202 Maaşı Kesildi Bakım Maaşı Alınırmı!

Hüseyin K

Üye
Üye
arkadaşlar ben bişey düşündüm ama nasıl olur bilemiyorum küçük kardeşim görme engelli+ziğinsel engelli birde abim var o görme engelli küçük kız kardeşim bakım maaşı alıyo abim 202 maaşı alıyodu haziran ayını alamadık malesef kesmişler maaşı bir çoğumuzunda kesilmiş zaten karar ertelenmiş deniyo ama oda mechul şimdi ben abime bakım maaşı başvurusunda bulunsam kabul görürmü acaba..

biz 4 kardeşiz annem babamdan emekli babam hayatta değil annem ile birlikte 2kardeşim babamın maaşına giriyo

yani bakım maaşı alan küçük kardeşim babamdan 240 tl alıyo
yine kız kardeşim 240 alıyo
annemde 355 cvarı alıyo buna göre toplam 835 emekli maaşı+bakım maaşı=toplam1,535 tl eve giren para..şimdi abim içinde bakım maaşı baş vurusunda bulunsam bağlanırmı...

sinandeniz

Üye
Üye
abinizin ağır özürlü ibareli raporu varsa alabilirsiniz tabi onaylanırm onaylanmazmı orası için biz birşey diyemeyiz birde bakım maaşı hesaplamaya dahil edilmiyo

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ağır özürlü rapora sahipseniz eve giren gelir kişi başına bölündüğü zaman 467 tl geçmemesi gerekiyor hesaplamanızı yapıp ona göre kişi başı gelir miktarında sorun yoksa evde bakım maaşı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hüseyin K

Üye
Üye
Ağır özürlü rapora sahipseniz eve giren gelir kişi başına bölündüğü zaman 467 tl geçmemesi gerekiyor hesaplamanızı yapıp ona göre kişi başı gelir miktarında sorun yoksa evde bakım maaşı başvurusunda bulunabilirsiniz.
yukarıda belirttiğim gibi tutarlar eve griyo bu durumda başvurum kabul görürmü..?

septik

Editör
Editör
Burada sorun bakım aylığı alan kişinin aynı kişi olup olmaması ayrıca diğer kardeşlerinizin kesilen 2022 maaaşları için tekrar başvuru yapmadan önce neden kesildiğine dair yazılı bir kağıt alın ve hemen dava açın çünkü durdurulmuş bir yönetmelik ve anayasa hatta mevcut 2022 sayılı yasaya aykırı bir durum söz konusu ayrıca hiç bir kaybınız olmadığı gibi en azından kesilen tairhten yasa veya yönetmelikteki yeni değişiklere kadar olan zamanı alamanız gerekir.

Tekerlekli Sandalye