2022 Alıyoruz adıma icra var çocuğum adına araç alsam tedbir konulur mu?

mert

Üye
Üye
öncelik le saygılar sevgiler mehmet kardeşim sizden bir konuda bir bilgi almak istiyorum /konu şöyle benim 18 yaşında engelli çocugum var raporu yüzde elli altı babası olarak bir kaç yerden icram var ikinci el bir araç almayı düşünüyorum biraz peşin verip geriside taksit yapmak istiyorum şimdi ben bu aracı özürlü oglumun üzerine yapmak istiyorum alacagım araç 5.6 binlira degerinde 2022 maaş alıyor bu aracı onun üzerine yapsam 2022 maaşına engel konurmu bu konuda sizden bilgi almak istiyorum saygılar

mert

Üye
Üye
işitme engelli

İsen Buga

Üye
Üye
:)
ÖTV.siz araç alamazsınız. Herkes gibi normal araç alırsınız.

Nedenine gelince bende işitme engelliyim ve oranım %64..

ÖTV.siz araç alınacaksa;
%90 ve üstü olmalı
veya
bedensel engelli olmalı(sol kol hariç) bu bedensel engellilerin % oran önemli değil

2022 Maaşına gelince onuda sosyal hizmetlilerdeki görevlilerle görüşün.
Nasıl aldın diye üzerine gelip maaşınızı kesebilirler.
"Olur" derse yinede yazılı "Olur" alın derim, illeride görevliler değişebilir.

mert

Üye
Üye
peki hocam bu aracı çocugumum üzerine geçirme olayını nasıl yapmamız lazım ben şimdi buracı alırsam banka araca el koyma ihtimali var

mert

Üye
Üye
alacagım araç ta belirtigim gibi 5.6 degerinde zaten normal bir araç bankaya benim kart borçundan dolayı icram var

İsen Buga

Üye
Üye
Vasi olarak atanmış iseniz mahkeme kararı ile;
Yok Vasi olarak atanmamışsanız; oğlunuz kendi üzerine kendi imzası(noter genelde işaret dili bilen tercüman ister) alabilir. Kredi yada borçlara gelince Bankadan alacaksanız banka ile görüşebilrisiiz şart ve talepleri olur.

Önce sosyal hizmetleri ile görüşün üzerine araba alıyoruz falan deyin: Olur derse işlem yapın olmaz derse o zaman düşünün. 2022 maaşınız güvencede kalsın.

mert

Üye
Üye
teşekürler kardeşim sagolasın allaha emanet ol

Tekerlekli Sandalye