2022 de maaş kesilme koşullari nelerdir ?

serbetcimehmet

Üye
Üye
Selam arkadaslar,hayirli aksamlar,
Acizane bir sorum olacak bilgilerinize ihtiyacim var, aydinlatirsaniz sevinirim,
Bilindigi uzere ben engelli oglumun 2022 maasini almaktayim,hanede 5 nufus ikamet etmekle birlikte universite bitiren kizim iş beklemekte olup ayin 26. Da bir bankada ki arkadasi 5 gunluk izin kullanimindan dolayi 5 gunluk yerine calisacak, banka 5 gunluk sigorta gostermek zorundaymis, ben bu gun valilikteki vakifa bilgi alma adina gittim fakat doyurucu cvb alamadim,5 gunluk sigortasindan dolayi 2022 maasimiz kesilir mi bildirmek durumundamiyiz diye sordum, bilgilendirmenize gerek yok sistem de otomatik gorunecektir maas kesilip kesilemeyecegi konusunda tam birsey soyleyemeyiz, kesilmesi durumunda tekrara muracat edersiniz baglanir denildi, konuyla alajali bilgi birikimi olan arkadaslarimdan tavsiyelerinizi bekliyorum, yaza zaten daimi bir ise baslayacagindan kis gunu 5 gunluk icin kesilsin istemiyoruz ki zaten tekrar muracat ettiginde aylar suruyor, bilgilerinizi paylasmanizi bekliyorum arkadaslar.
Saygi ve sevgilerimle

septik

Editör
Editör
Yine konuya dair bilgisi olan arkadaşlarımız cevplasın isterim,

Yalnız, yönetmeliğin ilk değiştiği tarihlerde konuya hakim arkadaşların bile halen eski yönetmelikte geçen 90 gün prim yatmadıysa sorun olmaz sözlerine karşı halen tek muhalif benim, ve yaşananların istmeyerek te olsa beni haklı çıkardığını gözlemledim.

Sydv size bunu açıklaması gerekirdi, yönetmelikte geçen sgk dan her ne şart altında olursa olsun yararlanan diye geçiyor buda bize sgk ile ilgili her bağlantının ister istemez 2022 maaşına etkisi olduğunu açıklar, zaten yasa yöentmelikler özellikle yuvarlak kelimeleri içerir ki hak arama ya kalktığınızda sorun yumağı içinde kaybolun diye.

Keşke 5 gün için bir mazeretle durumu kurtarabilseydiniz ki sizde gayet konuya hakimsiniz.

Yinede henüz eski maaş alanlara yönelik adres değişikliği ve sgk pirimi yatırmayanlar için her hangi bir uygulama yapılamamakta inş sizin konudada bir yaptırırm söz konusu olmaz.

serbetcimehmet

Üye
Üye
Bilgi dusu ce ve temennilerin icin tsk ecerim septik kardesim,sydv ya gitmemdeki amac, hem bilgi almak, hem bilgisini vermek, bilgi vermenizi gerektiren bisey yok,sistem bir gunde olsa prim gordugunde bunu maas ve gelir olarak tanimlamakta diye bir algi var kestigi de bir tarafa geriye donuk alinan maaslar faizi ile geri aliniyormus,muracatta gerek yok deniliyor fakat nasil bir mantiksa, haber vermediniz diye odettirilme zorunlulugu karsina cikabiliyor, tskler saygi ve sevgilerimle

septik

Editör
Editör
Sanırım bir karışıklık var ben gece anlattığınız konuyu anlayamamışım

Siz oğlunuz için 2022 alıyorsunuz ve kıznız sgk yatıracaksa sorun olmazki bunu bilmeniz gerekir , ben 2022 alan kişinin sgk lı olmasından veya 2022 alan kişin 18 yaş altıysa ailesinden dolayı sgk kapsamından yararlanmaya başladığını düşünmüştüm.

Şuan için sizi bağlaan bir durum yok gibi bilginize..

Tekerlekli Sandalye