2018 kuralar tercih ve atamalar ne zaman

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21348]ahmet1992.[/MENTION]
Şu an için bekleme aşamasında henüz açıklama ve tercih klavuzu yayımlanmadı.

EKPSS sonuçlarına ve kuraya göre yapılacak yerleştirme işlemleri ile ilgili olarak ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanarak ÖSYM’nin ÖSYM • T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ internet adresinden yayımlanırTercihKılavuzda engellilerin yerleştirileceği kadrolar, kadro sayıları ve koşulları, tercihlerin alınması ve yerleştirme işlemleri ile ilgili kurallar yer alır. Tercihlerin alınacağı tarih ile ilgili bilgi ÖSYM’nin ÖSYM • T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ
internet adresinden adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

humerus

Üye
Üye
Önümüzdeki aylarda Sınav sonuçlarına göre de alımlar olacaktır. En erken 2018 Kasım gibi başvurular başlayacaktır sanırım.
Daha haziran da yız....en erken Kasım sa en geç i düşünmek istemiyorum...
Geçmiş dönemlerde ki atamalara baktım da hizmetli ve memur diye kadrolar vardı.
Hizmetli ve memur ların iş tanımı görevleri nelerdir detaylı bilen arkadaşlar var mı...
Memur ve hizmetli kurumlar da hangi işle başlıyor...
Teşekkürler ...

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Daha haziran da yız....en erken Kasım sa en geç i düşünmek istemiyorum...
Geçmiş dönemlerde ki atamalara baktım da hizmetli ve memur diye kadrolar vardı.
Hizmetli ve memur ların iş tanımı görevleri nelerdir detaylı bilen arkadaşlar var mı...
Memur ve hizmetli kurumlar da hangi işle başlıyor...
Teşekkürler ...

Ben MEB'te çalışıyorum.
Bizim bakanlıkta Hizmetlilerin net görev tanımları yapılmamıştır.
Her türlü temizlik, bakım onarım işleri Hizmetlilere yaptırılır. Hatta görevleri yazılırken ''amirlerinin vereceği diğer işleri de yapar'' gibi muğlak bir ifade de vardır görev tanımlarında.
Memurlar ofis işleri yapar, veri hazırlama-kontrol etme gibi yöneticilere/yönetime yardım edecek işler yaparlar.

humerus

Üye
Üye
Teşekkürler...

Hizmetli tercihi çok mantıklı değil gibi gözüküyor.bi yandan da düşünüyorum engelli ye ne kadar yoğun bir temizlik angarya is yükleyebilir lerki...
Hizmetli engelli ler çok zor şartlar da calismiyor dur diye düşünüyorum.yanlis mi düşünüyorum.
Memur olda ne olursan ol fikri yanlış mı yoksa...
Kafam karıştı.

humerus

Üye
Üye
Ben MEB'te çalışıyorum.
Bizim bakanlıkta Hizmetlilerin net görev tanımları yapılmamıştır.
Her türlü temizlik, bakım onarım işleri Hizmetlilere yaptırılır. Hatta görevleri yazılırken ''amirlerinin vereceği diğer işleri de yapar'' gibi muğlak bir ifade de vardır görev tanımlarında.
Memurlar ofis işleri yapar, veri hazırlama-kontrol etme gibi yöneticilere/yönetime yardım edecek işler yaparlar.
Teşekkürler...

Hizmetli tercihi çok mantıklı değil gibi gözüküyor.bi yandan da düşünüyorum engelli ye ne kadar yoğun bir temizlik angarya is yükleyebilir lerki...

Hizmetli engelli ler çok zor şartlar da calismiyor dur diye düşünüyorum.yanlis mi düşünüyorum.

Memur olda ne olursan ol fikri yanlış mı yoksa...

