2022 Engelli Maaşı 2014 Haziran Ayı Ödeme Günleri ve Ödeme Tarihleri

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Merhaba,
Yılda 4 dönem halinde ödenen 2022 engelli maaşların haziran ayı ödemesine çok kısa bir süre kaldı. Bu anlamda 2022 özürlü aylığı alan arkadaşlarımız için hatırlatıcı bilgi olması açısından 2022 maaşı ödeme günleri ve maaş miktarlarını hatırlatalım istedik.

2022 Maaşı Ödeme Günleri

• Doğum Tarihinin Son Rakamı 0 veya 5 olanlar: 05 Haziran 2014 Perşembe,
  • Doğum Tarihinin Son Rakamı 1 veya 6 olanlar: 06 Haziran 2014 Cuma,
  • Doğum Tarihinin Son Rakamı 2 veya 7 olanlar: 09 Haziran 2014 Pazartesi,
  • Doğum Tarihinin Son Rakamı 3 veya 8 olanlar: 10 Haziran 2014 Salı,
  • Doğum Tarihinin Son Rakamı 4 veya 9 olanlar: 11 Haziran 2014 Çarşamba

2022 Maaş Miktarları Tutarları

• Yaşlı Aylığı: ......424.69 TL
  • Engelli (%40-69) Aylığı: .....849.39 TL
  • Engelli (% 70 ve üstü) Aylığı: .....1.274.08 TL
  • 18 Yaş altı Özürlü Yakını Aylığı:.....849.39 TL

2014 Temmuz ayından itibaren muhtaçlık sınırı ise : 270.23 Tl dir.

Sulhi

Üye
Üye
Ödeme günü hafta sonuna denk geldiğinde öncesinde maaşımızı alabiliyormuyuz?

septik

Editör
Editör
Ptt merkez şubelerinden maaş günü cumartesi ve pazar gününe denk gelenler ptt kartı veya kimlik kartları ile gişelerden cuma günü maaşlarını çekebilirler.

Diğer ptt şubelerinden maaşı cumartesi gününe denk gelenler cuma günü, pazar gününe denk gelenler ptt kartı varsa pazar yoksa pazartesi günü kilmiği ile maaşını alabilir.

AZAD21

Üye
Üye
benim 2022 maaşım hafta sonu cumartesiye denk geliyor? ptt kartım var senem dolduğunda bloke olacak hafta sonu cumartesi kimliğimle açık olan ptt şubesinden maaşımı alabilirmiyim bu konuda bilgisi olan varsa yazsın?

septik

Editör
Editör
Evet cumartesi günü kimliğinle maaşını alabilirsin.

AZAD21

Üye
Üye
benim maaşım günüm ayın 7 si cumartesiye denk geliyor? yani kesin alırım değilmi boşu boşuna ptt ye gitmeyeyim çarşıda?

septik

Editör
Editör
Kesin alırsın hatta merkez ptt şubesinden maaşını kimlik kartınla cuma günüde alabilirsin.

34fener2014

Üye
Üye
Haziran ayı maaş

1993 doğumlu maaş alan var mı yada alacağı günü bilen

KaHiN

Üye
Üye
benimde sonu 3 hala bekliyorum demin ptt yi kartla kontrol ettim gine yok tee salıyamı attılar acep bizi nie kullanıosun ptt paramızı bari kullandın 3 beş kuruşda bize sakal at dimi :D

serbetcimehmet

Üye
Üye
Kesin alırsın hatta merkez ptt şubesinden maaşını kimlik kartınla cuma günüde alabilirsin.

benim doğum günü son rakkamı tarihi 2 olup ayın 7. ne geldiğinden cuma günü ptt merkezden karabük maaşı gişeden alamadım ve inter aktif ptt ban şubesinden de baktım halen daha hesapta para görünmüyor cumartesi saat 10 /30 açık olmasına ragmen gişeden yine alamadım fakat e devlet baktığımda aile ve sos yardım sorgulamada maaş hazır devam ediyor maaşın ilk bağlandığında ankaradan gelen evrak ta da maaş ödeme gününün 7 olduğu tebliği var bu dönem neden böyle oldu anlayamadım gecen dönemlerde cumartesiye geldiğinde cumdan gece 02/31 de hesapta göçrünmekteydi

KaHiN

Üye
Üye
Bu günde kartla alamadık hay ben böle sistemin İnsanı zorlayan ne kadar dandik sistem varsa hepsinin içine turrrrrruup sıkayım..!

Ne lan bu sınavı ayrı dert maaş alması ayrı dert özürlülüğümüz ayrı dert zaten yaşam bizim için zor normal insanlarda neden bize hayatı dahada zorlaştırırlar anlamam

