2022 engelli yakını(18 yaş altı) anneyemi babayamı ödenir

bulut

Üye
Üye
Adres değişikliği yaptık.aynı ilde ilçe değişti.bildirdim ve 2022 maaşı kesildi.bulunduğum ilçe sydv na 2022 için tekrar başvuru yaptım.haftada 2 gün rehabilitasyona götürüyoruz oğlumu.evde olmadığımız günleri ve saatini bildirdiğimiz halde o gün ve saatlerde eve geldiler ve yoksunuz dediler.ayrıca anne başvurusunu alıyoruz dediler.sydv müdürü bizi ne dinlemiyorsun anne başvuru yapsın dedim sen başvuru yapmışsın dedi...sonuç;anneye bağlandı.iyide benim bildiğim anne veya baba başvuruda bulunabilir diye biliyorum...nedense illede anne başvuruda bulunsun diyen md. Neden bize zorluk çıkardı bilemiyorum.kaymakamla görüştüm aynen şöyle dedi;2022 (18 yaş altı) engelli yakını ödemesi anneye verilir.baba içki alır,kumar oynar vs.baba bakmazmış.,öyle zoruma gittiki sanki karşısındaki beni suçlar gibi...allaha havale ettim...ne diyeyim ki bizler gözümüz gibi canımız gibi seveseve bakıyoruz bakarız...%100 ağır engelli ve 8 yaşında...ama bizim herşeyimiz,bitanemiz...rabbim şifasını versin...ve bizleri böyle insanlar karşısında muhtaç edmesin...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla sigortalı bir işte çalışmadığı sürece anne yada baba 2022 18 yaş altı maaşı için başvuruda bulunabilir. Yeni bir düzenlememi yapıldıda benim haberim yok size böyle saçma sapan açıklama yapılmış. Herkes işine geldiği gibi konuşuyor ama bir yönetmelik var ve o yönetmelik der ki

18 yaşından küçük özürlü yakınlarına aylık bağlanabilmesi için kanuni velisi olan anne ya da baba başvuruda bulunabilir. Boşanma durumunda velayetin verildiği kişi tarafından mahkemeden alınmış olan velayet belgesi ile başvuruda bulunulabilir.

bulut

Üye
Üye
Benimde anlamadığım bu...
Evliyim ve 2 çocuğumuz var küçüğü % 100 ağır engelli.büyüğü lisede okuyo.bende 2 yıl önce felç geçirdim.şuan iyiyim ama çalışamıyorun.halaa hastanelerde koşturuyoruz.şuan diş problemleri var onunla ilgileniyoruz.eşim evde bakım aylığı alıyor.2 yıldır 2022 3 aylığı benim adıma yatıyordu.adres değişikliği yaptık ve bildirdik.ve şuan anneye bağlanmış.eşimde ben alamam diyor.anne müsait olamıyor dedim.adına eve getiririz dediler.bursa gürsu sydv md.hasan bey insafiyette bulundu bence..heyet böyle karar vermiş...bursa osmangazi sydv olurmu öyle bizden 2 senedir aldınız.anne veya baba kim başvuruda bulundu ise onun adına yatar derken.şuan ki sydv olmaz olamaz diyor.yalnızca anne alır dedi...eşiminde çocuklarımında velayeti zaten bende...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde ödeme 2022 maaşında yapılıyor. Daha öncesinden ptt ye bu konu için başvuru yapılırken artık SYDV yapılıyor. Bunu sizde uygulayabilirsiniz. 2022 maaşlarının evde ödenmesini isteyen vatandaşın 2022 maaşının evde ödenmesini belirten bir dilekçeyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na şahsen ya da vakıfa gelecek durumda değilse bir yakını aracılığıyla başvurabilirler.

Tekerlekli Sandalye