2022 Engelli Maaşları Yükselmesi için CİMERE Dilekçe Yazalım Dedim Niye Önemsemiyonuz

derbo78

Üye
Üye
Engelli Arkadaşlar Siz Sesinizi Çıkarmadıģınız İçin Devletten Zam Beklemeyin

derbo78

Üye
Üye
#septik Bu engelli arkadaş lar niye haklarını arayamıyorlar hayretler içindeyim

septik

Editör
Editör
[MENTION=21916]HÜLYAAA[/MENTION]

Çok yalnış düşünüyorsunuz, peki engellileri umursayan yokta sağlıklıları umursayanlarmı varki ? derbo kardeşimiz haklı bir şikayette bulunuyor, kendimize zarar vermek yerine mümkün olan her yol denenmeli.

[MENTION=21940]derbo78[/MENTION]

Bu soruna net cevap vermek mümkün değil, hemen hemen herkez hem fikirken bile birlik sağlanamıyor, aslında sen bu kampanyaya başladığında bile benim umudum yoktu fakat herzaman bu tarz düşüncelerin arkasındayım ve elimden gelen ne varsa yardımcı olamaya gayret ederim.

Belki şu sana cevap olabilir engellilerin hem kendilerine güveni az hemde yeterli cesaretleri yok, çünkü bu zamana kadar hep çevre ve aile baskısı altında sen yapamassın sen edemessin denip, ondan bundan yardımla bir takım işlerini gördükleri için özgüvenini kaybetmişler, hani deriz ya klavyede oda belki cesurca düşüncelerini yazan insanlar ciddi konulara gelince iki dakika düşünüp banane başkaları yokmu onlar yapsına geldiği için inan yerimizde bile sayamıyor hep kayıplarla karşılaşıyoruz.

Son düzenleme:

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] teşekkürler..ama ben engelliler için için sonuna kadar mücadele edecem haklarını arıycam onların

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] hocam.2022 maaşı başvuru yaptığın günden sonramı.yoksa eve denetlemeye geldikleri andan sonramı işlemeye başlar maaş

septik

Editör
Editör

2022 Engelli maaşı için sydv na başvurunuzu takip eden aybaşından itibaren maaş içerde birikmeye başlar.

Hangi ay müracaat ettiyseniz bir sonraki aydan itibaren başlar.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] ama daha eve denetlemeye hiç gelmediler.onlar geldikten sonramı maaşı birikmeye başlar

septik

Editör
Editör

Yönetmelikte benim yazdığım gibi, 2022 Engelli maaşı için sydv na başvurunuzu takip eden aybaşından itibaren maaş içerde birikmeye başlar.

Hangi ay müracaat ettiyseniz bir sonraki aydan itibaren başlar.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Değerlendirme, Karar ve Ödeme

MADDE 9 – (1) Mütevelli Heyeti kararı ile muhtaçlığı tespit edilerek aylık bağlanan kişilerin aylığa hak kazandıkları tarih, başvuru tarihini takip eden aybaşıdır.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bizim cimere şikayet olayı başarılı olmadı..engelliler boş boş kendi kendilerine şikayet ediyolar ama icraat göstermiyorlar

septik

Editör
Editör

Sıkma canını olduğu kadar. Engellilerin birlikte hareket etmesi gerektiğini anlayana kadar bu şekilde devam edeceğini tahmin ediyordum. Gerçi cimere yazanların boş boş yazdığını düşünme hepsi mağduriyetini belirtiyodur, mağduriyetin ana kaynağıda hiç bir geliri olmadığı halde karma karışık, saçma sapan sebeplerden dolayı engelli maaşı vermek istememe çabaları, mümkün oldğunca yazılsınki engellilerin dikkate alınmamaları durumunda yarın birgün kapılarına dayanacakları düşünülsün.

byfulls

Üye
Üye
septik bi sorum oldu cvb alamadom yeni uyeyim ya forumu kullanamiyorum yada ilgilenen yok

septik

Editör
Editör
[MENTION=22264]byfulls[/MENTION]

Sizde hata yok, konuya çok hakim değilim o yüzden ben cevap yazmadım, üyelerimizden veya sitedemizdeki yönetici arkadaşlarımızdan konuya hakim biri varsa er geç cevap vereceklerdir.

Tekerlekli Sandalye