2022 Kasım Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Kasım ayı itibariyle evde bakım aylığı yatan illerin listesi her ay olduğu gibi Kasım ayında da sitemizde en güncel haliyle paylaşılmaya devam edecek. Evde bakım maaşı alınacak miktar: 3.336 TL’dir.

Aşağıda liste halinde 81 ilimiz sıralanmıştır. Yatan iller oldukça listede adı geçen illerin karşısına YATTI diye ibare düşülecektir.

ÖNEMLİ UYARI:

Değerli arkadaşlar uzunca bir süredir çoğu sözde haber sitesi sırf ziyaretçi çekmek için sitelerinde bakım maaşı yatan iller konusunu açmakta ve yatmayan illeri yattı olarak göstermekte. Geçenlerde bir üyemiz bana özel mesaj yazarak şu serzenişte bulundu. “İnternet bankacılığı kullanmıyorum. X haber sitesinde bulunduğum ildeki evde bakım maaşının yattığını okuyunca bankaya gittim. Ancak aylık yatmamıştı. Evde engelli çocuğumu bırakıp bankaya gitmek benim için çok zor oluyor.”

Bu özel mesajı okuyunca gerçekten çok üzüldüm. Bu durumun farkındayım hatta bu aymazlığı büyük haber siteleri bile yapıyor. Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyin. Engelliler.gen.tr sitesinin diğer sitelerden farkı şu. Bizde her ilde bulunan engelli üyelerimiz ve yakınları kendi illerinde maaş yattığında konu altına gelip yattığını yazıyor. Bizlerde ona göre listeyi güncelliyoruz. Bu sözde haber sitelerinde böyle bir durum olmadığı için tamamen sallama haber yapıyorlar. Tekraren: Bu türden sözde haber sitelerine itibar etmeyin lütfen.

KASIM AYI EVDE BAKIM AYLIĞI YATAN İLLER LİSTESİ:

subat-ayi-evde-bakim-maasi-yatan-iller-2022-min-min.jpg

01 Adana
02 Adıyaman
03 Afyon
04 Ağrı
05 Amasya
06 Ankara
07 Antalya
08 Artvin
09 Aydın
10 Balıkesir
11 Bilecik
12 Bingöl
13 Bitlis
14 Bolu
15 Burdur
16 Bursa
17 Çanakkale
18 Çankırı
19 Çorum
20 Denizli
21 Diyarbakır
22 Edirne
23 Elazığ
24 Erzincan
25 Erzurum
26 Eskişehir
27 Gaziantep
28 Giresun
29 Gümüşhane
30 Hakkari
31 Hatay
32 Isparta
33 Mersin
34 İstanbul
35 İzmir
36 Kars
37 Kastamonu
38 Kayseri
39 Kırklareli
40 Kırşehir
41 Kocaeli
42 Konya
43 Kütahya
44 Malatya
45 Manisa
46 Kahramanmaraş
47 Mardin
48 Muğla
49 Muş
50 Nevşehir
51 Niğde
52 Ordu
53 Rize
54 Sakarya
55 Samsun
56 Siirt
57 Sinop
58 Sivas
59 Tekirdağ
60 Tokat
61 Trabzon
62 Tunceli
63 Şanlıurfa
64 Uşak
65 Van
66 Yozgat
67 Zonguldak
68 Aksaray
69 Bayburt
70 Karaman
71 Kırıkkale
72 Batman
73 Şırnak
74 Bartın
75 Ardahan
76 Iğdır
77 Yalova
78 Karabük
79 Kilis
80 Osmaniye
81 Düzce

Havvaakcan

Üye
Üye
Arkadaslar e devletten baktigimda adiniza kayitli basvuru bulunmamaktadir diyo neden acaba adres degisikligi yaptim gerekli belgeleri imzaladim tekrar baglandi dedi personel ama e devltte kayit yok diyo

Havvaakcan

Üye
Üye
Boyle bir sayfa cikti

Arkadaslar e devletten baktigimda adiniza kayitli basvuru bulunmamaktadir diyo neden acaba adres degisikligi yaptim gerekli belgeleri imzaladim tekrar baglandi dedi personel ama e devltte kayit yok diyo

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221030-134155_e-Devlet.jpg
    Screenshot_20221030-134155_e-Devlet.jpg
    193.9 KB · Görüntüleme: 278

D.BULUT

Üye
Üye
Adres değişikliğinde bir kaç ay bekletiyorlar.Bende 4 ay beklemiştim,toplu ödeme alırsın.Haftaiçi güncellenmesse.

