2022 Engelli Maaşı İçin Adres Değişikliği..

srchacker

Üye
Üye
Öncelikle selam'lar...
2022 engelli maaşı almaktayım dün itibariyle adres değişikliği yapıp nüfusa bildirdim.engelli maaşı için'de kızılay pirimsiz ödemeler genel müdürlüğüne'mi adres beyanı bildirsem yoksa kaymakamlıktaki vakıf'amı bildirsem ayrıca maaşım kesilirmi?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adres değişikliğini SYDV bildirmelisiniz şayet yeni adres aynı ilçe içindeyse maaş kesilmeden devam edebilir. İl, ilçe değişikliği yapılırsa maaş durdurulup yeni adresteki incelemeler sonrasında devam etmektedir.

srchacker

Üye
Üye
yok iki sokak aşşağıya taşındık sadece no değişti.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sorun çıkacağını zannetmiyorum SYDV yeni adresi bildirin sanırım kağıt üzerinde değişikliği yaparlar belki yeni adres içinde eve gelebilirler sonrasında maaşınız devam eder.

srchacker

Üye
Üye
biraz önce sydv telefon ettim aynı ilçeye taşındaysanız sorun olmaz dediler..herhangibir evrağa gerek yok dediler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Dediğimiz gibi aynı ilçe içindeki adres değişikliklerinde sorun çıkmıyor.

fener33

Üye
Üye
Adres değişikliği aynı ilçedeyiz yani hem bakım hemde 2022 engelli maaşı verirlermi

srchacker

Üye
Üye
bakım maaşı kesiliyor taşındıktan en geç 15 gün içinde bildirmeniz gerekiyor.

mustafa_0151

Üye
Üye
15.06.2016 tarihinde Samsun'dan Adana'ya taşındık 17 haziranda nakil işlemi için dilekçe ve ikamet belgelerini Samsun'a yolladık 21 haziranda dosyayı Adana. Aile Sosyal politakalar il müdürlüğüne yolladılar. 26 haziranda dosya Adana Aile Ssosyal Politikalar il müdürlüğüne ulaştı, süreci takip etmemize rağmen aradan 2 ay geçti 15.08.2016 da İl Müdürlüğüne çağrıldık dosyayı açıp bakmadıkları için bizden tekrar kimlik fotokopileri alındı iki adet form doldurduk. Ve nihayetinde dosya numarası verdiler. iki ay içinde eve gelip kontrol edeceğiz denildi yani daha önümüzde ucu görülmeyen 2ay daha var. Bu sürecerin bu kadar uzaması normal midir? İlk başvurumuzda sıfırdan yani 15 gün içinde halledilmişti. Geriye dönük almadığımız maaşları veriyorlar mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Valla geriye dönük alanda var almayanda. Sanırım bu geriye dönük ödeme olayı birazda kurumun insiyatifine bağlı bir durum. Rutin bir uygulama yok yani.

Resulyavuz

Üye
Üye
Merhaba benim eşim de böbrek nakli olduğu için maaş alıyordu evlendik ikametgah değişikliği oldu ve ikametgahının Erzurum a aldık Elazığ'da maaş kesilir mi

Tekerlekli Sandalye