.60 soru 60dk seklinde onaylandi.
Fakat yayınlanan bilgi kağıdında 80dk verilmiş.
İşitme engelinden dolayı.
Aile sosyal mud de bana işitme engeli ek süre için kaynaştırma eğitimi alman gerekiyor.yoksa ek sure verilmez denmişti.
Şimdi aklıma takılan aile mud.lugu ek sure vermedi.fakat osym ek sure tanımış.hangisine inanacağım?ileride sorun olurmu?
Not:İşitme kaybım doğuştan.

Tekerlekli Sandalye