2022 engelli maaşı devam ederken.rapor yenileme.

18 yaş altı engelli maaşı (2022)almaktayım.raporu 14 ağustos ta doluyordu.yeni raporunu 06 ağustosta(bursa) sydv verdim.maaş devam ediyor.ama görevli arkadaş dosyaya yeni raporu ekledi ve güncelleme diye not aldı.eve kontrole gelinecekmiş.144 ardım.bilgi verdim.yeni raporu teslim ettim diye.sisteme ağustosun 25 ine kadar girmezlerse.eylülde alamayacağımızı.ama hak kaybına uğramazsınız.aralıkta 2 dönemi birlikte alırsınız dedi.ben yeni raporunu teslim etmişim.bu durumda eylülde almamız gerekiyor.bu konuda bilgisi olan var mı?raporu 2 yıllık ve %100.bir yıldır alıyorum.kontrole şimdiye kadar gelmediler.şimdi eve gelmelerini bekliyoruz.şartlarda bir değişiklik yok.eylülde alırsak iyi olacak.???

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eve geleceklerini sanmıyorum raporunuz sistemden güncellenir ve maaşınız büyük ihtimalle kesilmeden devam eder, ancak bu konuda vakıfla görüşmenizi öneriyorum vakıf zaten maaşı kesmeden devam eder ama bazen farklı uygulamalar yapıp yeniden degerlendirirse maaşınızı geçici olarak durdurup raporlardaki degişikligi düzeltip maaşınızı öderler ancak eylül ayına kadar bu işi çözerlerse sıkıntı kalmaz, siz bu konuda vakıfla görüşürseniz onlar daha net cevap verirler.

Tekerlekli Sandalye