2022 evrak takip sitesindeki "pasif" ifadesi ne anlama geliyor

destiny07

Üye
Üye
Adı : EBUBEKİR Soyadı : ERDOĞAN
T.C.Kimlik No :2********* Emekli Sicili : 8********
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : ---- Durumu : TAM PASİF
Aylık Durdurulma Tarihi : Aylık Durdurulma Nedeni : TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : Ödeme Durumu :
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 0.0
Online Ödeme Açıklama : Son Maaşı(1 Aylık) : Aylık almamaktadır.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet maaşınız durdurulmuş yada durdurmuşsunuz şuan maaş almıyor durumdasınız.

destiny07

Üye
Üye
ankaraya göndereli 5 gün olmuş işleme konmamış olabilirmi acaba özürü yüzde 50 arakadaşın onun yerine ben bakıyorum evrak takibine .

aslı

Üye
Üye
Daha 5 gün olmuş 3 ayı gözden çıkartın işleme almaları için bende daha sonuç alamadım 3 ayı geçti evrak takiple kalmayın telefon edin daha iyi bilgi alırsınız..

destiny07

Üye
Üye
teşekkürler.. evrakları vs işlemleri raporu iptal edilmedikçe sorun yok inşallah maaşı bağlanırda biraz rahat nefes alır yoksa sokakta yaşamaya mahkum kalacak onun için uğraşıyoruz :S:S Allah yardım etsin

destiny07

Üye
Üye
bence işleme konulmadığı için pasif ve daha yeni gönderdik raporu ondan olabilir aradan 3 ay geçtikten sonra bi gelişme olacağını düşünüyorum inşallah

destiny07

Üye
Üye
daha anlaşılır şekilde yazsalar keşke dosyanız işleme alınmadı -dosyalarınız işlemde -veya tam olarak hangi durumda olduğunu yazsalara bizde böyle onları rahatsız etmeyiz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
3-5 gün için bir gelişme beklemeyin. ayda bir iki kere evrak takip sitesini kontrol edin yeter. Şu an işlemler rutin seyrinde devam ediyor.

destiny07

Üye
Üye
teşekkürler halil bey ben aslında arkadaşın adına soruyorum kendisi konu açıp soru sormayı bilmez. sadece evrak takip sistemindeki TAM PASİF kelimesinin ne anlama geldiğini ve maaşın iptal olup olmadığını merak ediyoruz

destiny07

Üye
Üye
Adı : E******* Soyadı : E********
T.C.Kimlik No : 2******** Emekli Sicili : 815610779
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : ---- Durumu : TAM PASİF
Aylık Durdurulma Tarihi : Aylık Durdurulma Nedeni : TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : Ödeme Durumu :
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 0.0
Online Ödeme Açıklama : Son Maaşı(1 Aylık) : Aylık almamaktadır.
Evrak Açıklamaları
Havale Yeri Evrak Tarihi Varide No İşlem Tarihi Açıklama
SİVAS VAL 14.09.2011 1******* 15.09.2011 Evrak sisteme kaydedildi.

destiny07

Üye
Üye
vergi dairesinde 6 ay bekliyeceksin dediler yani 3 ay daha bekle dediler hala durum tam pasif yazıyor .:S benden sonra evrak gönderenlerin işlemleri yapılıyor :S

bios

Üye
Üye
tam pasif demek iptal edmiş demektir başıma geldide ondan senden sonra yeni rapor isdeyecekler ama once ankaraya bir dilekce yazmanız gerekiyor neden ipat olduğuna tarafınıza bir yazı isdeyin ondan sonra ne işlem gerekiryorsa onları yaparsınız ama bir nedenden dolayı tam pasif olmuşdur

bios

Üye
Üye
neden tanımsız bir yazı ilee bilgilendirilmelisiniz bir dilekçe ile mağduriyetinizi belidin ve bunu sosyal pirimsizler daire başkanlığına yollayın birtanede akp genel merkesine birde primsiz odemelerine yolayın ve geri cevap isdeyin okul mudurlu alıyor ptt muduru alıyor ve diğer s.s.k ve bağkurlu olanlar alıyor biizm gibi durumu duşuk olanların iptal ediliyor nedenmi şuyle düşünüyoralr nasılsa durumarı yok ne yapabilirler arkalarında kıravatlı dayıları olmadığı için ama s.sk olanlar yad bağkurlu olanlarla öğraşmazlar nedenmı onların dayıları var ben da antalyada kalıyorum ve antalya buyle duurmlarda çooook bazıf kalıyor diğer illere göre en iyisi antalya s.s.k kurumu antalya valiliğine gittme sende benim gibi firca yeme seni benim gibi seni dinlemeden seni kapı dişarı eder eniyisi SGK KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜNE GİT ORADA BU İŞLERLE İLGİLEN BİR MUDUR VAR ADINI UNUTTUM AMA ORDAYA GİT SANA YARDIMCI OLUR İYİ ADAM

destiny07

Üye
Üye
evet evraka baktığımdan berli hep pasif. hiç bi ilerleme yok kmsenin hakkını yemesinler artık anlam veremiyorum neden bu insanlar sürünüyor bu ülkede eğer iptal olduysa .bu vatandaşlardan hiçbişey beklemesinler.oyda beklemesinler vermeyiz :S

bios

Üye
Üye
dedeğim gibi bana olduya valilige gitim bana şunu dediler ankaranın sucu olabilir ama sen yine eskiden adına bağkur olduğu için sana verilen parayı faizyle ödeyeceksin ve hiçbir bağkur pirim yatırmadığım halde sen eniyisi ankarayla diyaloga gir ne suç varsa antalyadadır ankaranında haberide yok

destiny07

Üye
Üye
benim hiçbi şeyim yok ne maaş alıyorum ne sigortam var nede değerli bişeyim yok.çalışamıyorumda birsürü hastalığım var .çalış çalış diye zorluyorlar hiç bilmiyorlar çalışamıyacağımı .çalışmayınca deli bile diyorlar bu lanet yerde.bunaldım ..devlete başvurdum.2022 maaşına muhtaç kldık.ama onu bile çok gördü bu devlet hala anlamadım .çok zenginizde benmi bilmiyorum .arabammı var evimmi var ben nerden bilmiyorum nasıl iptal ederler kafam almıyor.keşke çalışabilsemde onların üç kuruşluk maaşına muhtaç olmasam.

destiny07

Üye
Üye
durum hala tam pasif .3 ay daha beklemek insanı yorar

vuslat

Üye
Üye
5 gün olmuş daha işleme almadıkları için pasif yazmışlar bence daha çok beklersiniz bence acele etmemeniz iyi olur.

Tekerlekli Sandalye