2022 Evrak takibinde görünmeyen maaş 144ü arayınca ortaya çıktı

mfatih

Üye
Üye
slm hayırlı akşamlar gecen bir konu yazmıştım 2022 mahaşı tc de yok ama 2.400 gelmiş pazartesi gidip cekecem bide sgk kam var iş kordan rapor iptal olmuş

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Pazartesi alabileceksen gözün aydın fatih iyi günlerce harca.

mfatih

Üye
Üye
kdş tşk ler cocugumun parası o tedavisi için ben zaten şimdilik çalışıyorum iş kurda sana bişey soracam kdş sgk göründu mahaşı kestiler alacagımızı cohunu kesmiş 2.400 bir bucuk senenin parası oglum %90 engeli iş kurda calıştıgım için ilk atı ay çalıştırıp cıkartıyorlar ben oglumun raparunu yeniden yapsam sgk engelermi iş kor yarında tekmeyi basa bilir yani ne bu konuhakında bana bilgi versen evde gelir lişi başı 200 düşüyor 4 kişiyiz

reconx

Üye
Üye
yaa bende 144 u aradım ben gecen sene basvurmustum 15.03.2012de evraklaarım işlemde gorunuyordu 15.01.2013de sydv basvurdum benı yenı genelgeye alıp maaş baglamıyorlar ama 16subatta yenı genelge yayınlandı işlemde olan evraklar tamamlanıp maaş baglancaklar diye ama 144 ile konustum bana sydv basvurdugum red cevabini soyluyor ben napcam lutfen yardım edın benım muhtaclık kararım cıkmıstı bu provizyon alabilir muhabbeti flm ney

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuyu sosyl yardımlaşma vakfıyla görüşürseniz 6 ay çalıştıgınızı söylerseniz ona göre bi hesaplama yaparlar sanıyorum ve maaşınızı kesmezler ama dedigim gibi kurum uzmanlarının kararı bu onlarla görüşmenizi öneriyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
yaa bende 144 u aradım ben gecen sene basvurmustum 15.03.2012de evraklaarım işlemde gorunuyordu 15.01.2013de sydv basvurdum benı yenı genelgeye alıp maaş baglamıyorlar ama 16subatta yenı genelge yayınlandı işlemde olan evraklar tamamlanıp maaş baglancaklar diye ama 144 ile konustum bana sydv basvurdugum red cevabini soyluyor ben napcam lutfen yardım edın benım muhtaclık kararım cıkmıstı bu provizyon alabilir muhabbeti flm ney

Arkadaşlar başkasının başlıgından soru sormayınız lütfen yeni konu açınız.

mfatih

Üye
Üye
raporu biti zaten 6ay gecti zatensanırım yeniden cıkartıp gelen heyete bildirmek ama iş kurda olsan bile kesiyor bende anlamadım bişey şimdi gidip anlatsam vakfa işkurda çalışıyorum diye düzeltirlermi yoksa bimere yazayım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İş-kur'da olunsada kesilebilir daha önce işkurun kurslarına gidenlerin maaşı bile kesildi hem vakıfa hemde sgk ya hemde işkura bildirin bu maaş durumunu ona göre bi yöntem uygularlar sanıyorum

mfatih

Üye
Üye
ya benim anlamadıgım ben mahaş alıyorum oglum almıyorki neden benim yüüzmden oglumun mahaşını iptal ediyor lar ki devlet kurumunda çalış sam herneyse ama oda yok iş kur inşahat yarın işkurda cıktıgımda inşahata çalışıp sgk olacak bir iki ay inşahat sonra yene inşahat buna bir care bulmaları lazım bence sürekli sgk kalı omayacam bence cok sacma iş yapıyorlar yabancı ulkelerde öyle bişey yok

mfatih

Üye
Üye
ok kdş senide yorduk allah rahat lık versin

septik

Editör
Editör
mfatih konunun en can yakıcı ve usulsuz kısmı bu zaten reşit bireyi yok saymak ve ailesi dahi olsa başka larının gelirine ortak saymak
Tek çareside dava ederek hak aramaktan geçer ki dava nın sonucu bana göre kesinlikle 18 yaşını geçmiş birini birey olarak görmeyecek ne mahkeme nede hakim vardır.

mfatih

Üye
Üye
öyle septik kdş tam bir bucuk sene ya nedemek raporsa 1 yılık 5 mi 6mı ayı oldu rapar suresi dolmuş gecti raporu 2.400 gelmiş daha fazla olması lazımdı sgk lı calışıyorum gecici iş tutup mahaşını hepsini kesmişler tc sine bakıyorum para bile yok vakıfta var bugun gördum onuda pazartesi alacam sonrada bimere yazacam neden eksik diye iş kurda çalıştıgımıda anlatacam ama bence engeli arkadaşlarımızın hiç bir zaman mahaşını kesmezler dilerim allahtan aylede biri mahaç alsaa hemen kesiyor lar bu allahtan reva dil bnece

Tekerlekli Sandalye