2022 engelli maaşı için 144ün verdigi bilgiye göre ne yapmalıyım

anadolu38

Üye
Üye
2012 yılında babam için özürlü maaşı annem için ise 65 yaş aylığı başvurusunda bulunduk. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra 2022 maaşlarında kurum değişikliği oldu. Böyle olunca süreç oldukça uzadı. Bir kaç ayda bir bilgi almaya çalıştık ancak sağlıklı bir bilgi alamadık. 2013 yılının Haziran ayında tekrar müracaat yerimizde bulunan sydv aradım. Bana bana annem ve babamın evraklarında eksikler olduğunu tamamlamamız gerektiğini söylediler. Ben de kendilerine biz evraklarımızı teslim ettiğimizde hiç bir evrakın eksik olmadığını söylediysem de olmadı. İstedikleri evrakları tamamladık ve haziran ayının sonunda teslim ettik. Aradan bir kaç gün geçti tekrar aradığımızda maaşlarının kabul olduğunu ve 2013 eylül ayında almaya başlayacaklarını söylediler. Bunun üzerine bir de 144 ü aradım. Bana bilgi veremeyeceklerini babam ve annemin araması gerektiğini söylediler. Annem ve babamın yaşlı olduğunu işlerini benim takip ettiğini söylediysem de olmadı. Bu arada annem ve babam abimin üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanıyorlardı. internetten kontrol ettiğimde annem ve babamın gss kapsamına alındıklarını gördüm. Daha sonra memlekete gittiğimde annem ve babam yanımda iken 144 ü aradım ve hem babam hem de annem ile konuştular ve birikmiş paraları ile birlikte maaşlarını eylül 2013 tarihinde PTT şubesinden alabileceklerini söylediler. Bu konuda bilgisi olanlardan sormak istiyorum. Acaba eylül ayında bu maaşlarını alabilirler mi yoksa bizim yapmamız gereken başka işlemler var mı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
evet alabilirler hayirli olsun başvuru tarihi ile maaş başlar aradaki aylari hesaplarsaniz nekadar alacaklarini öğrenirsiniz bu arada rapor oranlarina göre %40 69 arasi ( 753 tl ) %70 100 arasi ( 1150 tl civari ) eylünün 5 de ödemeler 3 aylik pesin olarak ödenmeye başlanır ptt den maaşlarini çekebilirler

septik

Editör
Editör
144 Yetkilidir kimlik numaranız üzerinden sizin son durumunuzu görür ve ona göre cevap verirler. Maaşlarınızı ve birikmiş paranızı eylül ayında alabilirsiniz dendiğine göre mesele kalmamış hayırlı olsun güle güle harcamak nasip etsin inş.

2022 Maaşı 2013 Eylül Ayı (3.Dönem)

Doğum Tarihinin Son Rakamı 0 veya 5 olanlar: 05 Eylül 2013 Perşembe,
Doğum Tarihinin Son Rakamı 1 veya 6 olanlar: 06 Eylül 2013 Cuma,
Doğum Tarihinin Son Rakamı 2 veya 7 olanlar: 09 Eylül 2013 Pazartesi,
Doğum Tarihinin Son Rakamı 3 veya 8 olanlar: 10 Eylül 2013 Salı,
Doğum Tarihinin Son Rakamı 4 veya 9 olanlar: 11 Eylül 2013 Çarşamba

günleri maaşlarını alabilirler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir eklemede'de ben bulunayım. 2022 maaşı toplu parası ziraat bankasından dönem maaşları ise ptt den alınır. Dolayısıyla siz toplu paranızı ziraat bankasından dönem maaşınızıda ptt şubesinden alacaksınız.

anadolu38

Üye
Üye
SYDV ve 144 ile yaptığımız görüşmelerde artık toplu paralarında ziraat bankasından değil PTT şubesinde alınacağını söylediler. Önceden dediğiniz gibi maaş ptt den toplu para ziraat bankasından alınıyordu. Bilgilerinize

septik

Editör
Editör
Bilgi için teşekkürler bende bir kaç yerde benzer açıklama duymuştum emin olamadığım içinde yazmamıştım Halil bey size kolaylık olsun amaçlı not düşmüş siz yinede maaşınızı ve toplu paranızı aldığınız zaman yeni uygulamayla ilgili bizleri bilgilendirirsiniz.

muntada al ansar

Üye
Üye
az öncede 144 ü ben aradım tüm maaş alanların hesapları incelemede dedi acaba maaş incelemesi nedemek

septik

Editör
Editör
İnceleme son yönetmelikte bahsi geçen konudur.
Yani 2022 maaşı almakta olanların sistem üzerinden son yönetmeliğe uyup uymadığını tespit etmek içindir büyük ihtimalle.
Siz 144 ü aradığınızda sizin maaş durmunuz hakkında bilgi verdilermi aktif olup olmadığına dair

muntada al ansar

Üye
Üye
septik arkadaş 144 aktif olduğunu söylüyor ama bir maaş durumunuza bakayım dedi maaşınız incelemede dedi peki sadece benim maaşımmı incelemede dedim tüm türkiyede diye cevap verdi maaş incelemesi herhalde farklı bir olay acaba banka hesabın varmı bi gelirin varmı onumu kast ediyorlar anlamadım

toprakadam

Üye
Üye
banada 144 öyle dedi aylık aktıf ama ıncelemede deı benımkı bu sene kabul oldugu halde eskı yonetmelige göre yanı 119 tl muhtaclık kararı ile kabul olmuştu

septik

Editör
Editör
Aslında çelişkili bir ifade kullanmışlar.Hem aktif hemde incelemede diyerek.
Bu 243 tl muhtaçlık sınırına uyup uymadığımızı içeren genel bir araştırmadır. Eylül maaşlarında bir çok maaş alan arkadaşımızı hayal kırıklığına uğratmasa bari.

toprakadam

Üye
Üye
Aslında çelişkili bir ifade kullanmışlar.Hem aktif hemde incelemede diyerek.
Bu 243 tl muhtaçlık sınırına uyup uymadığımızı içeren genel bir araştırmadır. Eylül maaşlarında bir çok maaş alan arkadaşımızı hayal kırıklığına uğratmasa bari.

ustad cevabın ıcın tşkler aylıgı elımıze almadan bellı olmaz bırde aylık duracak dıye korku ıcındeyız hazıran ayında kabul oldugu halde sıkıntılı beklemekteyız bir aksılık olur dıye benım başıma 2 seferdır gelıyor o da sıstem lerden kaynaklanan hatadan dolayı artık 144 aramaktan cekınmeye başladık

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
ustad cevabın ıcın tşkler aylıgı elımıze almadan bellı olmaz bırde aylık duracak dıye korku ıcındeyız hazıran ayında kabul oldugu halde sıkıntılı beklemekteyız bir aksılık olur dıye benım başıma 2 seferdır gelıyor o da sıstem lerden kaynaklanan hatadan dolayı artık 144 aramaktan cekınmeye başladık
artik bu korkulara alisin beyler engelli maaşı yokmuş gibi yaşayalim artik 6 aydir benide bitirdiler artik umudumuz ilerki yillarda başka hükümetin gelmesi ins bunlar kadar cani olmazlar...

Tekerlekli Sandalye