2022 Engelli Maaşı Yükselmesi İçin Dilekçe..Bunu Herkes BİMERE CİMERE ACİLEN YOLLASIN

derbo78

Üye
Üye
Sayın Devlet Yetkilileri Günümüz Şartlarında Bu Hayat PAhalılğında 2022 ENGELLİ MAAŞIYLA GEÇİNMEK ÇOK ZOR..Siz Devlet Büyüklerimizden Engelli Maaşlarımızın EvDE BAKIM AYLIĞI ALANLARLA Aynı Seviyede Olmasını İSTİYORUZ..
ŞUANKİ engelli Maaşı 433 Tlyle Geçinemiyoruz.

2022 ENGELLİ MAAŞINI ( AYLIK 1105 TLYE ) YÜKSELMESİNİ İSTİYOR VE ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTİYORUZ

SAYGILAR

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] Bey bu paylaşımı sabitlermisin..bütün herkes bu dilekçeyi CİMERE VE BİMERE YOLLASIN

septik

Editör
Editör
Tamam sorun değil, fakat bimer başbakanlık iletişimi idi artık kalktı sadece cimer işlevde diye biliyorum, birde keşke aynı sayfada paylaşmış olsaydınız, neyse sabitleyeyim ben, teşekkürler.

İstersen yine kendi elinden yazarsan, gelir krıteri hakkında bir iki cümle ekle örneğin kaç yaşına gelmiş insanlarız zaten zor geçinen babamızın emekli maaşının bize bir yararı olmadığı gibi haneyede zarar verir hale geldik gibi.

Veya cimere yazacak arkadaşlarımız gönlünden geçtiği gibi ek ilave yapsınlar, o şekilde göndersinler.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] be biz bunu bütün heryerde paylaşmamız lazım..başka türlü kimse görmezki.teşekkür ederim:eek:

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey bu dilekçe ana konu zaten..gönderen arkadaşlar kısa kısa ilave yapabilirler tabi..kendilerine kalmış

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey tabi face sayfalarındada istediğiniz yerde paylaşın daha iyi olur

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey türkiyede secimlerin kaderini engelli oyları belirliyor ama. engelliler sesini duyurmasını bilmiyor haklarını arayamıyorlar bi türlü..ama biz onlara öncülük ederek bu sıkıntıları atlatacaz inşaALLAH

septik

Editör
Editör
Haklısında, içimizde konuyu hakkıyla bilen hakim olan ,sağlığı ,zamanı, gücü yetebilecek ve engelli kardeşlerimize öncülük edebilecek kişler bulmamız lazım, emin olun elini taşın altına koy dendiği zaman bir çok kişi çekimser kalıyor, bakalım bu sefer bir sonuç almaya çalışalım olmadı elimizden pc yi alacak halleri yokya devam ederiz, biraz baş ağrısı yaratalımki uyumadığımız bilinsin.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey ben avrupadaki engelli haklarını araştırdım yeminle hayretler içinde kaldım..bizim türkiyedeki engelli hakları avrupadaki hakların yanında Devede kulak bile değil..Bunun tek nedeni bizim Türkiyedeki ENGELLİLER SESİNİ DUYURMASINI BİLMİYOR..TEPKİLERİNİ KOYAMIYORLAR..HALBUKİ SEÇİMLERDE PARTİLERİN KADERİNİ ENGELLİ OYLARI BELİRLİYOR

septik

Editör
Editör
Evet bende takip ederim, avrupada işsiz olana, engelli olana, standart bir ödeme yapılıyor ki ortalama bir yaşam sürdürebilecek şekilde, aslına bakarsanız, 1976 yılında sanırım ezber bilgimden yazıyorum hata olabilir, 2022 yasası çıktığında engellilere asgari ücret tutarında bir ödeme yapılıyormuştu fakat bir zam veya maaş artırma sistemi sabitlenemediği için enflasyon, ekonomik şartlardan ve zamanla 2022 maaşları çok düşmüş.

Hala devam eden yasalarımızdaki net olmayan maddeler yüzünden ki 2022 yasasındada var bakmakla yükümlü kişisi olmayan diye bir cümle var bu cümle hükümetçe medeni hukukun 364 maddesi olarak değerlendirilip ailesinde nafaka verebilecek kişi varsa istersem bu maaşı vermem diyorki çok saçma akla mantığa sığmayan bir durum.

