2022 engelli maaşı alan biri evlenirse maaşı kesilir mi?

Müslüm Tok

Üye
Üye
2022 engelli maaşı alıyorum ilerde evlenirsem engelli maaşımın kesilme durumu olurmu?
kesilmese bile evleneceğim kişide 2022 maaşı alıyorsa her ikimizde maaş almaya devam edebilirmiyiz???

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evlilik durumunda 2022 maaşı alan engelliler eğer evlenmeleri halinde kişi başına 96 lira olan muhtaçlık sınırını geçmiyorlarsa, her iki engellide 2 maaşıda alabilir herhangi bir şekilde evlilik halinde maaşların kesilmesine ilişkin bir ibare yasada bulunmamaktadır, engellilerin sakatlık durumu ve muhtaçlık durumu göz önüne alınmaktadır.

baysalisik431

Üye
Üye
Merhaba degerli arkadaslar bir soru hakkinda sizden bilgi istiyorum ben ne kadar arastirsamda bir cevap bulamadim yardimci olursaniz sevinirim simdi soruma gelince ben devletden hem 3 aylik ve bakim maasi aliyorum bildigim kadariyla evlenince 3 aylik kesilmiyor ancak bakim maasi kesiliyor ben %88 engelliyim ve evlenmek istedigim kiside %69 engelli ve oda 3 aylik aliyor ancak ben evlenecegim kisinin 3 ayliginin kesilerek benim adima bakim maasi almasini istiyorum engel orani benden dusuk oldugu icin hemde evlenince bana bakiyor olarak bakim maasi almamiz munkun mu saygilar tsk ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer kurum yetkilileri eşinizin sizin bakımını tam anlamıyla yapacağına inanırsa eşiniz size baktığı için maaş alabilir. Konuya ilişkin kesin olarak alırsınız yada alamazsınız diyemeyiz. Dediğim gibi tamamen kurum yetkililerin bakımın aksatılmadan yapılıp yapılmayacağına olan inancına bağlı bir durum.

baysalisik431

Üye
Üye
Sagolun halil bey bilginiz icin tsk ederim bununla ilgili kesin olarak hangi kurumlarla goruserek bilgi alabilirim ?

baysalisik431

Üye
Üye
Eğer kurum yetkilileri eşinizin sizin bakımını tam anlamıyla yapacağına inanırsa eşiniz size baktığı için maaş alabilir. Konuya ilişkin kesin olarak alırsınız yada alamazsınız diyemeyiz. Dediğim gibi tamamen kurum yetkililerin bakımın aksatılmadan yapılıp yapılmayacağına olan inancına bağlı bir durum.

Sagolun halil bey bilginiz icin tsk ederim bununla ilgili kesin olarak hangi kurumlarla goruserek bilgi alabilirim ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SHÇ e giderek sorabilirsiniz. Ama onlarda inceleme yapmadan net bişey söylemez, söyleyemez.

Tekerlekli Sandalye