Havvaakcan

Üye
Üye
Adres değişikliğinde bir kaç ay bekletiyorlar.Bende 4 ay beklemiştim,toplu ödeme alırsın.Haftaiçi güncellenmesse.
Bu ay almadim ödeme gecen ay eksik aldim daha sonra cagirdilar beni tekrar evrak imzaladim ilçe degisikligi yaptim

D.BULUT

Üye
Üye
Alırsın ozaman kasım ayında,ekim ödemeni,hafta içi güncellenir.Cuma günü bende de kayıt yok yazıyordu.Sorun olmaz inş.

D.BULUT

Üye
Üye
Yolladığın resimdeki gibi yazıyordu,gecen ay hiç kayıt yoktu,ödemeyi almıştım yine.Sorun olmaz sistemler karışıyor sürekli.Alırsın kasım da ödemeni.

elagözlü3543

Üye
Üye
Boyle bir sayfa cikti
yaaa bızde nakılden dolayı böle gözukuyor ve çok üzüldük kımse bılmıyorda arıyoruz kesılcekmı nasıl olcak eve tekrarmı gelıyolar
Yolladığın resimdeki gibi yazıyordu,gecen ay hiç kayıt yoktu,ödemeyi almıştım yine.Sorun olmaz sistemler karışıyor sürekli.Alırsın kasım da ödemeni.
merhaba nasıl aldınız acaba.şimdi bizde nakıl işlemi yaptık 1 ay oldu evraklar yenı gelmış daha.geçen ay eksık yattı ekım maaşı hiç alamadık.ve şimdide e devlette başvurunuz gözukmuyor dedı.sizde böyle bır durum yaşamıssınız ama paramızı aldık dedınız.nasıl bır işlem oluyor acaba bızı ımzaya tekrar çağırılma olmadı,dosyanız kabul olmadı demedıler.beklemedeyız eve mı gelıyolar tekrar bağlamak için maaş anlamadık

D.BULUT

Üye
Üye
yaaa bızde nakılden dolayı böle gözukuyor ve çok üzüldük kımse bılmıyorda arıyoruz kesılcekmı nasıl olcak eve tekrarmı gelıyolar

merhaba nasıl aldınız acaba.şimdi bizde nakıl işlemi yaptık 1 ay oldu evraklar yenı gelmış daha.geçen ay eksık yattı ekım maaşı hiç alamadık.ve şimdide e devlette başvurunuz gözukmuyor dedı.sizde böyle bır durum yaşamıssınız ama paramızı aldık dedınız.nasıl bır işlem oluyor acaba bızı ımzaya tekrar çağırılma olmadı,dosyanız kabul olmadı demedıler.beklemedeyız eve mı gelıyolar tekrar bağlamak için maaş anlamadık
Adres değişikliğinde maaşı donduruyorlar,yeni adresinize gelip kontrol ediyorlar evrakları imzalatıp işleme koyuyorlar.Bulunduğunuz ile göre bu süre 1 ile 3 ay arasında değişiklik gösteriyor.Busüre zarfında alamadığınız ödemeleri toplu olarak veriyorlar.Siz gecen ay eksik ödeme aldığınıza göre eylül ayında adres değişikliği yapmışsınız sanırım Büyük ihtimalle Kasım ödemesini alırsınız.Yinede en sağlıklı bilgi için bulunduğunuz il/ilçe sosyal hizmetleri arayıp bilgi alın..Ayrıca Ekim ayı engelli maaş ödemeleri henüz edevlette güncellenmedi.Cumaya kadar bekleyin güncelleme olmazsa arayıp bilgi alırsınız.

