2022 Aylığı Önemli Duyuru.

septik

Editör
Editör
Değerli arkadaşlarım, yaklaşık 6 ay önce verdiğimiz bilgi üzerine ( seçim öncesi yeni yönetmeliğin uygulanması ile ilgili belirsizliği araştırmış ve bir çok bölgede uygulamayacağını ) sitemizde yayınlamıştık,

Uzun bir süre bazı beklentiler üzerine suskunluğumuz devam etti amacımız bir takım girişimlerde bulunan bazı stk ve derneklerin yaptığı ve desteklediğimiz gösterilerdir.

Fakat tüm gayretler boşa çıkmıştır ısrar ve gayretlerin karşılığı olarak asp bakanlığın verdiği cevap muhtaçlık sınırının altında olanlarım 2022 aylığı kesileceği kesinleşmiştir.

Samimi düşünceme gelirsek bende sizler gibi engelliyim ve sadece bizleri yönetenden bu kim olursa olsun gelişen veya geliştiği söylenen bir ülkenin vatantadışının her ne şart altında olursa olsun eşit bir davranış ve yine sosyal ( toplumu içselleştiren --- hepimiz insani değerlerde eşitiz) şeklinde garip ve anlamsız bir düşünceye sahip olduğum için siz dostlarımı siyasi anlamdaki görüşlerinizi etki açısından yönlendirmek istemedim.

Dostlarım 1976 yılında engelliyi koruya 2022 yasası yapılmış. amaç engelde bir düzeyi aşan engelliyi kimseye muhtaç etmeden hayatına devam etmekti amaç

Şimdi ise muhtaçlık snırı ki aileye veya sığındığın yere muhtaçsın.... burada amaç bir engillinin bir oyu var fakat o engelliyi kullanmak mümkün olsun ve her anlamda kullan hem hükümete yarayan hem engillliyi bir şekilde gelir kaynağı düşündür ailenin oy vermesen elinden gelirin gider durumu yarat gibi

Asp bakanlığı biz sorunca malesef Maliye bakanlığı bu bütçeyi ayıramadığı için ödenek yok diyor diye asp baknalığı bahane yapıyor ve ödenek ayıramıyoruz sorunlarınızı bize boşa yansıtmayın diyor Maileye bakıyoruz sadece kamu tahsisi için alınan araç ve gideri 3.3 milyar diyor ve bu bütçedeki çerez diyor,

Biz bütçedeki çerzeden önemsiziz anlamı çıkıyor

Yetim maaşı yani akp öncesi ailede vefat eden emeklinin %60 üzeri engellil bir aile ferdi varsa yaralanıyordu şimdi ise ağır engelli değilse yararlanamıyor.

2022 yasasında akp öncesi her %40 ve üzeri engeli olan herkes gelire bakmasızın yararlanıyordu şimdi muhtaçlık sınırı uydurrması ile engelli yasası fakirlik yasasına döndürüldü engelli olmanın bir anlamı kalmadı.

Sağlık raporlarında balthazar diye bir sistemi dünya red etmişken akp uyguluyor ve kağıt üzerinde sizleri sağlıklı sayıyor

Bizler engelliyiz ailelerimiz geliri var diye elimizdeki mevcut haklarımızı aldığı gibi birde gss uygulaması yaparak bizlerin sağlıktan yararlanabilmemiz için ayrıca para ödemeye zorluyor

sair1

Üye
Üye
286 tlnin altında geliri olanların 2022 maaşı kesilmez

septik

Editör
Editör
Açlık sınırı dikkatinizi çekerim AÇLIK sınırı kişi başı 334 tl dir.

286 tl ile nasıl yaşanır?

cilginpalet

Üye
Üye
dün akp aydın brinci sıra m v adayına denk geldim sokakta 15 dk görüştüm gülersinmi ağlarsınmı anlatıyorum yoktur diyo öyle bişi yahu dedim nasıl yok yalanmı söylüyorum baktıki karşısındaki kanunu mevzuatı iyi biliyo hımm ozaman söz ben bunun peşine düşeceğim telini verdi yüzüne demedim ama içimden dedimki yav sana bunu düzelttirirlermi ordaki 3 5 kodaman bunun kararını vermiş ama en azından içimi dötüm brazda olsa rahatladım septik agedeşimizin dediği gibi demekki engellilerin çerez kadar değeri yok çereze verdiklerinin yarısını bile hak görmüyorlar

septik

Editör
Editör
Değer verildiğin kadar değerin olur, biz kaybetmeye alışığız bakalım kendileri engellilerin tepkisi oy kaybına hazmedebileceklermi.

mcalim79

Üye
Üye
EVRAK BİLGİLERİ
VARİDE NO : 8,364,400 VARİDE TARİHİ : 04.06.2015
GELDİĞİ YER ADIYAMAN 2. İCRA DAİRESİ T.C. KİMLİK NO
SİCİL NO : TAHSİS NO :
ADI : MEHMET SOYADI : ÇALIM
EVRAK NO : 2015/3736 ESAS EVRAK TARİHİ : 31.05.2015
EK SAYISI : 0 GİZLİ : Hayır
GELİŞ ŞEKLİ : TAAHHÜTSÜZ POSTA

benim engelli maası kesileli 2 sene oldu bu nedemek....

septik

Editör
Editör
Sizin 2022 aylığınız kesildiğinde size geçmişe yönelik borç çıkartmışlarmıydı ?

E Devlet üzerinden ( gss ) genel sağlık sigortası borcu size ait bir icra davası veya vergi borcunuz varmı bir sorgulayın isterseniz.

Ayrıca 2022 aylığı ile ilgili borcunuzun olup olmadığını 144 veya 183 nolu ücretsiz hattan konuya dair net bilgi alabilirsiniz.

mcalim79

Üye
Üye
icra davası var ama ne alaka....bu bankayla ilgili verdiği dosya numarasıda bankanın icra numarası anlamadığım ne alaka 2022 ile.....

septik

Editör
Editör
2022 ile ilgili zaten olmaması gerekir, tuhaf bir durum,verdiğim tel nolarını aradınızmı, belki hata ile yazılmıştır.

Tekerlekli Sandalye