2022 için hesaplama nasıl yapılıyor

sinandeniz

Üye
Üye
selam arkadaşlar benim aklıma takılan naçizane birşey var :) acaba diyorum şimdi 2022 engelli maaşı hesaplaması yapılırken hanede yaşanyan kişi başı düşmesi gereken rakam 119 TL giderler çıkartıldıktan sonramı yoksa çıkartılmadanmı kişi başı düşmesi gereken rakam 119 yok birde şöyle birşey var önceden başvuru yapılıpta bir sebepten dolayı red falan olduğu zaman tekrar müracaat etmek için 6 ay geçmesi şartı vardı acaba şimdide öylemi 6 ay geçmesimi lazım tekrra başvuruda bulunmak için yok şimdi ben başvuruda bulundum raporumda çıktı pazartesi soyal yardımlaşmaya didip bilgi almaya çalışacağım da eyerki giderler çıkartılmadan direk haneye giren rakam üzerinden hesaplama yapılıyor ise baba yı kovayım evden :) hı yok giderler çıkartıldıktan sonra hesaplama yapılıyo ise durup dururken adamı kovmayayım evden konuya hakim arkadaşlardan bildiklerini ve düşüncelerini öğrenmek istiyorum şimdiden konu ile ilgilenen herkeze teşekkür eder sağlıklı günlerdilerim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yeni yönetmelik çıkmadan önce 18 yaş üzeri giderler gelirden çıkartılıp kişi başı hesaplama bu şekilde yapılıyordu. Şu an yeni yönetmelikle birlikte giderler çıkartılmadan bir hesaplama yapılacağı belirtilmiştir. Hatta beyan edilen harcama gelir seviyesinden yüksek ise harcama ve gelir arasındaki fark gelire eklenip kişi başı hesaplaması ondan sonra yapılacaktır ve 119 tl geçmeme şartı aranacaktır.

adem32

Üye
Üye
2022

slm babam ve annem agır özürlü raporlular bende bunaların üzerinde bakım parası alıyorum babam ve annemde 2022den yararlanmak istiyorlar başvuruda bulunduk sosyal dayanışmadan ikiside evde bakım maaşı alıyorsunuz olmaz dediler başka hiçbir gelirimiz yok tşk ederim

sinandeniz

Üye
Üye
höng :) bu nasıl birşeydir yaaa olurmu böyle şey eee çoğu engellinin yaşadığı evde mutlaka ya asgari yada bir emeklisi vardır kesinlikle alamazki ozaman bu maaşı neyse anlaşılan o kiiiii mmmm enteresannn gibi gibi tavşan kaç tazı kovala istiyolar demekk ok bende istediklerini vereyim madem onlar düzen kurmamızi istiyorlar bende o düzeni kurarım o parayıda onlara yidirmem ben yirim ;)

gülümse_hayata

Üye
Üye
slm babam ve annem agır özürlü raporlular bende bunaların üzerinde bakım parası alıyorum babam ve annemde 2022den yararlanmak istiyorlar başvuruda bulunduk sosyal dayanışmadan ikiside evde bakım maaşı alıyorsunuz olmaz dediler başka hiçbir gelirimiz yok tşk ederim

Aynı evde birden fazla kişi evde bakım maaşı alabilir ayrıca gelir hesaplaması ve yönetmelikteki hususlar doğrultusunda kriterler uygunsa 2022 maaşıda alınabilir evde bakım maaşı 2022 maaşı hesaplamasına dahil edilmez. Sosyal yardımlaşmadaki görevli size bunu hangi akla hizmetle olmaz demişse bence hata etmiş şayet emeklilik gibi bir sosyal güvenceniz yok ise başvurunuzu tekrarlayın.

murat tarsuslu

Üye
Üye
yeni konu açarken ya da herhangi bir konu ile ilgili görüş bildirirken sulandırmadan, ciddiyetten uzaklaşmadan yapsak daha güzel olacak sanırım.

sinandeniz

Üye
Üye
arkadaşlar şimdi ben 2022 maaşım iptal edilmişti ben tekrar müracaat ettim hastahaneye sevk ettiler falan filan velasıl rapor %97 rapor vardiler tabi oranı görünce şok oldum bu ayrı bi konu benim sormak istediğim babam gitti rapor gelkdimi diye kuruma sordu evet gelmiş lakin neymiş efendim hanede sigortalı çalışan oılduğu için başvurumu kabul etmemişler sigortalı çalışanda abim evli barklı adam bana bakmakla mükellef değilki asgari ücretli çalışan nasıloluyo bu yönetmenlik denen saçmalık abidesi ne yani kardeşlerin işi gücü yok geçim derdi var bide bizlere paramı verecekler yeni yönetmenliğe göre doğrumu yani kabul etmemeleri başvurumu eskiden abilerin kardeşlerin ancak durumları çok iği olursa gözöünde bulunduruluyodu şimdide farklı mı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sinanım yönetmelik net. Kişi başı gelire bakılıyor. 119 TL yi geçerse alamazsın. Hanede sigortalı çalışanın olması tek başına 2022 maaşı almaya engel değil. Ancak alınan maaş eğer 119 tl lik kriteri geçerse mevcut yönetmeliğe göre ne yazıkki başvurun red edilir. Geçiyormu bu rakamı?

sinandeniz

Üye
Üye
eee evet ozaman geçiyo 119 lirayı neyyse artık hayırlısı neyapalım sağlık olsun demekten başka yapacak birşey yok :eek:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sinan laf aramızda kalsın. Sen sigortalı çalışan kardeşini ayrı adreste göster. Dediğim gibi laf aramızda. :)
Böyle yasaya böyle çözüm.

Tekerlekli Sandalye