2022 engelli maaşı neden kabul edilmiyo

murroyek

Üye
Üye
2 yıl önce % 40 raporu ile engelli maaşı başvuru yaptım. Aradan 1 buçuk yıl geçtikten sonra bir zarf gönderdiler. Zarfta yazılı olan %40 lık raporumun hastane tarafından aslı gibidir yaptırılıp gönderilmesini istediler. Eşim raporunu aslı gibidir yaptırıp tekrar iadeli tahadütlü şekilde AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINA yani ANKARA ya gönderdi.Aradan tekrar2 ay geçtikten sonra tekrar bir zarf geldi zarfta yazılı olan muhtaçlık durumunun reddedildiği yazılıydı.Eşim bulunduğumuz ilçedeki SOSYAL YARDIMLAŞMAvakfına başvurarak ANKARAda gönderilen mektupları göstererek durumu anlattı.sosyal yardımlaşmadaki arkadaşlarda eşimin muhtaçlık durumunu kabul ettikleri ve bunda bir yanlışlık olacağını söyleyerek eşimi tekrar ANKARA ya bir dilekçe yazarak gönderilmesini istediler,eşimde dilekçeyi yazıp gönderdi.Yani kısacası arkadaşlar 2 yıl önce maaş başvurusu yapıyorum bana gönderdikleri yazıda evrak eksikliği denilerek önce benden raporumun aslı gibidir yapılması istendi ,eşimde raporunu hastanede aslı gibidir yaptırıp göndererek evrak eksikliğini gidermiş oluyor.bu eksikliği tamamladıktan sonra aylık bağlanması gerekirken tekrar ankaradan bir yazı geliyo ve muhtaçlık durumumun reddine karar verildiğinden aylık bağlanamıyor eşim yıllardır çalışmıyo sigortası da yok maddi durumumuzda iyi değil son üç aydır benim evde bakım maaşını alıyor.Bundan dolayı muhtaçlığı reddedilmiş olabilirmi Ne yapmamız gerekiyo yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

septik

Editör
Editör
Hane geliri söz konusu evin geliri yoksaki anladığım bu evde bakım maaşı gelire dahil edilmiyor ve maaşınızın bağlanması gerekirdi. Yanlız önceden alınan raporları Ankara tekrar inceleyip düşürebiliyordu bundan mı kaynaklandı acaba siz 144 veya bimer, sydv den neden bağlanmadığını öğrenmeniz gerekir maaşı bağlanmama sebebi neymiş gerekçe neymiş.

gülümse_hayata

Üye
Üye
septik arkadaşımızın dediği gibi kuruma giderek nedenini öğrenmeye çalışın 2022 maaşlarının sosyal yardımlaşmaya devredilmesiyle oluşan kargaşadan dolayı da böyle beklemek zorunda kalanlar var ama sizinkisi epeyce uzun bir süre olmuş rapor oranınızdamı bir sıkıntı var yoksa kişi başı düşen miktardamı bir sıkıntı var yani kısacası size maaşı neden dolayı bağlamadıklarını gerekçelerinin ne olduğunu öğrenmelisiniz.

Tekerlekli Sandalye