2022 aylığım neden bağlanmıyor

condor_tr

Üye
Üye
Ben 35 yaşında %45 bedensel engelli bir bayanım.Ben iki yıl öncesine kadar özürlü aylığı almaktaydım ve babamın sgk sından faydalanmaktaydım daha sonra sgk bana bunun böyle olmayacağını ya yeşil kartlı olup özürlü aylığı almaya devam edersin yada babanın sgksından faydalanır ve özürlü aylığı almazsın.Bende aylık alabılmek için yeşil kart burösuna başvuruda bulundum ama babamın iki tane evi olduğu için bana yeşil kart veremeyeceklerini söylediler ve aylığım kesilerek babamın sgk sından faydalanmaya devam ettim.şimdi ben aylık almak için ne yapmalıyım ve genel sağlık sigortası kapsamına giriyormuyum lütfen bana yardımcı olun kaç yere başvurdum ama sağlıklı bir cevap alamadım.Allah rızası için yardım edin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Normal şartlarda hem babanın ssk sından faydalanıp hede 2022 maaşı alabilirdin. Bu şekilde maaş alan ve anne babasının sigortasınından yararlanıpta 2022 maaşı alınabilir yönünde verilmiş mahkeme kararlarıda var. Memurlar işgüzarlık yapmış. Şimdi GSS kapsamında olduğunuza göre yeniden başvurun 2022 maaşı için bakalım şimdi ne diyecekler.

Tekerlekli Sandalye