Kafam karıştı.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Bazı durumlarda(Memur sayısının yetersiz kaldığı kurumlarda.) hizmetliler memur gibi çalıştırılabiliyor. Yani kadrosu hizmetli olsa bile memurluk yapıyor.
Bizim bakanlıkta lise mezunu da olsanız hizmetli olarak çalıştırılıyorsunuz. Ama lise mezunlarına memur kadrosu açan bakanlıklar da oluyor.
Hizmetli olarak atanan biri dışardan üniversite bitirip kurum içi yükselme sınavlarıyla müdür bile olabiliyor.
Şuan kamuda 50 binin üzerinde engelli olarak çalışan personel var. (Benim şahsi gözlemim) kurumlar engelli personel çalıştırmaya; engelliler de kamuda çalışmaya yavaş yavaş alışıyorlar.

humerus

Üye
Üye
Bazı durumlarda(Memur sayısının yetersiz kaldığı kurumlarda.) hizmetliler memur gibi çalıştırılabiliyor. Yani kadrosu hizmetli olsa bile memurluk yapıyor.
Bizim bakanlıkta lise mezunu da olsanız hizmetli olarak çalıştırılıyorsunuz. Ama lise mezunlarına memur kadrosu açan bakanlıklar da oluyor.
Hizmetli olarak atanan biri dışardan üniversite bitirip kurum içi yükselme sınavlarıyla müdür bile olabiliyor.
Şuan kamuda 50 binin üzerinde engelli olarak çalışan personel var. (Benim şahsi gözlemim) kurumlar engelli personel çalıştırmaya; engelliler de kamuda çalışmaya yavaş yavaş alışıyorlar.

Ben lise mezunuyum bu yıl ilk defa ekpss ye girdim 88 puan aldım.atanirmiyim diye umitlensem mi bilemedim.

Atama tercihlerinde hizmetli mi memur mu derken aslında puanim memurluğa yetmez se hizmetli pozisyonunda da calisabilirmiyim endişesindeyim.Bursa da yaşıyorum evliyim çocuğum var şehir dışı na çıkmaya düzen değiştirmeye değer mi diye de düşünüyorum...
Çok kararsızim...

Verdiğin bilgiler için teşekkürler unuttum.29 sen yaşadığın şehir de mi memur oldun.
Şehir Dışı düzen değişikliği yaptın mi zorlandınmi.Bursa gibi büyük şehirlerde kadro açıldığında daha yüksek puanlı lar yerleşir diye düşünüyorum. Mecbur bize şehir dışı gözüküyor.[emoji58]

Hamituzn

Üye
Üye
Ekpss de atamalar 2018 in son çeyreğinde olacakmış normal kpss ye girsem daha erken atanabilir miyim yada ekpss ile atansam maaş farkı olur mu lisans hemşirelik mezunuyum

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Ben lise mezunuyum bu yıl ilk defa ekpss ye girdim 88 puan aldım.atanirmiyim diye umitlensem mi bilemedim.

Atama tercihlerinde hizmetli mi memur mu derken aslında puanim memurluğa yetmez se hizmetli pozisyonunda da calisabilirmiyim endişesindeyim.Bursa da yaşıyorum evliyim çocuğum var şehir dışı na çıkmaya düzen değiştirmeye değer mi diye de düşünüyorum...
Çok kararsızim...

Verdiğin bilgiler için teşekkürler unuttum.29 sen yaşadığın şehir de mi memur oldun.
Şehir Dışı düzen değişikliği yaptın mi zorlandınmi.Bursa gibi büyük şehirlerde kadro açıldığında daha yüksek puanlı lar yerleşir diye düşünüyorum. Mecbur bize şehir dışı gözüküyor.[emoji58]

88 Puan Bursa merkezde atanmanıza yetmeyebilir. Aylar süren bir süreçten sonra tayininizi aldırabilirsiniz belki Bursa'ya, bilmiyorum.
Ama 2 bin'den fazla kazandığınız bir mesleğiniz varsa şuan ve mesleğinizden/hayatınızdan memnunsanız bence hiç macera aramayın. Hesabınızı iyi yapıp ona göre hareket ederseniz lehinize olur.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Ekpss de atamalar 2018 in son çeyreğinde olacakmış normal kpss ye girsem daha erken atanabilir miyim yada ekpss ile atansam maaş farkı olur mu lisans hemşirelik mezunuyum

Normal KPSS'ye de girebilirsiniz, benim bildiğim buna bir engel yok.
Her iki sınav türüyle de atanmışların maaş farkı olmaz.
Aynı meslekte aynı maaşı alırlar.

Tekerlekli Sandalye