2018 Yılı Haziran Ayında Alınacak 2022 Engelli Maaşı Miktarları

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere 3 er aylık dönemlerde muhtaç güçsüz sosyal güvencesi olmayan ve fakat rapor oranı %40 ve üstü olan engelli bireylere SYDV (sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı) tarafından maaş verilmekte. Haziran ayı içerisinde ise yılın ikinci dönem 2022 engelli maaşı verilecek. Verilecek miktarlara geçmeden önce bir açıklama yapmakta fayda var.

haziran-2018-engelli-maasi.jpg

Malumunuz geçtiğimiz günlerde hükümet emeklilere ramazan bayramında bin tl, kurban bayramında bin tl olmak üzere yılda iki kez ikramiye verileceğini açıklamış, 65 yaş yaşlılık aylığına ise %100 yakın zam yaparak aylık 500 3 aylık 1.500 TL ödeneceği müjdesini vermişti. Bu müjdenin ardında bizim sitemiz başta olmak üzere pek çok platformda 2022 engelli maaşı alanlara ve evde bakım maaşı alanlara bayram ikramiyesi veya 65 yaş yaşlılık aylığı alanlara yapıldığı zam yapılmayacak mı sorusunu sormaktalar.

Ne yazık ki tüm kesimlere yapılan “engelliler yok sayılarak” engellilere yapılmadı. Tabi bunun suçlusu tamamen devlette değil. Tepkisiz kalan biz engellileriz. Örneğin engelliler.gen.tr sitesi olarak change.org sitesinde engellilere de ikramiye verilmesi için kampanya başlatıp başlattığımız kampanyayı 43 bin beğenisi olan sosyal medya hesabımızdan ( https://www.facebook.com/Engellilergentr/ ) paylaştık.

43 Bin beğenisi olan sosyal medya hesabımızda kampanyayı paylaşmamıza rağmen kampanyaya destek an itibariyle sadece 224 kişiden ibaret. Bakınız https://www.change.org/p/engelli-maaşı-alanlara-da-bayram-ikramiyesi-verilsin

Durum ortada anlatmaya gerek yok. Sosyal medya hergün gereksiz bir yığın çör çöpü paylaşan engelli arkadaşlar tenezzül edip kendilerini ilgilendiren bir konuya ilgi göstermezken devlet ricalinin engellileri düşünmesini beklemek te pek mantıklı gelmiyor bana açıkçası…!!!!

ÖDENECEK MAAŞ MİKTARLARI

• 18 Yaş altı engelli yakını aylığı: 1.197,45 TL
  • Sağlık raporu %40-69 arası engelli aylığı: 1.197,45 TL
  • Rapor oranı %70 üstü olan bakıma muhtaç engelli aylığı: 1.796,17 TL
  • 65 Yaş üstü yaşlılık aylığı: (YAPILAN ZAMLA BRLİKTE) 1.500 TL

Ödeme Günleri :

Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;
• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.
Ödeme yapılmaktadır.

yunus bozan

Üye
Üye
hayırlısı olsun inşallah fakat keşke devletimiz 2022 aylığına azda olsa bir zam uygulasaydı koca bir 3 ayı beklemek kolay değil devletimiz empati yapabilse bizi anlar ama yapmak istemiyor işte ne diyelimki buna şükür etmekten başka çaremiz yok hee belkide ilerleyen yıllarda herşey düzelecek ama zamansız olduktan sonra neye yararki

orcunaral

Üye
Üye
ben bu işten bişe anlamadım koskaca 3 ay 1,194

safevi

Üye
Üye
Abi çok özür dilerim ama bu sosyal medya ile facebook twiiter ile olcak iş değildi zaten çok özür dilerim birinci hata en baştada dediği gibi bizlerin bizler verdişi 3 aylık paraya tahammul edip alıp cekikiyoruz bu devletin değil bizim sucumuz gercekten öyle 3 er aylık paraya kanıyoruz yada uraşmak istemiyoruz sonra burda bağırın bağırın bağırıyoruz bu gündeme gelicek bir konu ne bileyim haberler ile dilecek bir konu kanalların verdiği destek ile yada dişarda belli bir grup olucap sesimi duyurmak ile yinede güzeldi bir nevide olsa çabaladık ama boşa bir dahaki seçim vaatlerinde görüşmek üzere 3 er aylıklar şimdiden hayırlı olsun teşekkürler

mukaddes 1

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere 3 er aylık dönemlerde muhtaç güçsüz sosyal güvencesi olmayan ve fakat rapor oranı %40 ve üstü olan engelli bireylere SYDV (sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı) tarafından maaş verilmekte. Haziran ayı içerisinde ise yılın ikinci dönem 2022 engelli maaşı verilecek. Verilecek miktarlara geçmeden önce bir açıklama yapmakta fayda var.

Ekli dosyayı görüntüle 9854

Malumunuz geçtiğimiz günlerde hükümet emeklilere ramazan bayramında bin tl, kurban bayramında bin tl olmak üzere yılda iki kez ikramiye verileceğini açıklamış, 65 yaş yaşlılık aylığına ise %100 yakın zam yaparak aylık 500 3 aylık 1.500 TL ödeneceği müjdesini vermişti. Bu müjdenin ardında bizim sitemiz başta olmak üzere pek çok platformda 2022 engelli maaşı alanlara ve evde bakım maaşı alanlara bayram ikramiyesi veya 65 yaş yaşlılık aylığı alanlara yapıldığı zam yapılmayacak mı sorusunu sormaktalar.

