2022 Engelli maaşımı ne zaman alabilirim?

arabistan

Üye
Üye
Merhaba 20 Ocak'ta 2022 engelli maaşı başvurusu yapmıştım. Geçen cuma günü sosyal incelemeler için hanemiz ziyaret edildi. Şayet 2022 maaşım bağlanırsa ilk maaşımı mart ayında mı yoksa haziran ayında mı alırım. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz.

arabistan

Üye
Üye
Fakat hesaplamalarıma göre mart ayında alamamam gerek çünkü 20 Ocakta başvuruyu yaptım. 2022 engelli maaşı da 3 ayda bir verildiğine göre başvuru günümden itibaren 3 ayım dolmuyor. Bu durumda Haziran da ilk maaşımı almam gerekmiyor mu?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşınız onaylandıysa mart ayına yetişmeyebilir ama toplu para alabilirsiniz haziranda tam bir maaş alabilirsiniz diye düşünüyorum siz vakıfla irtibat halinde olun lütfen net cevabı onlar verecektir neticede halen karar olumlu yada olumsuz olarak size belirtilmemiş

arabistan

Üye
Üye
Arkadaşlar bilgi verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

SÜLO

Üye
Üye
e devlet şifresi al arabistan kardeş 2 3 lira bişe
ordan sosyal yardım bilgileri sorgulamaya tıkla
yardımın durumu
devam ediyor yazısını görünce
bilki maaşı martta alırsın

SÜLO

Üye
Üye
daha dorusu
yardımın durumu
devam ediyor yazıosa
maaşın bağlanmış demektir

arabistan

Üye
Üye
Tekrar teşekkür ediyorum. Bu site çok güzel bir site sağ olsunlar site yöneticileri editörler ve diğer birçok üyeler merak ettiğim tüm konular hakkında yardımcı oldular.Tekrar Allah hepsinden razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

serbetcimehmet

Üye
Üye
Maaşınız onaylandıysa mart ayına yetişmeyebilir ama toplu para alabilirsiniz haziranda tam bir maaş alabilirsiniz diye düşünüyorum siz vakıfla irtibat halinde olun lütfen net cevabı onlar verecektir neticede halen karar olumlu yada olumsuz olarak size belirtilmemiş

selam

sayın mehmet yalçın kardeşim
bizim 2022 maaş sorgulama linkimiz olacaktı o link paylaşılırsa maaşının bağlanıp bağlanmadığını ve gelişmeleri ordan takipedebilir, onay görmesi durumunda zaten toplu para için kardeşimize yazı gececek eline postayla destek olark e devletten onaylanması durumunda maaşını görebilecekdir diye düşünüyorum,

saygılarımla

arabistan

Üye
Üye
2022 Evrak takip sisteminden takip ettim bugün fakat herhangi bir sonuç çıkmadı henüz neden olabilir? aradığınız evrak bulunamadı diyor. Başvurum henüz değerlendirilmemiş midir? bilgi verir misiniz.

serbetcimehmet

Üye
Üye
her gün takip ediniz oradan onaylandığında gelişmeleri görebileceksiniz

septik

Editör
Editör
serbetcimehmet

E devlet dışında 2022 aylığı hakkında bilgi veren sorgulama malaesef yok.

arabistan

Normal şartlarda 2022 aylığı müracaatları bir aylık bir sürede sonuçlanması gerekiyor fakat sydv larında ki yoğunluklar sebebiyle gecikmeler olabiliryor,

Müracaatınızı 20 ocakta yaptığınıza göre 2022 aylığınız onaylanması halinde şubat 1 den itibaren maaşınız içerde birikmeye başlamıştır, mart ayında ödemeniz yapılırsa 1 ay şubattan, mart dönemi maaşı ile birlikte toplu ödenir mart ayına yetişmesse haziran döneminde haziran aylığı peşin ve geride kalan 4 ayın parası toplu olarak ödenir

serbetcimehmet

Üye
Üye
varide no tc falan sorgulama linki vardı birzamanlar onlar aktif değil mi , benim 2022 müracatımdan sonra evrak elden gönderildi,teslim alındı, sıraya kondu, onay bekliyor şeklindeki gelişmelerioradn görmüşdüm ona istinaden söyledim

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakTakip/

septik

Editör
Editör
Evet evrak takipleri verdiğiniz linkten takip edilebiliyordu fakat genelde müracaat sonrası evrak numaraları alınmadığı ihmal edildiği veya evrak akibetinin sonucunu nereden öğrenebilirim diye sorulduğunda e devlet üzerinden veya kurumu arayarak bilgi alabilirsiniz şeklinde yönlendirmeler yapılıyor doğrusu halen varide gelen evrak takip sisteminin kullanılıp kullanılmadığı hakkında yeterli bilgim malesef yok.

serbetcimehmet

Üye
Üye
ya yok hayır bende girip bakmadım benim onaylandıgı zamanlarda anlattığım şekilde görülebilmekteydi dediğiniz gibişuan olamayabilirdur inşşallah onaylanır kardeşim ,

saygı ve sevgilerimle

arabistan

Üye
Üye
Değerli kategori yöneticimiz septik kardeşim ve değerli üye sunduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Değerli kategori yönetici kardeşim size tekrar teşekkür ediyorum. Her zaman ki gibi imdadımıza yetiştiniz sizden ve site yönetici olan Halil Beyden Allah razı olsun. Bana her konuda yardımcı oldunuz. Rabbim sizi hiçbir zaman darda bırakmasın.

arabistan

Üye
Üye
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.Fakat pek bir şey anlayamadım. Diyelim ki mart ayında ödeme aldım. Burada biriken 1 aylık miktarı mı yoksa 3 aylık miktarı mı alacağım. Yani mart ayında ödeme alsam yalnızca şubat ayına ait olan 326 tl yi mi alabileceğim. Biraz daha anlaşılır bir biçimde yazar mısınız.

septik

Editör
Editör
Rica ederiz .Sorunuza yukarda şu cevabı yazmışım aynen kopyalıyorum.

( Müracaatınızı 20 ocakta yaptığınıza göre 2022 aylığınız onaylanması halinde şubat 1 den itibaren maaşınız içerde birikmeye başlamıştır, mart ayında ödemeniz yapılırsa 1 ay şubattan, mart dönemi maaşı ile birlikte toplu ödenir )

Mart dönemi hazirana kadar olan dönemdir ve bu maaş peşin olarak mart aynında ödenecek ayrıca şubat ayı hakkınız olan 1 aylık tutarda mart maşına eklenecek ve toplam 4 aylık şubat. mart. nisan ve mayıs ayının miktarları toplam olarak ödenecektir. Başka nasıl anlatabilirim bilemedim.

Tekerlekli Sandalye