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=2326

Ayrıca şuanki hükümetin yasa değiştiremiyorsam yasanın uygulanmasında en önemli krıter olan yönetmelik üzerinde oynar istediğimi yaparım düşüncesi ve uygulaması zaten halkı parmağında oynatmaya yetiyor.

Dediğin gibi organize olabilirsek bir çok konuda söz sahibi olabiliriz.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey siz bunu bütün yönetici olduğunuz sayfalarda paylaşın..CİMERE YOLLASINLAR BU DİLEKÇEYİ

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey siz bunu bütün yönetici olduğunuz sayfalarda paylaşın..CİMERE YOLLASINLAR BU DİLEKÇEYİ

septik

Editör
Editör
Sitelerin sahibi değilim, ki baya etkin işlevi olan siteler, tutup ben istiyorum diye birşylere girişmek ayıp olur, zaman tanırsan hallederim.

KoLiBRi

Üye
Üye
Sayın yöneticim açmış olduğunuz konu gerçekten çok yerinde olmuş. 2010 yılından bu yana sitenin üyesiyim sürekli takip ediyorum. Hepimiz taşım altına elimizi koyalım diye yazmışsınız. Engelli biri olarak bana düşen ne olursa yapmak isterim. Dilekçe örneğini makul bişeyler ekleyerek CİMER e bende yollayacağım. İnşallah bu sıkıntılı durumdan hep birlikte feraha ulaşırız.. İnşallah olumlu bir sonuç olur. Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar dilerim...

septik

Editör
Editör
[MENTION=637]KoLiBRi[/MENTION]

Biraz geç kalmış bir cevap olasada. Bizlerin engelli oluşumuzdan kaynaklı sorumlu kişi olmaması sebebiyle ister istemez kendi sorumluluğumuzu taşımak zorundayızki malesef durum bu.

Son düzenleme:

Serdarturk

Üye
Üye
Oyu veren biz, seçimi yapan biz ama seçimlerden sonra unutulup bir köşeye atılan yine biz. Ben cimer e sabah yazacağım.

HÜLYAAA

Üye
Üye
Bizi umursamıyorlar çünkü bizler diyer salıklı insanlar gibi bir tutmuyorlar devlet bile bize ne haliniz varsa görün diyorlar am bilmiyorlar ki bizim diyer insanlardan daha çok ihtiyaçlarımız var allahım o kadar büyüki bizlerin herzaman yanındadır rabim bizleri de feraha kavuştursun inşallah

SM-J701F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ayce

Üye
Üye
slm ben graves hastasiyim troit bezlerim radyasyon verdiler ve kurudu ayrica astım ve kemik erimesi kalp çarpıntısı var bende kime danışacam bilmiyorum bana rapor çıkarmı aylık alırmıyım 2 çocuğum var ikiside küçük ve eşimden ayrıldım lütfen biriniz bir yol gostersin kime nereye soracam bunu.yardimlariniz için şimdiden teşekkür ederim

septik

Editör
Editör
[MENTION=22244]ayce[/MENTION]

A slm. Rahatsızlıklarınızı yazmışsınız geçmiş olsun Allah şifa versin fakat oran olarak buradan bir cevap vermek mümkün değil. İl merkezde yaşıyorsanız valilik binalarında, ilçede yaşıyorsanız kaymakamlık binalarında bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat edebilirsiniz.

2022 Engelli maaşından yararlanmak istediğinizi rahatsızlıklarınızdan basederek söyleyin sizi sağlık raporu için hastahaneye sevk ederler oradan %40 ve üzeri rapor alabilirseniz ve yaşadığınız hanedeki tüm gelirler toplamı yaş farketmeksizin ( çocuklarınız dahil) hanenizde yaşayan kişi sayısına bölündüğünde 2018 yılı sonuna kadar kişi başı 483 tl altında bir gelir çıkarsa ve herhangi bir sgk kolundan yararlanmıyorsanız yani ssk bağkur veya isteğe bağlı sigortanız yoksa 2022 engelli maaşından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca 2022 engelli maaşı bağlanmasa dahi sydv nın diğer bir takım yardımları mevcut o yardımlardan yararlanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye