2022 maaş almaktaydim işe girdim dilekce verdim yersiz aldigim maaş?

teamtech

Üye
Üye
mrb ben 2022 maaş almaktaydım işe girdim 24.09.2011 de o tarihte durdurulsundiye dilekce verdim ve cölyak yardım başvuru yaptgım için sgk gecici durudurulmuş ve feragat yazıyor:

örnegi:

Aylık Durdurulma Tarihi:01.03.2012

Havale Yeri evrak tarihi İşlem Tarihi acıklama
konya 25.11.2011 07.12.2011 Evrak sisteme kaydedildi.
konya 25.11.2011 07.12.2011 Evrak işleme alındı
aralık sonmaaş yatmış :13.12.2011 PTT YE sormak için iptal oldumu diye ordaki memur maaşı verdi şimdi ben yersiz aldıgım maaşın %50 sini kac tl ödemem gerekiyor ve kac gun içinde adresime gelir malmüdürlügüne gittim yatırmak için almadı maaşı yazılı kagıtı bekleyecen dediler abi bana yardımcı olurmusunuz. sayın abi ben önceki 2022 maaşlarıda ödemeyecem demi?
ankaraya kac defa postayla dilekce gönderdim ve örnek 2022 maaş almaktaydım kurumunuza durdurulsun diye dilekce göndermiştim
yersiz aldıgım %50 kac tl ödeyecem diye diilekce göndermiştim ve ankaradan posta geldi imzanın size ait oldugunu belirten muhtarlıktan kaşeli imza iade ediniz dediler ve bende kaymakamlık müdürlügüne imza kaşe yaptırdım gönderdim . ve bugunde muhtarlıkla yaptırdım gönderdım .

bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
01.03.2012 bu tarihte 2022 maaşınız resmi olarak durdurulmuş. Bunun öncesinde aldığınız 2022 maaşı kurum geri isteyebilir. Zaten size yazılı kağıt gelir.

teamtech

Üye
Üye
halil abi 657.80 krşn %50 kac tl tutarında öderim yersiz aldıgım maaşı ve nezamana kadar gelir yazılı kagıt bugun evrak takipte evrak tarihi 17.10.2011 işlem tarihi 17.01.2012 işleme alınmış yani dilekcelerim heralde şimdiden tşkkürler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Faiz oranları %50 degil TÜFE'ye göre alınıyor oda daha önce yapılan yüzde 50 lik orandan daha az şekilde yansıyor yani son çıkan yasaya göre daha az faiz ödeyeceksiniz.

teamtech

Üye
Üye
anladım %50 degil tüfe oranında ödeme yapılacak malmüdürlükte demişti saten az ödeyeceksin diye bu iyi haber .bugunde evrak takipte söle yazıyor anlamı nedir? Eksik belgelerin gönderilmesini beklemek üzere arşivlendi. bu nedemek ? cok teşekkürler sizlerde olmasanız vay halimize:

teamtech

Üye
Üye
sayın mehmet kardes ve yılmaz abi benim 24.09.2011 dilekcem kabul edilmemiş hani demiştimya muhtarlıktan onaylanacak diye sonrada evrak takipte eksik evrak gelmesini beklemek üzere kaydedıldı ben saten önce email atmıştim dun geldi email diyorkı?

2022 sayılı yasa uyarınca aylık alırken işe girmenizden dolayı aylığınızın kesilmesini istediğinizi belirten dilekçenizi muhtara onaylatmadığınızı için gerekli işlem yapılamamıştır.Aylığınızın kesilmesi için yeniden bir dilekçe yazarak muhatar onaylattıktan sonra kurumumuza göndermeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır

şimdi bende muhtarlıktan onaylatacam ve ankara ya gönderecem
gerekli işlemde benim evrak takipte feragat gecici durdurulmuştuya 01.03.2012 : şimdi aldıgım yersiz ödeme devam ediyormu yoksa vakti gectimi işe girimşim 90 günü rica etsem sorumu yanıtlarmısınız şimdiden teşekkürler .

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Göndereceginiz evrakın içerisine bir dilekçe ekleyip daha önce gönderilen yersiz ödeme'nin hakkında bilgi talep ediniz yersiz ödemenin ortadan kalkıp kalmadığını ve o konuda durumun ne olduğunu sorun göndereceginiz evrakların içine böyle bir dilekçe ekleyin bakalım ne diyecekler ancak dilekçeye "durum hakkında tarafınıza yazılı yanıt verilmesini" diye bir ibare ekleyin yazılı göndersinler bakalım ne diyecekler bizde ona göre bakarız duruma.

teamtech

Üye
Üye
sayın mehmet abi dosyam varmış 08.02.2012
ve pasif feragat tarihi 29.02.2012 yazıyor ve işlemler tamlanmış kontrol ediliyormuş müdür onayına sunulmuş 10.02.2012
13.02.2012 de bugun bu evraga yapılacak işlem olmadıgından hırz edilmiş onaylanmış

sonuç nedir ? yersiz ödeme varmıdır burada yazmıyor. yanıtın için şimdiden teşekkürler.

teamtech

Üye
Üye
sayın mehmet yalcın cevapı gönderdım ama ne sizler cevap yazdınız bana nede bir durum 1 aydır bekliyorum yazacanızmı diye yazılı kagıt gelmedı ve aynı duruyor pasif yapılacak işlem olmadıgından arşive kaldırıldı onaylandı. lütfen yazarmısnız teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer bir yersiz ödeme olayı olursa size ödemeniz gereken miktar gönderilir eğer gönderilmemişse evrak müdürün onayındaymış müdür onaylasın sonra yine 10-15 gün kadar bekleyin bakalım size evrak gelecekmi görelim ayrıca müdür onayladıktan sonra isterseniz sgk il müdürlüğüne ve malmüdürlüğüne giderek ordan da destek alabilirsiniz.

teamtech

Üye
Üye
müdür onayından cıktı ve yapılacak işlem olmadıgından hırz edildi. yapılacak işlem olmadıgından arşive kaldırıldı. onaylandı Pasif te duruyor şubat 29.02.2012 durdurulma.

yani daha yazılı acıklama ve nekadar ödeyecegım ödeme ilgili yazı ve evraktakipte bişey yazmıyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evraklarınızı saklamışlar yani koruma altına almışlar "hıfz" anlamından bu çıkıyor, maaş şuan aktif degil yani şuan tek sorunumuz yersiz ödeme olayı ödenecekmi ödenmeyecek mi sorusu degilmi?

teamtech

Üye
Üye
evet bugun baktım evrak takipte : şu şekil KAYMAKAMLIĞI 30.11.2011 SİSTEME KAYDEDİLDİ
KAYMAKAMLIĞI 12.03.2012 İŞLEME ALINDI.

NEDEMEK OLUYOR ANLAMADIM YAZIMI İSTEDİLER VEYA GÖNDERDİLER.

teamtech

Üye
Üye
sayın yılmaz abi nihayet yazılı acıklama geldi diyorki bunun gibi 2022 maaş kapsamında kurumuza aylıgınızın feragat etmek istediginizi belirten dilekce ile 10.02.2012 tarinde kesilmiştir.bilgilerinize rica ederim. müdür.vesayere yazıyor.

kaymakamlıkta şu oldu 13.03.2012 yapılacak işlem olmadıgından hırz edildi.

şimdi ne olacak yersiz ödeme yok bundan sonra gelmez demi saygılarımla cevabınızı bekliyorum .şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İsteğin üzerine 2022 maaşın kesilmiş işte. Daha nesini soruyorsun. :)

teamtech

Üye
Üye
yersiz ödeme varmıdır onu ögrenmek istiyorum sadece tebligatta ödeme yoktu abicim teşekkürler emeginize

teamtech

Üye
Üye
İsteğin üzerine 2022 maaşın kesilmiş işte. Daha nesini soruyorsun. :)

Anladım yazılı acıklama geldi ama alo 170 ten sordugumda ozaman ilk işe girmiştim ve gönderdigim dilekce yi sordum yersiz ödeme size yazılı acıklama gelince yazar demişlerdi ama ozaman muh. onayı olmadıgı ucun kabul edilmemiş dilekcem bana ozaman yazılı acıklama gelmişti ve bende didigim gibi muh. onaylı dilekceyi şimdi kesilmiştir diyor ben aralıkta yersiz ödeme almiştim . sorun şu bundan sonra sosyal daire başkanlıgından yazılı acıklama gelirmi? teşekkürler.

teamtech

Üye
Üye
halil abicim bugunde ne yazıyor :D) bil bakalım benım işlem bitmez konya 26.03.2012 evrak işleme alındı 26.03.2012 evrak işleme kaydedildi. benim işlem nezaman biter acaba halil abi hani şaban ın hesabına cevrildi baglanırkende aynı cile iptal ettirirkende aynı cile.

Tekerlekli Sandalye