Be adam elin ayagın kolun tutuyor bizi niye zora sokuyorsun tee nerelere kadar yoruyosun
hiç deyilse bi açıklama yap yatmıcak de vermicez defol git de bi şey de ama de ayın 10 nda alıyoduk kart geldi aha dedik 6 sında 7 sinde yatırıyorlar bu ne şimdi 4 gundur yokluom tee perşembeden beri zaten kuş yemi kadar maaş valla ne kadar devlet dairesi varsa hepsine basacam küfrü 4 yılda baglatmak için uğraştım

septik

Editör
Editör
benim doğum günü son rakkamı tarihi 2 olup ayın 7. ne geldiğinden cuma günü ptt merkezden karabük maaşı gişeden alamadım ve inter aktif ptt ban şubesinden de baktım halen daha hesapta para görünmüyor cumartesi saat 10 /30 açık olmasına ragmen gişeden yine alamadım fakat e devlet baktığımda aile ve sos yardım sorgulamada maaş hazır devam ediyor maaşın ilk bağlandığında ankaradan gelen evrak ta da maaş ödeme gününün 7 olduğu tebliği var bu dönem neden böyle oldu anlayamadım gecen dönemlerde cumartesiye geldiğinde cumdan gece 02/31 de hesapta göçrünmekteydi

Bende hiç bir şey anlamış değilim, normal şartlar altında kaç dönemdir ayın 7. ve 8. günleri cumartesi pazar gününe denk geldiği halde ayın 6 sında cuma günü ptt kartlarında maaş görünmesede kimlik kartlarıyla maaşlar ödeniyordu ne olduda bu dönem ödeme yapmadılar, zaten engelliyiz onca yolu gidip elimizi boş döndürdünüz, madem günün gelmeden ödeme yapılmayacaktıda bunca zamandır neden ödüyordunuz, saçmalıktan başka bir şey değil.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bu günde kartla alamadık hay ben böle sistemin İnsanı zorlayan ne kadar dandik sistem varsa hepsinin içine turrrrrruup sıkayım..!

Ne lan bu sınavı ayrı dert maaş alması ayrı dert özürlülüğümüz ayrı dert zaten yaşam bizim için zor normal insanlarda neden bize hayatı dahada zorlaştırırlar anlamam

Be adam elin ayagın kolun tutuyor bizi niye zora sokuyorsun tee nerelere kadar yoruyosun
hiç deyilse bi açıklama yap yatmıcak de vermicez defol git de bi şey de ama de ayın 10 nda alıyoduk kart geldi aha dedik 6 sında 7 sinde yatırıyorlar bu ne şimdi 4 gundur yokluom tee perşembeden beri zaten kuş yemi kadar maaş valla ne kadar devlet dairesi varsa hepsine basacam küfrü 4 yılda baglatmak için uğraştım

Selam,

Arkadaşım aman sitede küfür yazma sakın bu forum kurallarına aykırı ama tepkiniz çok hoşuma gitti o yüzden yorumunuza beğen verdim :) Üyeler yeterince tepkisiz olunca arada etkiye tepki verme cesareti gösteren her üyeyi tebrik etmek isterim tabii sınırlarını koruduğu sürece.

Sizlere yapılan haksızlık hepimize yapılmış gibi kabul ediyorum ve bir an önce maaşınızın hesabınıza yatmasını diliyorum.

Sağlıcakla kalın,

KaHiN

Üye
Üye
Hiç öle sey yaparmıyım o kadarda delirmedim azcık kızdım o kadar :D insanı zorla delirtiyorlar ama haksızmıyım? beğeni içinde de tesekkur ederim :eek: bende en iyi dileklerimi sunarım

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam arkadaşlar
haziran 2014 dönemi 2022;
doğum tarihinin son rakkamı 2 olup, ayın 7. ödeme günü olan maaşımın az evvel 00/39 da hesaba geçmiş olduğunu gördüm,

bilgilerinize
saygı ve sevgilerimle

KaHiN

Üye
Üye
inşallah bizim kide yatmışdır bereketi bol olsun arkadaşım. acaba ptt hesabına netten ulaşabilen varmı 2 dakka bizim için bakabilirmi yatmışmı herkezin :(

serbetcimehmet

Üye
Üye
inşallah bizim kide yatmışdır bereketi bol olsun arkadaşım. acaba ptt hesabına netten ulaşabilen varmı 2 dakka bizim için bakabilirmi yatmışmı herkezin :(

tsk edrm arkadasım güzel dileklerin için amin cümlemizin bereketli olsun,
fakat dediğin gibi bakabilme imkanımız yok her maaş alıcısının kendi hesap numarasına tanımlanmış müşteri numarası var ptt internet bankacılığına hesabın açık olmalı şifre parola ve sms cep telefonuna taımlanmış hattına gelen şifre yönergeleriyle hesabına girim paranın yatıp yatmadığını görebilirsin ancak bir de e devletten aile sos yardımlardan da hesabına paranın yattığı değilde bu dönem maaş alıp alamayacağını görebilirsin 3/ 4 gündür benim edevlette görünüyor ama ptt bank hesapta görünemiyordu,inşallah en kısa sürede bütün arkadasların yatar

saygı ve sevgilerimle

KaHiN

Üye
Üye
e devlette ayın dördünden beri hazır beklio ama henüz kavuşamadık :(
hayır varmı son rakamı 3-4-8-9 olupta ptt hesabında yatan ondan sordum

ilgin için tesekkur ederim arkadaşım en iyi dileklerimle

KaHiN

Üye
Üye
son rakamım 3 maaşımı almış bulunmaktayım 849 bilginize saygılarımla bereketli olsun yüreği güzel arkadaşlarım

vicdani26

Üye
Üye
son rakamı 09 olan arkadaşlar maaşlarını çekebilirler...

Tekerlekli Sandalye