2021 Yılı Evde Bakım Maaşı Kişi Başına Düşen Gelir Sınırı Belli Oldu

edo24

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim, gerçekten iyi bir açıklama yaptınız. Bir sualim daha olacak hanede olan birine yabanci biri sadece sigorta yapsa işçi girişi olarak ama hiçbir ücret vermeden maaş vb. , bu bir sorun üretir mi ? Gelir elde ediyor olarak algilanmaz değil mi. Bir de hanedeki kişi artışı veya eksilişi bildirilmesi zorunlu mudur, bildirim yapılmazsa bir sorun olur mu. Bunda da gelir artışı yok. Şimdiden teşekkürler.
sigortalı olması bildiğim kadarıyla sıkıntı olabilir çünkü bana ilk sordukları sigortan var mıydı benim yoktu evde sigortalı birinin olmasıda gelire eklenir eve giren parayı bildirmeniz lazım evde bakım maaşı gelir kriterinin üzerinde olursa maaş kesilir şöyle diyeyim bazıları gizli saklı bireyler yapmak ister ama bunun farkına vardıkları an misli ile geri alırlar siz tam bilgi için size yakın sosyal hizmetlere danışın sizi yanlış yönlendirmek istemem ilk mesajımda kendi durumumu örnek verdim sigortam yok ama ekstra para girmiyor maaş ve dul ve yetim maaşı

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm bir sorum olacaktı
Bir haneye hem evde bakım maaşı hem de emekli aylığı girişi oluyor ise;
Haneye giren gelir nasıl hesaplanır, yani hem evde bakım maaşı hem de emekli aylığı gelir olarak mı hesaplanır yoksa evde bakım maaşı haricindekiler mi gelir olarak hesaplanır.
Evde bakım yardım olarak geçtiği için evde bakım maaşına gelir olarak eklenmez.
Çok teşekkür ederim, gerçekten iyi bir açıklama yaptınız. Bir sualim daha olacak hanede olan birine yabanci biri sadece sigorta yapsa işçi girişi olarak ama hiçbir ücret vermeden maaş vb. , bu bir sorun üretir mi ? Gelir elde ediyor olarak algilanmaz değil mi. Bir de hanedeki kişi artışı veya eksilişi bildirilmesi zorunlu mudur, bildirim yapılmazsa bir sorun olur mu. Bunda da gelir artışı yok. Şimdiden teşekkürler.
Sigorta girişi yapıyor demek orada çalışıyor olarak göstermeniz anlamına geliyor ki bu durumda nasıl maaş almadığını kanıtlarsanız bilmiyorum. Bunun yerine isteğe bağlı sigorta yaptırsanız sizin için daha uygun olacaktır.
Kişi artışı yada eksilmesi durumunu bildirmeniz yararınıza olacaktır.

Tekerlekli Sandalye