2022 adres değişikliği

burak

Üye
Üye
aynı mahalleden 2 öte sokaga taşındım . 1- yeni adresi bildirmesem mart maaşını alabilirmiyim 2- yeni adrsimi bildirsem maaşım kesilirmi . aynı ilçedeyim aynı syd

burak

Üye
Üye
e devletten baktım nüfusta eski adresim gözüküyor . maaşımda devam ediyor . bu durumda bildirmesem mart maaşını alabilirmiyim

septik

Editör
Editör
Aynı sydv bölgesinde istediğinniz yere taşına bilirsiniz. sorun olmaz, ilçe veya il değiştirmediğiniz sürece bağlı bulunduğunuz sydv aynıdır, fakat son değişikliğinizi bildirmenizde fayda var,

Mart ve diğer maaşlarınız yattığı sürece alabilirsiniz.

E devlette güncelleme yapmadığınız sürece eski bilgi kalır.

sinandeniz

Üye
Üye
isterseniz önceki evinizin hemen yanında bir eve tasınının yani diyelim kapı nonuz A iken B eve taşındınız hemen yan eve yinede bildirmeniz lazım tabi aynı ilçe kaymakamlığı olduğu için normalde kesilmemesi lazım maaşınızın ama tabi burası türkiye ve heleki şuzamanlar suruiyeli arkadaşlara para yardımları yapılıyor ve onlara yapılan yardım paraları için ödeme kanalı lazım yani bu drumda yok kesilmezde diyemiyor insen yok kesilir de diyemiyor Türkiye deki adaletinde nederece garibana işlediğide aşikar ama bildirmenizde fayda var olurda kendileri bu durumu tespit eder iseler ozaman sizi borçlu dahi çıkarma gibi bir durumda söz konusu olabilirsiz bence şöyle yapın ya telefon ile bulunduğunuz ilçenin sosyal yardımlaşma vakfını arayın veya bizat gidin olmuş olaak değilde olsa işlemler nasıl ilerler diye bir yoklama çekin ve ona göre hareket edin tabi bildirmenizin de belli bir süresi var ben 90 diye en son hatırlıyorum bu gün sayısını ama tabi ülkede her an her saniye bir yasa bir kanun çıkıyor takip etmek güç olabiliyor bu anlattıklarım benim başıma geldi ben hatta adres bilem değişmememe rağmen yok sen adres değiştin diyerek 3 sene önce maaşımı kestiler v edefalarca %97 rapor ile başvurularıma rağmen o gün bu gündür maaşı tekrar baglamadılar her başvurumda asılsız tuhaf bahanelerle red kararı verdiler hatta küstahlık tır benim gözümde bu şöyle birşeyde yatılar maaşım kesildikten sonra 1 sene kadar daha kömür yardımı yaptılar bana ve sonra o yaptıkları kömür yardımınıda kestiler bir dahada vermediler 2 senedir ve şimdi seçime az bir zaman varya heh işte seçim yemliği ve devletinde vatandaşını nekadar küçük gördüğünün resmidir yaptıkları bundan 1 hafta gibi bir zaman önce te kapıma kadar kömür yardımı getirdiler onlar satılık olabilir gurursuz insafsız ve karşısındaki insanı bir hiç olarak görebilirler ama allahıma binlerce kez şükürler olsun ben ve ailem gururumuz hala dimdik ve ebediyende allahın izni ile böyle kalacak diyerekten getirdikleri kömürü has.... oradan alda kömürünüzü edası ile geri gönderdik almadık durum budur arkadaş ve arkadaşlar.

Not : Türkiye de garibansan ihtiyaç sahibi isen hele bir iş yaparken defalarca düşünüp çok araştırıp sağlam adımlar atarak iş yapmakta fayda var Saglıcakla arkadaşlar.

Tekerlekli Sandalye