Ne yazık ki tüm kesimlere yapılan “engelliler yok sayılarak” engellilere yapılmadı. Tabi bunun suçlusu tamamen devlette değil. Tepkisiz kalan biz engellileriz. Örneğin engelliler.gen.tr sitesi olarak change.org sitesinde engellilere de ikramiye verilmesi için kampanya başlatıp başlattığımız kampanyayı 43 bin beğenisi olan sosyal medya hesabımızdan ( https://www.facebook.com/Engellilergentr/ ) paylaştık.

43 Bin beğenisi olan sosyal medya hesabımızda kampanyayı paylaşmamıza rağmen kampanyaya destek an itibariyle sadece 224 kişiden ibaret. Bakınız https://www.change.org/p/engelli-maaşı-alanlara-da-bayram-ikramiyesi-verilsin

Durum ortada anlatmaya gerek yok. Sosyal medya hergün gereksiz bir yığın çör çöpü paylaşan engelli arkadaşlar tenezzül edip kendilerini ilgilendiren bir konuya ilgi göstermezken devlet ricalinin engellileri düşünmesini beklemek te pek mantıklı gelmiyor bana açıkçası…!!!!

ÖDENECEK MAAŞ MİKTARLARI

Ödeme Günleri :

Ödeme yapılmaktadır.
Benimde maasim geçen hafta perşembe onaylandı acaba haziranda alabilirmiyim

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=21308]mukaddes 1[/MENTION]

Bu kadar kısa sürede maaşınız yatmaz fakat içerde hesabınızda birikir, eğer maaş işlemlerinizde yoğunluklara bağlı olarak bir gecikme olmassa ancak eylül ayı ödemelerinde toplu olarak hesabınıza yatar.

serbetcimehmet

Üye
Üye
[MENTION=21308]mukaddes 1[/MENTION]

Bu kadar kısa sürede maaşınız yatmaz fakat içerde hesabınızda birikir, eğer maaş işlemlerinizde yoğunluklara bağlı olarak bir gecikme olmassa ancak eylül ayı ödemelerinde toplu olarak hesabınıza yatar.

merhaba ilerlemeri ve durumunu görebilmenize faydalı olacaktır bu likten takip edebilirsiniz
https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

afyonlu_11

Üye
Üye
E devlette ne zaman gorunmeye baslar uc ayliklar

haykolik

Üye
Üye
halil abi septik abi benim 2022 engelli maaşım adres degişikligi nedeniyle kesilmişti muracaat ettik 25 05 2018 tarihinde onaylanmış haziran ayı 2022 maaşımızı alabilirmiyiz birde kesinti olurmu acaba vereceniz cevaplar için teşekkür ederim

ad1l2

Üye
Üye

Ekli dosyayı görüntüle 9854

ÖDENECEK MAAŞ MİKTARLARI

Ödeme Günleri :

Ödeme yapılmaktadır.

bende bugün bimer,e yazdım bakalım ne olacak

septik

Editör
Editör
@ haykolik

Çok kısa bir zaman aralığı büyük ihtimalle eylül ayında maaşın yatar gibi görünüyor. Bu konuda net birşey söylemek o kadar zorki, sydv larının yoğunluğuna göre işlemler gecikebiliyor fakat hak kaybınız olmaz onaylandığı için ne kadar geç ödenirse ödensin maaşınız içerde birkir ve toplu olarak ödenir.

Kesinti olurmu diye sormuşsun ama anlayamadım eğer kesildiği dönemide öderllermi diye soruyorsan malesef ödemezler, son müracaat tarihine bakarak işlemler başlar ve ödemeler yapılır.

def

Üye
Üye
merhaba benim %86 ağır engelli raporumla 2022 engelli aylığı başvurum ocakta onaylanmış ama mart ayının maaşını alamadım acaba haziranda çift maaş mı vericekler yoksa sadece haziran ayının maaşını mı verecekler bilgi verebilir misiniz?

septik

Editör
Editör
[MENTION=21332]def[/MENTION]

Diğer sayfayada aynı soruyu sormuşsunuz.

Merhaba, müracaat tarıhınızden bir sonraki aybaşı itıbarıyle maaşınız içerde birikmekte haziran ayında tam maaş ve o güne kadar biriken aylıklarınız toplam olarak haziran döneminde hesabınıza yatar.

haykolik

Üye
Üye
Septik abi halil abi haziran 9 cumartesi gününe denk geliyor ayın 8 indemi alınacak yani cuma günümü alınacak 2022 maaşları bir komşum sorduda

septik

Editör
Editör
Haykolik, büyük ihtimalle haziran 9 cumartesiye denk geldiği için cuma günü ptt ödemeleri yapar. Herhangi biryerde net bir bilgi yok fakat yıllardır cumartesiye denk gelen ödemeleri cuma günü ödeniyordu.

mauek

Üye
Üye
Cimere yazdım haber bekliyorum

Cimere yazdım haber bekliyorum

aaburak

Üye
Üye
Arkadaşlar Ben nenemin 3 aylığını çektim bugün 1000tl ikramiye verilecekti yaşlılara yatmamış hesaba ? bilgisi olan vamrı

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20877]aaburak[/MENTION]

Benim bildiğim kadarıyla yaşlılık maaşı alanlara ikramiye değil aylık 500 olmak üzre 3 aylık dönem için 1500 liraya maaşları çıkartılmıştır. Yeni yapılan açıklamalarda istenilirse yaşlılık maaşı aylık olarakta alınabileceği yönündedir.

Konuları aşağıya ekliyorum

https://engelliler.gen.tr/f7/65-yas-yaslilik-ayligina-yuzde100-zam-32912/

https://engelliler.gen.tr/f7/yaslilik-ayligi-artik-her-ay-odenecek-33058/

Tekerlekli Sandalye