elagözlü3543

Üye
Üye
Adres değişikliğinde maaşı donduruyorlar,yeni adresinize gelip kontrol ediyorlar evrakları imzalatıp işleme koyuyorlar.Bulunduğunuz ile göre bu süre 1 ile 3 ay arasında değişiklik gösteriyor.Busüre zarfında alamadığınız ödemeleri toplu olarak veriyorlar.Siz gecen ay eksik ödeme aldığınıza göre eylül ayında adres değişikliği yapmışsınız sanırım Büyük ihtimalle Kasım ödemesini alırsınız.Yinede en sağlıklı bilgi için bulunduğunuz il/ilçe sosyal hizmetleri arayıp bilgi alın..Ayrıca Ekim ayı engelli maaş ödemeleri henüz edevlette güncellenmedi.Cumaya kadar bekleyin güncelleme olmazsa arayıp bilgi alırsınız.
çok ama çok teşekkür ederim inanın içimız rahatladı.aynen eylül ayı içinde adres değişikliğimiz oldu.o ay eksık aldım ekım maaşınıda hiç alamadık.mağdur oluyoruz :( ınanın bırde aradığımızda hiç ilgenömıyolar hiç güzel cevap veren yok aradık dıye azar işitıyoruz bırde çalışnalradan :( çok teşekkür ederim siz daha ıyı bılgı verdınız.e devlette başvurunuz yoktur yazısını görunce çok korktuk

D.BULUT

Üye
Üye
Merak etme bişey olmaz,heleki seçim döneminde maaş falan kesilmez.Ben yan daireme taşındım sadece kapı no değişmişti 4 ay bekledim maaşı.Devlet işleri işte ağırdan gidiyor malum.Alırsınız bu ay umarım.

elagözlü3543

Üye
Üye
Merak etme bişey olmaz,heleki seçim döneminde maaş falan kesilmez.Ben yan daireme taşındım sadece kapı no değişmişti 4 ay bekledim maaşı.Devlet işleri işte ağırdan gidiyor malum.Alırsınız bu ay umarım.
yaaaaaa :( gerçektende öle çok saçma ilerliyor ama olsun napalım bağlansında sonunda.birde eve gelırken arıyolarmı acaba

D.BULUT

Üye
Üye
evet arıyorlar,çayı demleyin biz geliyoruz diyorlar )))) tabikide aramıyorlar rutin kontrole gelir gibi gelip,hem yeni adres tehidi yapıyorlar hem kontrol yapıyorlar gidiyorlar.Farklı bi işlem uygulanmıyor.Evde bulunmanız en sağlıklısı.

elagözlü3543

Üye
Üye
evet arıyorlar,çayı demleyin biz geliyoruz diyorlar )))) tabikide aramıyorlar rutin kontrole gelir gibi gelip,hem yeni adres tehidi yapıyorlar hem kontrol yapıyorlar gidiyorlar.Farklı bi işlem uygulanmıyor.Evde bulunmanız en sağlıklısı.
:))))))))))) DOĞRU DEDINIZ çok teşekkürler nebılelım korkar olduk bakkala pazarada gıdemıyok :D 1,5 aydır bunlar yuzunden

D.BULUT

Üye
Üye
Anlıyorum sizi ama kendinizi de bu kadar kısıtlamayın yahu,zaruri ihtiyaçlarınız doğrultusunda cıkıp işlerinizi halledin.Bakmakta olduğunuz hastanızın yanında birileri olsun kafi.Evde hasta ve yanında insan olsun,sizi bulamadıklarında kağıt bırakırlar yada ararlar.

elagözlü3543

Üye
Üye
Anlıyorum sizi ama kendinizi de bu kadar kısıtlamayın yahu,zaruri ihtiyaçlarınız doğrultusunda cıkıp işlerinizi halledin.Bakmakta olduğunuz hastanızın yanında birileri olsun kafi.Evde hasta ve yanında insan olsun,sizi bulamadıklarında kağıt bırakırlar yada ararlar.
Haklısınız çok teşekkürler valla içim çok rahatladı

yılma

Üye
Üye
izmirde aynı şekil yazaıyor e devletde

didierdrogba

Üye
Üye
Kayıt getirilemedi!Sorgulanan TC kimlik numarasına ait Başvuru Bulunamamıştır.
böyle bir yazı çıktı normal mi herkeste aynı müsait olanlar bakabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye