2019 Ekim Ay'ı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

ahmet34

Üye
Üye
Değerli Arkadaşlar

''2019 Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı'' yatan iller takibi yapılmak üzere konu başlığımız açılmıştır.
Bilindiği gibi evde bakım maaşları 6 ayda bir yapılan zamlarla artmaktadır. Fakat evde bakım maaşları 1 ay geriden geldiği için Aslında Agustos ayında alınacak maaş Temmuz ayı maaşıdır.Bu durumda da zamlı maaşlar Ağustos ayında maaşlara yansıyacaktır. Maaşın nekadar olacağı ilerleyen günlerde memur maaş katsayısı belirlendiği zaman netleşecektir. Maaşa yapılan zam memur maaş katsayısı ile kişi başı düşen miktar ise asgari ücret artışıyla orantılı olarak değişmektedir. Bundan dolayı kişi başı düşen miktar yıl sonuna kadar aynı 1219 tl olarak şuan itibari ile alınan maaş da 1384 tl olarak devam etmektedir.

5998.jpg

İlginizi çekebilecek diğer konu başlıklarımız>>>>>

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-b...ilir-kimler-gelir-hesabina-dahil-edilir-1404/

https://engelliler.gen.tr/f8/2019-yili-evde-bakim-maasi-kisi-basi-gelir-aciklandi-33895/

https://engelliler.gen.tr/f8/bakim-...dunuz-basvurunuz-kac-ay-sonra-onaylan-di-964/

qxqxqx

Üye
Üye
Arkadaslar e devlette antalya guncellenmis 11.10.2019 odeme tarihi

SM-M205F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ya noluyo 6 aydır maaş alamıyoruz niakilden aradım gecen ay alıncaktı agustosda onaylandı eylüldede alamayacaksınız ekimde alıcaksınız kesin burda gözüküyor dediler bilgisayardan baktılar kayıt yok diyo bende yine bir daha bakarmısın arkadaşım antalyaya

qxqxqx

Üye
Üye
Acil beyler şu an gözüktü ama daha önce hatırladıgım toplu alırken hepsi görünüyordu şimdi 1 aylık görvnüyor hemde 1384 tl 1400 olmamışmıdı hatta ben bile 1400 almıştım nisan maaşını hatırladıgım birde haziran zammı geldi neden 1384 ve toplu alcagım söylendi önümüzde gözukuyor dediler edevlette bu ayınki görünüyor sadece dert etmeyimmi toplumu yatar edevlette ne yazarsa yazsın.

D.BULUT

Üye
Üye
qxqxqx 1.si cok heycanlı şekilde yazdıgın için kendini ifade edememişsin.2.si anlatmak istediğin sorundan anladığım kadarıyla maaşın kesilmiş ve toplu ödeme bekliyormuşsun ama sana 1 aylık maaş yatmış.3.sü 1400 tl gibi bir mebla yatmaz 2 aydır evde bakım ödemeleri 1384 tl dir.4.sü toplu ödeme falan bekliyorsan bunu sosyal hizmetler kurumuna bildirip bana bukadar mebla yatırdınız demelisin.en sağlıklı bilgiyi oradan öğrenirsin.

qxqxqx

Üye
Üye
Yatmadı daha yatcak 10 unda yazıyor fakat 1 aylık yazıyor edevlette şimdi yine sistem hatası verdi yine toplu yatarmı bekleyim öylemi arayayım?
Kesin degil ama daha önce nakilde 5 aylık toplu tutar görünmüştü edevlette edevletle yatan farklı olabiliyormu aldanmayımmı oraya?
Evet heycanlıyım 6 aydır para almadıgımız gibi 2 3 bin borc yaptık
teşekkür ederim cevabın için ben 1400 olmuştu diye hatırlıyorum yarım senedir sürdüğünden nakil kaçırmışım güncel maaşı

osmaniye 80

Üye
Üye
Maas 1384 tl zaten 1400 hic olmadi bizimde yillar once kesildi toplu odeme yapmislardi ama o aya ait olani gununde kalan 5 aylik birkac gun sonra yatirilmisti bende vermeyecekler diye korktum sordum o zaman ayri yatirilir devam eden maasla icerdeki odeme demislerdi bir sorun kuruma siz belki oyledir sizinkide

qxqxqx

Üye
Üye
Maas 1384 tl zaten 1400 hic olmadi bizimde yillar once kesildi toplu odeme yapmislardi ama o aya ait olani gununde kalan 5 aylik birkac gun sonra yatirilmisti bende vermeyecekler diye korktum sordum o zaman ayri yatirilir devam eden maasla icerdeki odeme demislerdi bir sorun kuruma siz belki oyledir sizinkide

aynen kardeşim gönlümü ferahlattın
5 aylık az para degiı 1 aylıga ne borc odenir ne giycek yiyecek
umarım dedigin gibi olur çünkü sisteme baktım bu ayda alamıyacan ekimde mayısdan itibaren alcan demişti edevlette 1 aylık yazınca telaşlandım sen hatırlıyormusun edevlette toplumu görünüyordu senin o zaman edevlet yoktu gerçi
birde senmi aradın kendimi yattı?

osmaniye 80

Üye
Üye
Insallah alirsin o aylarin nasil gectigini ben cok iyi biliyorum malesef 2014 yiliydi e devlet yoktu maasi cekip 1 aylik oldugunu gorunce aramistim ben ama sen simdiden sorabilirsin kuruma ne olduguna emin olursun

qxqxqx

Üye
Üye
Kontor yok borcdan kapalı:} habirede ekliyorlar kapatamadım ödeyip ablam gelince artık mesai denk getirmek gerek yada 5 aylık yatmazsa öyle ararım dedigin gibi

kalbimin_gunahine

Üye
Üye
arkadaşlar bu gün kontrole geldiler Aile sicil beyanı muhtarlıkdan nüfus kayıt örnekleri sgk hizmet dökümü istediler bunları yapın getirin dediler ne anlama geliyor sordum gelen kişiye kontrol dediler sizce ne anlama geliyor yanıtlarsanız sevinirim

kalbimin_gunahine

Üye
Üye
bu arada izmir de yim böyle kontrollere gelicez dediler 6 ayda 15 günde ayda falan dedi

yılma

Üye
Üye
Hangi ilde kontarala gelmişler

veli 1500

Üye
Üye
Hatay güncellenmiştir hadi hayırlısı arkadaşlar sagılar

yılma

Üye
Üye
Bize ne gelen oldu ne giden geçtiğimiz mayıs ayında geldiler

kalbimin_gunahine

Üye
Üye
yılma gelmişler ya sana işte işte o sana geldiklerinde ne dediler ne istediler ben den istediklerini sizden de istedilermi diye sordum bilgisi olan varmı diye cevap vermek yerine siz nelerden bahsediyosunuz maaş bu kontrollerde kesiliyormu nüfüs kayıt örnekleri sgk hizmet dökümü aile sicil kaydı gibi yılmaaaa sana geldiklerinde bunları istedilermi mayısda geldiler diyosun ya

yılma

Üye
Üye
yılma gelmişler ya sana işte işte o sana geldiklerinde ne dediler ne istediler ben den istediklerini sizden de istedilermi diye sordum bilgisi olan varmı diye cevap vermek yerine siz nelerden bahsediyosunuz maaş bu kontrollerde kesiliyormu nüfüs kayıt örnekleri sgk hizmet dökümü aile sicil kaydı gibi yılmaaaa sana geldiklerinde bunları istedilermi mayısda geldiler diyosun ya
Sadece imza attım gittitiler herhangibi bir şey demediler

Tekerlekli Sandalye