2022 engelli maaşı adres değişikliği

Titizce

Üye
Üye
2022 engelli maaşım adres değişikliğinden dolayı kesilmiş. Peki şu anda yeniden maaşımı almak için neler yapabilirim? Lütfen yardımcı olun

septik

Editör
Editör
[MENTION=22277]Titizce[/MENTION]

Adres değişikliği sebebiyle 2022 maaşınız kesilmez durdurulur, sizin yapmanız gereken yeni adresinizi bulunduğunuz yer il ise valilik binasında, ilçe ise kaymakamlık binasında bulunan sydv na kısa süre içersinde bildirmek, sydv hane ziyareti yapar, şartlarınızı yeniden değerlendirir, kişi başı gelir 2018 yılı sonuna kadar 483 tl altındaysa sorun çıkmadan durdurulan 2022 maaşınızı geçmiş ödenmeyen aylarla beraber öder.

Titizce

Üye
Üye
Öncelikle çok teşekkür ederim. O geçen sene oğlum evlendi ve geçici olarak benimle yaşamaya başlamıştı. Hem oğlum hem de gelinim sigortalıydı. Yani dediğiniz gibi olmuş o zaman. Aylığımın kesilme nedeni vakıf dışına çıkma olarak gösteriliyor, bu neyi ifade ediyor. Ve neden buysa ben bundan sonra ne yapmalıyım?

gülümse_hayata

Üye
Üye

Vakıf dışına çıkma nedeni ile durdurulan maaşınız,yapmış olduğunuz adres değişikliği bağlı olduğunuz vakfın çalışma alanları dışında olduğunuz anlamına gelmektedir. Yukarıda arkadaşımında belirttiği gibi yeni adresinizin bağlı olduğu vakıfa giderek bildirmelisiniz.

Titizce

Üye
Üye
Adres değişikliğimi belirttiğimde tekrardan benden yeni bir rapor istemeye hakları var mı?

gülümse_hayata

Üye
Üye

Elinizde süresi dolmamış yada sürekli olan raporunuz mevcut ise yeni rapor istemeye hakları yok zaten elinizde halihazırda raporunuz vardır.

Titizce

Üye
Üye
İlk maaşımı bağlattığım raporuma nasıl ulaşabilirim. Daha sonraki zamanlarda bir kaç kere rapor aldım fakat ilk raporuma göre oran düşük çıktı ben de ilk raporuma ulaşmak istiyorum?

septik

Editör
Editör

Malesef en son aldığınız rapor geçerlidir, son alınan rapor sisteme geçer ve onun üzerinden işlemleriniz yapılır, yeni raporların üzerine kullanabileceğiniz alanları işaretleyerek veriyorlar, örneğin 2022 den yararlanabilir şeklinde, dolayısı ile elinizdeki son rapor çok eski ise sydv size herhangi bir sebeb sunarak tekrar isteyebilir,fakat elinizdeki rapor sürekli ise sydv kabul etmesi gerekir.

Tekerlekli Sandalye